środa, 22 marca, 2023
0,00 PLN

Brak produktów w koszyku.

Strona głównaAktualnościFIA potwierdza sześciu dostawców silników od sezonu 2026 w F1

FIA potwierdza sześciu dostawców silników od sezonu 2026 w F1

Międzynarodowa federacja samochodowa potwierdziła, iż od sezonu 2026 w Formule 1 będzie sześciu producentów jednostek napędowych. FIA opublikowała informację, która potwierdza, że w 76. sezonie Grand Prix Formuły 1 w stawce producentów silników znajdą się Alpine, Audi, Ferrari, Honda, Mercedes oraz Red Bull Ford.

Prezydent FIA Mohammed Ben Sulayem powiedział, że jest zadowolony z faktu, że na całym świecie Formuła 1 wzmacnia swoją pozycję, co sprzyja nowym producentom w podjęciu decyzji o dołączeniu do najbardziej prestiżowej serii wyścigowej świata: „Potwierdzenie, że od 2026 roku w Formule 1 będzie rywalizować sześciu producentów jednostek napędowych świadczy o sile mistrzostw i solidnych przepisach technicznych, które zostały starannie opracowane przez FIA w ścisłej współpracy z Formułą 1 oraz producentów zasilaczy” – powiedział Prezydent FIA. „Jednostka napędowa znajduje się w czołówce innowacji technologicznych, czyniąc przyszłość Formuły 1 bardziej zrównoważoną przy jednoczesnym utrzymaniu spektakularnych wyścigów. Jestem wdzięczny za zaufanie wiodących światowych producentów motoryzacyjnych, którego dowodem jest ich zaangażowanie w Formułę 1”.

Sześciu zarejestrowanych producentów będzie uczestniczyć w Mistrzostwach Świata Formuły 1 FIA w sezonach 2026-2030 zgodnie z regulaminem technicznym zatwierdzonym przez Komisję Formuły 1 FIA i Światową Radę Sportów Motorowych w sierpniu tego roku. Jak czytamy w publikacji, kluczowymi kwestiami przy wprowadzaniu nowych silników będzie:

  • Zachowanie widowiska – jednostka napędowa na sezon 2026 będzie miała podobne osiągi do obecnych konstrukcji, wykorzystując silniki spalinowe V6 o dużej mocy i unikając nadmiernego zróżnicowania osiągów, aby umożliwić lepszą zdolność do ścigania się.
  • Zrównoważony rozwój środowiskowy – jednostka napędowa 2026 będzie obejmował wzrost wykorzystania energii elektrycznej o blisko 50% i będzie wykorzystywał w 100% zrównoważone paliwo.
  • Zrównoważony rozwój finansowy – przepisy finansowe dotyczące jednostek napędowych zmniejszą ogólne koszty ponoszone przez konkurentów przy jednoczesnym zachowaniu najnowocześniejszej technologii, która jest podstawą Formuły 1.
Dariusz Szymczak
Sensei na macie i senpai w środowisku Formuły 1. Nikt mnie nie przekona, że czerwony nie jest najszybszym kolorem na świecie. Zawodowo zagłębiony w meandrach social mediów.

RALLY AND RACE NA INSTARGRAMIE

NOWOŚCI

Bolid Schumachera z V10 na sprzedaż. Legendarne Ferrari F1-2000 trafi pod młotek

Bolid Schumachera F1-2000 trafi na aukcję
Bolid Schumachera po raz kolejny trafi na aukcję. Po sukcesie ostatniej licytacji, kolejny bolid wielokrotnego mistrza świata...

Greensmith nie zamierza spoczywać na laurach

Greensmith
Gus Greensmith powrócił na łono WRC w iście królewskim stylu. Po rozwiązaniu kontraktu z M-Sportem Brytyjczyk "spadł''...

Subaru Impreza 22B STi jako restomod. Niezwykły projekt

Subaru Impreza 22B STi jako restomod
Subaru Impreza 22B STi to jeden z najbardziej pożądanych modeli na rynku wtórnym. Jednak dostępność tych samochodów...

Wolff potwierdza odejście Mercedesa od koncepcji „zero sidepod”

Toto Wolff przyznał, że koncepcja samochodu Mercedesa określana mianem „zero sidepod” zostanie porzucona przez jego zespół, a...

Przygotowania do kluczowego sezonu Damiana Litwinowicza

Ubiegły sezon zakończony na drugiej pozycji w klasyfikacji Mistrzostw Europy zaostrzył wszystkim apetyty. Damian Litwinowicz jest już...

NAJPOCZYTNIEJSZE

Paste your AdWords Remarketing code here