czwartek, 2 grudnia, 2021
0,00 PLN

Brak produktów w koszyku.

Strona głównaRajdySławomir Sawicki wraca na rajdowe trasy i to w aucie klasy R5!

Sławomir Sawicki wraca na rajdowe trasy i to w aucie klasy R5!

Drugi Wicemistrz Rajdowego Pucharu Polski sprzed blisko czternastu lat powróci za kierownicę, a dokładnie mówiąc zasiądzie w Skodzie Fabii R5 podczas zbliżającego się 3. Głubczyce Rally.

Stawkę klasy PRO podczas drugiej odsłony tegorocznej edycji cyklu Marten Tarmac Masters uzupełni Sławomir Sawicki. W sezonie 2009 był jednym z uczestników zawodów z serii Citroen Racing Trophy natomiast dwa lata wcześniej sięgnął po tytuł mistrzowski klasy A7 w klasyfikacji PZM Cup.

W 2007 roku za kierownicą Renault Clio Sport zdobył również trzecią pozycję w klasie A7 śląskiego czempionatu (Rajdowe Samochodowe Mistrzostwa Śląska) oraz po wyżej wspomnianą trzecią lokatę w klasyfikacji generalnej Rajdowego Pucharu Polski.

Foto: Maciej Niechwiadowicz

W międzyczasie krótkim epizodem w karierze Sławomira Sawickiego były starty w Mitsubishi Lancerze Evo IX, którym podczas Rajdu Warszawskiego 2008 zajął drugą pozycję w klasie Gość ustępując tylko Maciejowi Oleksowiczowi.

Foto: Maciej Niechwiadowicz

Na przełomie sześciu lat regularnych startów na krajowych trasach na prawym fotelu u boku Sawickiego zasiadali Michał Kuśnierz, Jarosław Baran czy też Robert Hundla. Ostatni z tego zestawienia widnieje jako pilot Sławomira w 3. Głubczyce Rally.

Warto dodać, że stawka klasy PRO składa się z, aż jedenastu załóg w samochodach klasy R5 oraz Rally2. Ostatnim czasy na wirtualną listę zgłoszeń trafili Wojciech Chuchała (Skoda Fabia Rally2 Evo) oraz Marek Nowak (Ford Fiesta R5).

Dominik Reda
Rajdy samochodowe są jego całym życiem. Interesuje go wszystko co z nimi jest związane – ciekawostki, statystyki, historia. W Rally and Race Dominik będzie Wam przybliżał wszystko co związane jest z tą dyscypliną motorsportu.

RALLY AND RACE NA INSTARGRAMIE

NOWOŚCI

Imprezy amatorskie w grudniu – nie ma gdzie jeździć?

Tor Kielce rajdy amatorskie
Spadł pierwszy śnieg, policja ściga w miastach tych, którzy odpowiadają, że "zamykają tory!", "nie mamy gdzie szlifować...

Dodatkowe show dla kibiców w szczytnym celu

Na ulicy Karowej będą dodatkowe emocje i to w szczytnym celu. Można wylicytować przejazdy z dwoma najbardziej...

Kryterium Asów na żywo w TV

Jeżeli z jakichś powodów nie możesz przyjść na ulicę Karową w Warszawie, to nic straconego. Mamy dla...

Rajdowa Toyota GR Yaris zadebiutuje na Rajdzie Barbórka

Rajd Barbórka to idealne miejsce do zaprezentowania nowego auta rajdowego na sezon 2022. W najbliższy weekend, załoga...

Kajto zdradził jakim autem pojedzie Barbórkę

Po opublikowaniu listy zgłoszeń nie ucichły spekulacje czym pojedzie Kajetan Kajetanowicz z Maciejem Szczepaniakiem na 59 Rajdzie...

NAJPOCZYTNIEJSZE