poniedziałek, 5 czerwca, 2023
Strona głównaInformacje prasoweTarmac Masters rozgrzewką przed trasami RSMP 2023

Tarmac Masters rozgrzewką przed trasami RSMP 2023

Siedem rajdów, w tym dwa na nawierzchni szutrowej, a do pokonania ponad 900 km odcinków specjalnych – to droga, jaką wytyczyli sobie Filip Pindel i Krzysztof Pietruszka, w realizacji celów na sezon 2023. Wicemistrzowie Peugeot Rally Cup Czech Republic 2022 konsekwentnie stawiają na rozwój, ale doświadczenia zdobyte na trasach czeskiego czempionatu, chcą wykorzystać w Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Polski.

W swoim czwartym wspólnym sezonie reprezentanci zespołu Marten Sport pozostają wierni Peugeotowi 208 Rally4. W gronie partnerów zespołu ponownie zobaczymy marki TECE, Marten i Burbo Oil, a samochód zyskał odświeżone, granatowo – zielone barwy.

Pierwszą areną walki o punkty będzie 51. edycja Rajdu Świdnickiego, która już za niespełna cztery tygodnie (21-23 kwietnia 2023), zaprosi najlepszych polskich zawodników, na kultowe trasy Przedgórza Sudeckiego. Na duet Pindel / Pietruszka, czeka jednak jeszcze jedno ważne wyzwanie. W najbliższy weekend zespół stanie na starcie inauguracyjnej rundy Rajdowych Mistrzostw Dolnego Śląska. Cykl Tarmac Masters przez lata przyzwyczaił do bardzo mocnej obsady i nie inaczej prezentuje się lista zgłoszeń 7. Tech-Mol Rally (1-2 kwietnia 2023).

Wśród ponad 40 załóg w samochodach z napędem 2WD, pięciu rywali dysponować będzie samochodami Rally4, więc treningowy start w Nowej Rudzie przyniesie sporą dawkę emocji. Jednocześnie, będzie to ciekawy powrót do początków wspólnej historii, ponieważ to właśnie w rajdzie cyklu Tarmac Masters, Filip i Krzysiek rozpoczęli swoją współpracę (Rally Kipard 2020). Co ciekawe – 22-letni zawodnik ze Strzelina, w swoim 22. oficjalnych starcie w ten weekend otrzyma 22. numer startowy.

Zawody rozpoczną się w niedzielny poranek, gdy zawodnicy ruszą do pierwszego z sześciu odcinków specjalnych. Próby Wieża (6,73 km) i kultowy Kosmos (9,92 km) pokonywane w trzech pętlach, dadzą łączny dystans aż 50 km zaciętej walki. Według harmonogramu, finał przewidziano tego samego dnia, kilka minut po 16:30.

 

Filip Pindel: „Nareszcie możemy zakończyć okres zimowych przygotowań i czas wrócić do rajdówki!  Zimę przepracowaliśmy intensywnie, żeby jak najlepiej przygotować się na nowe wyzwania – których w tym sezonie na pewno nam nie zabraknie. Przerwa trwała od Rajdu Barum, ale staraliśmy się jak najlepiej wykorzystać ten czas, żeby wrócić silniejsi i wejść w sezon 2023 z nową energią.

 Bardzo się cieszę, że rozpoczynamy od powrotu na odcinki specjalne Tarmac Masters, ponieważ z tym cyklem mam wiele bardzo pozytywnych wspomnień. Start traktujemy jako „rozgrzewkę”, ale jestem głodny jazdy i ciekawy tej rywalizacji. Znam specyfikę odcinków i jestem pewny, że w najbliższy weekend nie będzie ani spokojnie, ani nudno!

 Nasz główny cel to rywalizacja w krajowym czempionacie, a po pełnym wrażeń sezonie Mistrzostw Czech, pora na nowe wyzwanie. Z ogromnym szacunkiem podchodzę do odcinków i rywali, z którymi mieliśmy przyjemność rywalizować, ale jeszcze większe emocje odczuwam przed debiutem w Rajdzie Świdnickim. Fajnie będzie wrócić na domowe trasy i walczyć przed polskimi kibicami. Rywalizacja w cyklu RSMP nie zapowiada się lekko, ale damy z siebie wszystko. Duża dawka wrażeń gwarantowana. Trzymajcie kciuki i bądźcie z nami w 2023 roku. Do zobaczenia na odcinkach!”

 

Krzysztof Pietruszka: „Nadszedł moment, by podzielić się z Wami, naszymi tegorocznymi planami. Szansa startów w Mistrzostwach Czech to bezcenna nauka i duże wyróżnienie, ale bardzo się cieszę, że mamy okazję by powalczyć w stawce RSMP. Dzięki determinacji szefa zespołu Marka Pindla oraz ciężkiej pracy ogromnej rzeszy ludzi, możemy razem z Filipem kontynuować program i cały czas się rozwijać.

 Dziękuję za zaufanie partnerów, którzy w tym roku dali nam szansę by włączyć się do walki w Mistrzostwach Polski. Nowi wymagający rywale, nowe odcinki i przede wszystkim rundy na luźnej nawierzchni – to wyzwania, które czekają przez najbliższe miesiące. Każdy start będzie wielką szkołą, ale tego mocno nauczyły nas czeskie trasy. Motywacja w zespole jest ogromna. Postaramy się jak najlepiej wykorzystać zdobyte doświadczenia i walczyć przed polskimi kibicami o jak najlepsze pozycje – także w ten weekend. Tarmac Masters to najlepszy sposób by wejść w rajdowy rytm – trzymajcie kciuki!”

redakcjahttp://rallyandrace.pl
Profil redakcyjny dla artykułów stworzonych przez kilku naszych redaktorów.

RALLY AND RACE NA INSTARGRAMIE

NOWOŚCI

Zwycięski finał Damiana Litwinowicza – Portugalia ERX

Zapraszamy na pełną relację z finałowego wyścigu Mistrzostw Europy Rallycross na torze Montalegre w Portugalii. Damian Litwinowicz...

Cenne punkty za 4. miejsce Rajdzie Podlaskim

Łukasz Byśkiniewicz i Daniel Siatkowski zaprezentowali bardzo dobre tempo podczas 42. Rajdu Podlaskiego, zajmując 4. miejsce w...

Kajetanowicz i Szczepaniak stają na podium WRC2 w Rajdzie Sardynii

Świetny debiut w nowym samochodzie rajdowym zaliczyli Kajetan Kajetanowicz i Maciej Szczepaniak, którzy rywalizowali w ostatnich dniach...

Damian Litwinowicz wygrywa 2 rundę ERX w Portugalii

Damian Litwinowicz zapisuje na swoje konto kolejną rundę Mistrzostw Europy Rallycross. Polak tryumfuje na Portugalskim torze Montalegre....

42 Rajd Podlaski 2023 | ACTION by MotoRecords.pl

Grzegorz Grzyb i Adam Binięda wygrywają 42. Rajd Podlaski
42. Rajd Podlaski wygrała załoga Grzegorz Grzyb i Adam Binięda. Zobaczcie jak rywalizacja podczas 3 rundy RSMP...

NAJPOCZYTNIEJSZE

Paste your AdWords Remarketing code here