Mercedes W14 dał głos. Pierwsze uruchomienie nowego silnika

Mercedes W14 - pierwsze uruchomienie silnika
Mercedes W14 - pierwsze uruchomienie silnika

Mercedes W14 to nowy bolid szykowany na przyszły sezon w F1. Zespół dowodzony przez Toto Wolffa opublikował pierwszy film z uruchomienia silnika. Dźwięk maszyny robi wrażenie.

Mercedes W14 to najnowszy projekt ekipy „srebrnych strzał”. Tuż przed świętami Bożego Narodzenia opublikowali film z pierwszego uruchomienia bolidu przygotowywanego na sezon 2023.

Zobacz: Mick Schumacher rozstał się z Ferrari. Od razu trafił do Mercedesa

Wprawdzie jutro głos dostaną zwierzęta, ale dzisiaj przyszedł czas, żeby przemówił bolid. „Pierwsze słowa W14!” – taki podpis pojawił się pod filmem, w którym zarejestrowano pierwsze chwile po przebudzeniu hybrydowego silnika V6.

Mercedes nie zdradził więcej szczegółów na temat projektu nowego bolidu. W filmie można zobaczyć mechaników i inżynierów obserwujących w skupieniu moment uruchamiania silnika. Przyszły sezon będzie ważnym momentem dla Mercedesa, który szuka szansy na przełamanie tegorocznego impasu.

Przeczytaj koniecznie: Niki Lauda ma swoją ulicę. Wyjątkowy hołd Mercedesa dla legendy

Po ośmiu latach dominacji zespół musiał odpuścić walkę o tytuły, ale Lewis Hamilton i George Russell nie byli w stanie opanować bolidu W13. Nawet w takim stopniu, aby nawiązać rywalizację z topowymi zespołami. Najpierw pojawiły się problemy z podskakiwaniem bolidów przy dużych prędkości, a późniejsze modyfikacje nie poprawiały rezultatów.

Sytuacja zmieniła się dopiero pod koniec sezonu. Jednak było już zbyt późno. Mercedes wrócił na czołowe pozycje, a nawet wygrał jeden wyścig. George Russell stanął na najwyższym stopniu podium podczas Grand Prix Sao Paulo.

Mercedes W14 - pierwsze uruchomienie silnika
Mercedes W14 – pierwsze uruchomienie silnika