środa, 22 marca, 2023
0,00 PLN

Brak produktów w koszyku.

Strona głównaWyścigiRobert Kubica ujawnił plany na sezon 2023. Wraca do starej ekipy!

Robert Kubica ujawnił plany na sezon 2023. Wraca do starej ekipy!

Robert Kubica w końcu przedstawił swoje plany wyścigowe na sezon 2023. Polski kierowca będzie rywalizować w długodystansowych mistrzostwach świata WEC w klasie LMP2.

Robert Kubica długo testował cierpliwość swoich fanów w tym sezonie. Dopiero na początku lutego przedstawił oficjalne plany na nadchodzący sezon, który startuje lada moment. Polski kierowca zamierza kontynuować swoją karierę w długodystansowych mistrzostwach świata WEC.

Zobacz: Oficjalnie: Orlen zostaje w F1, ale zmienia „barwy klubowe”

Od kilku tygodni nie ustawały spekulacje na temat zespołu, do którego potencjalnie dołączy krakowianin. W końcu wszystko stało się jasne. Robert Kubica podpisał kontrakt z belgijskim zespołem WRT. To właśnie w tej ekipie zadebiutował w sezonie 2021. Po roku przeniósł się do włoskiej Premy, w której sponsorem tytularnym został Orlen. W debiutanckim sezonie Polak zdobył tytuł mistrza w European Le Mans Series oraz był bliski zwycięstwa w 24h Le Mans. W zdobyciu zwycięstwa przeszkodziła awaria samochodu.

Ekipa WRT współpracowała w ostatnich latach z Audi, ale niemiecki producent mocno zaangażował się w F1. Dlatego od nadchodzącego sezonu belgijski zespół będzie współpracować z BMW, które zadebiutuje w klasie Hypercar już za 12 miesięcy.

Robert Kubica stworzy załogę z Louisem Deletrazem i Rui Andrade. Szwajcar ściga się z polskim kierowcą od 2021 roku. Do tej pory w duecie zdobył m.in. tytuł mistrza ELMS dla WRT.

Więcej informacji na temat motorsportu znajdziesz na stronie głównej rallyandrace.pl

Polski kierowca będzie nadal występować w barwach Orlenu. Koncern potwierdził, że Kubica będzie ambasadorem marki. Spółka skarbu państwa przed tygodniem rozstała się Alfa Romeo, ale nie znika z krajobrazu F1. Orlen został głównym partnerem zespołu Alpha Tauri, ale Kubica nie dołączył do tego projektu.

 

Nadchodzący sezon długodystansowych mistrzostw świata WEC rozpocznie się prologiem 11-12 marca na torze Sebring w Stanach Zjednoczonych. Pierwszy wyścig odbędzie się 17 marca.

Jędrzej Stoner
Redaktor. Lubi wysokie obroty, sztywne zawieszenia, krótkie przełożenia, kosmiczne przyspieszenia.

RALLY AND RACE NA INSTARGRAMIE

NOWOŚCI

Bolid Schumachera z V10 na sprzedaż. Legendarne Ferrari F1-2000 trafi pod młotek

Bolid Schumachera F1-2000 trafi na aukcję
Bolid Schumachera po raz kolejny trafi na aukcję. Po sukcesie ostatniej licytacji, kolejny bolid wielokrotnego mistrza świata...

Greensmith nie zamierza spoczywać na laurach

Greensmith
Gus Greensmith powrócił na łono WRC w iście królewskim stylu. Po rozwiązaniu kontraktu z M-Sportem Brytyjczyk "spadł''...

Subaru Impreza 22B STi jako restomod. Niezwykły projekt

Subaru Impreza 22B STi jako restomod
Subaru Impreza 22B STi to jeden z najbardziej pożądanych modeli na rynku wtórnym. Jednak dostępność tych samochodów...

Wolff potwierdza odejście Mercedesa od koncepcji „zero sidepod”

Toto Wolff przyznał, że koncepcja samochodu Mercedesa określana mianem „zero sidepod” zostanie porzucona przez jego zespół, a...

Przygotowania do kluczowego sezonu Damiana Litwinowicza

Ubiegły sezon zakończony na drugiej pozycji w klasyfikacji Mistrzostw Europy zaostrzył wszystkim apetyty. Damian Litwinowicz jest już...

NAJPOCZYTNIEJSZE

Paste your AdWords Remarketing code here