Red Bull Ring czeka na BASENHURT A&T RT

Red Bull Ring położony w miejscowości Spielberg bei Knittelfeld będzie kolejnym miejscem rywalizacji zawodników w serii TWC Clio Cup, w której dzięki firmom BASENHURT – Polska, Catred.pl – Polska, Carrobio – Włochy występuje w tym sezonie poznański zespół BASENHURT A&T RT.

Górski obiekt wyścigowy już najbliższy weekend gościł będzie 18 zawodników serii, w tym Tomka i Marka Rzepeckich, którzy po rundach rozegranych na Hungaroringu zajmują obecnie w klasyfikacji dwa pierwsze miejsca.

Rywalizacja na austriackim Red Bull Ringu nie będzie łatwa. W stawce kierowców pojawią się doświadczeni zawodnicy, którzy mają duże doświadczenie w pucharze Clio. Tor o długości 4326 metrów, ma 7 zakrętów i różnice w czasach między autami będą niewielkie. To zapowiada walkę na odpowiednio wysokim poziomie. Kluczowym po starcie jest zakręt nr 1, który ustawia zawodników w szyku, a dzięki dobremu wyjściu nabiera się dużej prędkości w jeździe pod górę do zakrętu numer 2.

Przed każdą rundą czuję niepokój i rosnące emocje – mówi Marek Rzepecki. W momencie startu wszystko mija, przychodzi spokój i adrenalina. Umożliwia to całkowitą koncentrację, tak potrzebną i ważną na torze. Na Red Bull Ringu będę startował 3 raz. W zeszłym roku byłem na 4 i 6 miejscu. Nie jest to łatwy tor, szczególnie jak jest mokro. Jednak w tym roku liczę na minimum 3 miejsce w klasie. Jestem dobrze przygotowany do sezonu. Kluczowe będą kwalifikacje i miejsce startowe z przodu stawki. Jeśli uda się zająć na starcie pozycję w drugiej lub trzeciej linii efekt na mecie będzie dobry.

Dla mnie Red Bull Ring będzie nowym torem. Zamierzam go poznać podczas czwartkowych i piątkowych treningów. W poprzedniej rundzie tor Hungaroring też był dla mnie nieznany, ale jednak udało mi się wygrać pierwszy wyścig. Teraz liczę na to samo – mówi Tomek Rzepecki.

Z pewnością emocji na torze nie zabraknie, ale również poza torem nie będzie cicho. Powstał bowiem projekt, aby seria wyścigowa TWC była transmitowana w EUROSPORT i właśnie na Red Bull Ringu w restauracji Bulls Lane, odbędą się pierwsze rozmowy na ten temat z zainteresowanymi stronami.

W czwartek zawodnicy odbędą aż 9 sesji treningowych, które przygotują do sobotnich kwalifikacji.

Pierwszy niedzielny wyścig rozpoczyna się o godzinie 9:00 i potrwa do godziny 09:40, kiedy to poznamy pierwszych zwycięzców.O godzinie zawodnicy wystartują do 2 wyścigu weekendu 22-24 maja.

red bull

Zapraszamy do zapoznania się z filmem z ubiegłorocznego występu ekipy BASENHURT A&T RT na torze Red Bull Ring: https://www.youtube.com/watch?v=DbmKK-UqnJY

Zapraszamy na : https://www.facebook.com/basenhurtatracingteam

Lista startowa :

L.p. Nat Competitor Driver Class

1 POL Basenhurt A&T RTTomasz RZEPECKI TWC2

2 DEU Jas Autoteile Carol WITTKE TWC2

3 POL Elmonter Maciej SZKUDLAREK TWC2

4 POL Carpek Service Marcin PRZYBYSZEWSKI TWC2

5 CZE Carpek Service Milan HÄRING TWC2

6 CZE Art of Racing Lukas UXA TWC2

7 POLBasenhurt A&T RT Marek RZEPECKI TWC2

8 SLO Lema Racing Zoran POGLAJEN TWC2

9 CZE Hornak Motorsport Tomas SALVA TWC2

10 SLO Lema Racing Anze URBANCIC TWC2+

11 CZE Carpek Service Tomas PEKAR TWC2+

12 POL Carpek Service Wojtek GIERMAZIAK TWC2+

13 HUN M&M Motorsport Anita TOTH TWC2+

14 SRB Lema Racing Mladen LALUSIC TWC2+

15 HUN Apex RT Zoltan LEVAI TWC2+

16 HUN M&MMotorsport Bela CSISZER TWC2+

17 CHE Wüst Motorsport Rene Leutenegger TWC2+

18 CHE Schreiber Christjohannes SCHREIBER TWC2+

inf.pras.