Tarnowianie odebrali nagrody za sezon 2015 na gali Sportu Kartingowego

Tegoroczna Gala Sportu Kartingowego odbyła się w piątek, 8 stycznia 2016 roku w warszawskim hotelu Sheraton, podczas której podsumowany został cały sezon 2015 oraz uhonorowani zostali najlepsi zawodnicy i kluby rywalizujące w Kartingowych Mistrzostwach Polski oraz w Polskich Pucharach serii Roka, Rotaxa i Easykarta. Na to niezwykle uroczyste wręczenie nagród przybyło blisko trzystu gości, a wśród nich nie mogło również zabraknąć naszych klubowych reprezentantów TTSK K-TEAM Tarnów: Marcela Kuca i Piotra Dembińskiego wraz z ich rodzicami i mechanikami oraz przedstawicielami tarnowskiego środowiska kartingowego. Rok 2015 był dla naszych młodych zawodników niezwykle udany, a na gali odebrali zasłużone nagrody i tytuły mistrzowskie w klasyfikacjach indywidualnych oraz klubowych.

12496399_1051570734888182_1017511828032814740_o

Przypomnijmy tylko, że wśród grona zawodników kartingowych startujących w zawodach rangi mistrzowskiej w sezonie 2015, byli nasi młodzi kierowcy – członkowie tarnowskiego klubu TTSK K-TEAM Tarnów działającego przy Małopolskim Ośrodku Sportów Motorowych – Torze Speed Race Tarnów – Marcel Kuc, Piotr Dembiński, Kacper Szczurek, Karol Panek, Szymon Marut, Kajetan Gawron, Oliwier Jaciów, Gabriel Łukasiewicz, Krzysztof Gardziel, Cezary Turek, Maciej Skuza, Karol Duda, Krzysztof Kłusak.

Gratulujemy naszym sportowcom za osiągnięte wyniki w roku 2015 i mocno trzymamy kciuki za ich kolejne sukcesy w roku 2016!

Obecnie tarnowski sport kartingowy, dzięki fachowej pracy w klubie sportowym TTSK K-TEAM Tarnów jest najprężniej rozwijającym się ośrodkiem w Polsce. To w Tarnowie w ramach akcji „Przez zabawę do bezpieczeństwa” pracuje się z dziećmi i młodzieżą szkolną, osobami niepełnosprawnymi szkoląc i ucząc kartingowych adeptów już od piątego, czy nawet czwartego roku życia. 
Tarnowski klub posiada zawodników młodych i perspektywicznych, którzy mają już na swoim koncie wiele sukcesów sportowych w regionie i na arenie ogólnopolskiej, czy światowej.
A co najważniejsze – sport kartingowy jest najlepszą szkołą nauki właściwej techniki jazdy, a jednocześnie doskonałą formą wychowania młodego pokolenia przyszłych kierowców. Wypracowany przez tarnowski klub wysoki poziom szkolenia i doskonalenia techniki jazdy stał się najważniejszym elementem poprawy stanu bezpieczeństwa na polskich drogach.
inf.pras.