sobota, 28 stycznia, 2023
0,00 PLN

Brak produktów w koszyku.

Strona głównaAktualnościRed Bull Ring czeka na BASENHURT A&T RT

Red Bull Ring czeka na BASENHURT A&T RT

Red Bull Ring położony w miejscowości Spielberg bei Knittelfeld będzie kolejnym miejscem rywalizacji zawodników w serii TWC Clio Cup, w której dzięki firmom BASENHURT – Polska, Catred.pl – Polska, Carrobio – Włochy występuje w tym sezonie poznański zespół BASENHURT A&T RT.

Górski obiekt wyścigowy już najbliższy weekend gościł będzie 18 zawodników serii, w tym Tomka i Marka Rzepeckich, którzy po rundach rozegranych na Hungaroringu zajmują obecnie w klasyfikacji dwa pierwsze miejsca.

Rywalizacja na austriackim Red Bull Ringu nie będzie łatwa. W stawce kierowców pojawią się doświadczeni zawodnicy, którzy mają duże doświadczenie w pucharze Clio. Tor o długości 4326 metrów, ma 7 zakrętów i różnice w czasach między autami będą niewielkie. To zapowiada walkę na odpowiednio wysokim poziomie. Kluczowym po starcie jest zakręt nr 1, który ustawia zawodników w szyku, a dzięki dobremu wyjściu nabiera się dużej prędkości w jeździe pod górę do zakrętu numer 2.

Przed każdą rundą czuję niepokój i rosnące emocje – mówi Marek Rzepecki. W momencie startu wszystko mija, przychodzi spokój i adrenalina. Umożliwia to całkowitą koncentrację, tak potrzebną i ważną na torze. Na Red Bull Ringu będę startował 3 raz. W zeszłym roku byłem na 4 i 6 miejscu. Nie jest to łatwy tor, szczególnie jak jest mokro. Jednak w tym roku liczę na minimum 3 miejsce w klasie. Jestem dobrze przygotowany do sezonu. Kluczowe będą kwalifikacje i miejsce startowe z przodu stawki. Jeśli uda się zająć na starcie pozycję w drugiej lub trzeciej linii efekt na mecie będzie dobry.

Dla mnie Red Bull Ring będzie nowym torem. Zamierzam go poznać podczas czwartkowych i piątkowych treningów. W poprzedniej rundzie tor Hungaroring też był dla mnie nieznany, ale jednak udało mi się wygrać pierwszy wyścig. Teraz liczę na to samo – mówi Tomek Rzepecki.

Z pewnością emocji na torze nie zabraknie, ale również poza torem nie będzie cicho. Powstał bowiem projekt, aby seria wyścigowa TWC była transmitowana w EUROSPORT i właśnie na Red Bull Ringu w restauracji Bulls Lane, odbędą się pierwsze rozmowy na ten temat z zainteresowanymi stronami.

W czwartek zawodnicy odbędą aż 9 sesji treningowych, które przygotują do sobotnich kwalifikacji.

Pierwszy niedzielny wyścig rozpoczyna się o godzinie 9:00 i potrwa do godziny 09:40, kiedy to poznamy pierwszych zwycięzców.O godzinie zawodnicy wystartują do 2 wyścigu weekendu 22-24 maja.

red bull

Zapraszamy do zapoznania się z filmem z ubiegłorocznego występu ekipy BASENHURT A&T RT na torze Red Bull Ring: https://www.youtube.com/watch?v=DbmKK-UqnJY

Zapraszamy na : https://www.facebook.com/basenhurtatracingteam

Lista startowa :

L.p. Nat Competitor Driver Class

1 POL Basenhurt A&T RTTomasz RZEPECKI TWC2

2 DEU Jas Autoteile Carol WITTKE TWC2

3 POL Elmonter Maciej SZKUDLAREK TWC2

4 POL Carpek Service Marcin PRZYBYSZEWSKI TWC2

5 CZE Carpek Service Milan HÄRING TWC2

6 CZE Art of Racing Lukas UXA TWC2

7 POLBasenhurt A&T RT Marek RZEPECKI TWC2

8 SLO Lema Racing Zoran POGLAJEN TWC2

9 CZE Hornak Motorsport Tomas SALVA TWC2

10 SLO Lema Racing Anze URBANCIC TWC2+

11 CZE Carpek Service Tomas PEKAR TWC2+

12 POL Carpek Service Wojtek GIERMAZIAK TWC2+

13 HUN M&M Motorsport Anita TOTH TWC2+

14 SRB Lema Racing Mladen LALUSIC TWC2+

15 HUN Apex RT Zoltan LEVAI TWC2+

16 HUN M&MMotorsport Bela CSISZER TWC2+

17 CHE Wüst Motorsport Rene Leutenegger TWC2+

18 CHE Schreiber Christjohannes SCHREIBER TWC2+

inf.pras.

RALLY AND RACE NA INSTARGRAMIE

NOWOŚCI

Znamy składy Race of Champions 2023

Race of Champions 2023
Mattias Ekstrom uzupełnił skład kierowców Race of Champions 2023, dołączając do zespołu Szwecji. Impreza odbędzie się na...

Fiat Punto w wersji amfibia. Czego to ludzie nie wymyślą

Fiat Punto w wersji amfibia
Fiat Punto to samochód, który ma swoją historię w motorsporcie. Tymczasem powstała wersja, która potrafi pływać. Fiat Punto...

BMW M3 CS oficjalnie zaprezentowane. Jeszcze więcej mocy i karbonu

BMW M3 CS
BMW M3 CS w końcu zadebiutowało. Bawarska marka pochwaliła się najmocniejszym wariantem M3 w historii. BMW M3 CS...

Oficjalnie: Orlen zostaje w F1, ale zmienia „barwy klubowe”

Orlen
Koniec plotek. Orlen pozostanie w Formule 1 na sezon 2023, ale zmieni swoje "barwy klubowe''. Koncern rozstał...

Hubert Laskowski opowiada nam o roli kierowcy rozwojowego Fiesty Rally4

Bez cienia wątpliwości, Hubert Laskowski jest jednym z największych, rajdowych talentów ostatnich lat. Umiejętności i szybki rozwój...

NAJPOCZYTNIEJSZE

Paste your AdWords Remarketing code here