Sensacyjnie szybka Małgosia Rdest w VW Castrol Cup

Małgosia Rdest, tegoroczna uczestniczka mistrzostw Formuły 4, wystąpiła gościnnie w 5. rundzie Volkswagen Castrol Cup. Podczas swojego pierwszego startu w sobotnich kwalifikacjach Małgosia sprawiła wielką niespodziankę wykręcając trzeci czas na torze.

Volkswagen Castrol Cup to nowy cykl wyścigów odbywających się w kilku krajach europejskich, między innymi w Polsce. Zawodnicy ścigają się w identycznych samochodach, VW Golfach, dzięki czemu w rywalizacji decydujące są umiejętności kierowców. Poza czysto sportową rywalizacją, celem zawodów jest także promocja młodych talentów w sportach motorowych.

Gosia Rdest

W trzech ostatnich rundach pucharu występuje gościnnie Małgosia Rdest, zwyciężczyni Międzynarodowych Kartingowych Mistrzostw Polski i uczestniczka programu Formuła BMW Talent Cup oraz Formuły 4. Pierwsze zawody, w których wzięła udział, odbyły się w miniony weekend na torze Red Bull Ring w Austrii. Małgosia zadebiutowała rewelacyjnie, osiągając trzeci czas w sobotnich kwalifikacjach. Kolejne wyścigi były równie udane – Małgosia ukończyła je na 5. i 12. miejscu.

Jestem niezwykle zadowolona z moich startów, choć muszę przyznać, że sama byłam zaskoczona świetnymi wynikami, które udało mi się osiągnąć. Tym bardziej, że moje doświadczenie za kierownicą przednionapędowych samochodów jest praktycznie żadne. Takie udane starty zawsze dodają pewności siebie i zwiększają motywację, więc nie mogę już doczekać się kolejnej rundy. Udział w VW Castrol Cup jest dla mnie wielkim sportowym wyzwaniem, które będzie procentować w przyszłości, powiedziała po udanych wyścigach  Małgosia.

Gosia Rdest 1

Areną zmagań w kolejnych rundach pucharu będą tor Hungororing na Węgrzech (20-21 września) oraz Poznań (4-5 października).

Wyniki sportowe Gosi można śledzić na stronie internetowej – www.gosiardest.pl, na Facebooku: Gosia Rdest – Life is a Race oraz Twitterze https://twitter.com/GosiaRdest

inf. pras.