Robert Kubica o ewentualnym powrocie do rajdów: „To było dla żartu”

Kubica
fot. Julien Delfosse

Czy Robert Kubica zamierza wrócić do jazdy na opis? Zawodnik stajni AF Corse raz jeszcze odpowiedział na to pytanie podczas wywiadu z Cezarym Gutowskim. Podopieczny Orlen Teamu nie pozostawił jednak żadnych złudzeń – najważniejsze są wyścigi.

Dwa tygodnie temu w sieci pojawiło się zdjęcie, które rozgrzało do czerwoności wiernych fanów Roberta Kubicy oraz miłośników rajdów. Fotografia opublikowana przez znajomego Kubicy, Tobię Cavalliniego, mogła sugerować, iż Polak zamierza dołączyć do programu GR Yarisów prowadzonego przez Włocha. W rozmowie z Cezarym Gutowskim podopieczny AF Corse postanowił wyjaśnić całą sprawę. Fotografia była naturalnie żartem, zaś kierowca z Krakowa nie planuje wracać na oesy. Kubica skupia się na Ferrari i wyścigach endurance:

Wystarczyło zobaczyć, że pod długopisem była… serweta. To było dla żartu. Pokazało się sporo pogłosek odnośnie kierowców, którzy będą jechać w programie którym opiekuje się Tobia, dlatego tak wyszło. Nie nie, na razie nic nie planuję. Oferowano mi start w Rajdzie Polski – byłem uczestnikiem konferencji, na której ogłoszono powrót rajdu do kalendarza WRC, „Kajto” zaproponował mi start „zerówką”. Ale gdybym miał już jeździć po oesach, wolałbym startować, a nie jechać „zerówką”. Więc to nie jest mój priorytet na dzisiaj, bo mam sporo pracy, obowiązków. Jest wiele rzeczy, na których muszę się skoncentrować”.

Zobacz teżPZM: „Naszym postulatem nie było wprowadzanie „monopolu”

W blisko godzinnym wywiadzie kierowca stajni AF Corse opowiedział głównie o początkach swojej przygody z prototypem Ferrari, wspominając o pierwszych treningach, wrażeniach oraz porównaniach 499P do bolidów Formuły 1. Robert skomentował także transfer Lewisa Hamiltona do Ferrari, „aferę Andriettiego” oraz zmiany na stanowisku dyrektora w Haasie.

Pełną rozmowę znajdziecie oczywiście na kanale YouTube Cezary Gutowski o Formule 1.

Więcej przepełnionych motorsportem materiałów znajdziecie naturalnie na rallyandrace.pl.

Przy okazji, zachęcamy do zakupu… najnowszego, 43. numeru magazynu Rally and Race. Znajdziecie w nim wszystkie, najciekawsze informacje ze świata motorsportu. Od rajdów, przez wyścigi torowe, górskie, F1, po cross country, drift, simracing, rallycross czy karting. W Wasze ręce oddajemy przeszło 150 stron, przesiąkniętych emocjami z czołowych aren!

Podobają Ci się nasze newsy? Zaobserwuj Rally And Race także na Google News.