Romantyczne walentynki sympatyków Ferrari

walentynki
fot. ferrari.com

Jaki jest idealny pomysł na walentynki? Świece, płatki róż, romantyczny seans? Tifosi będą mieli na to zupełnie inną propozycję! Oficjalnie, 14 lutego Scuderia zaprezentuje bolid na sezon 2023. Tajemniczy projekt oznaczono numerem 675.

Znamy już składy osobowe wszystkich stajni, harmonogramy Grand Prix i dokładny plan poszczególnych weekendów wyścigowych. Świat Formuły 1 nie zamierza więc zwalniać i zaczyna odkrywać kolejne karty na sezon 2023. Jak na razie poznaliśmy datę premiery najnowszej maszyny Astona Martina, Brytyjczycy odsłonią swój bolid 13 lutego. Na ruch konkurencji prędko odpowiedziała ekipa Ferrari. Frederic Vasseur, Charles Leclerc oraz Carlos Sainz zaprezentują projekt „675” w iście włoskim stylu, robiąc to w… walentynki!

fot. formula1.com

„675”

Podobnie jak przy premierze tegorocznego F1-75 włodarze Ferrari zadecydowali, by swoją najnowszą maszynę zaprezentować światu już w lutym. Niestety, jak na razie cały projekt owiany jest wielką tajemnicą. W… skromnym komunikacie prasowym podano wyłącznie tymczasową nazwę konstrukcji, oznaczając ją numerem „675”. Wiemy jedynie, że nowy bolid trafi w ręce Charlesa Leclerca i Carlosa Sainza, a ekipa z Maranello zamierza nadal wspierać hiszpańsko-monakijski duet. Nieoficjalnie, prezentacji towarzyszyć ma specjalna sesja zdjęciowa na torze Imola, połączona z nagraniem materiałów wideo dla sponsorów.

Oficjalny, choć lakoniczny komunikat Ferrari dostępny jest na oficjalnej stronie koncernu.