Thierry Neuville za sterami BMW M3 E30 na Spa Rally 2022 [onboard]

154

Thierry Neuville i Martijn Wydaeghe w… BMW M3 E30? Właśnie w ten sposób duet Hyundai Motorsport zakończył rajdową kampanię 2022. Wracamy dziś na odcinki 7. Spa Rally, przypominając pełen emocji onboard. Śliskie asfalty i napęd na tył? Wchodzimy w to!

Po zakończeniu zmagań w Rajdowych Mistrzostwach Świata, Neuville i Wydaeghe podjęli decyzję o jeszcze jednym, gościnnym starcie. Dzięki współpracy z firmą LifeLive (spółka należąca do brata Thierrego) załoga Hyundai Motorsport pojawiła się na starcie 7. edycji Spa Rally. Zamiast „hiperrajdówki” koreańskiego producenta, Belgowie wybrali kultową, tylnonapędową konstrukcję BMW M3 E30. Jak widać na załączonym filmie, zrobili wielkie show, rozgrzewając kibiców. Onboard z jednego z oesów został opublikowany na YouTube. Napęd na tył, śliska nawierzchnia, ryk monstrualnego motoru z M3. Czego chcieć więcej?

Zobacz też: Co musi się stać, aby „Kajto” i Maciej wygrali grupę WRC2 Challenger?

7. Spa Rally 2022 rozgrywano w ramach dziesiątej rundy Rajdowych Mistrzostw Belgii. Na najwyższym stopniu podium stanęli Stephane Lefebvre oraz Xavier Portier w Citroenie C3 Rally2. Srebro padło łupem drużyny Munster/Louka w Hyundaiu i20N Rally2, zaś podium uzupełnili Cedric de Cecco i Jerome Humblet w następnej „cytrynie”. Neuville i Wydaeghe zajęli szóste miejsce w „generalce” rajdu, tracąc przeszło dwanaście minut do zwycięzców. Warto jednak wspomnieć, iż fabryczna załoga Hyundai Motorsport otrzymała karę aż pięciu minut. Mimo tego Belgowie zatriumfowali w kategorii NCM z… pięciominutowym zapasem!

 

Więcej przepełnionych motorsportem materiałów znajdziecie naturalnie na rallyandrace.pl.

Przy okazji, zachęcamy do zakupu… najnowszego, 41. numeru magazynu Rally and Race. Znajdziecie w nim wszystkie, najciekawsze informacje ze świata motorsportu. Od rajdów, przez wyścigi torowe, górskie, F1, po cross country, drift, simracing, rallycross czy karting. W Wasze ręce oddajemy przeszło 150 stron, przesiąkniętych emocjami z czołowych aren!

Podobają Ci się nasze newsy? Zaobserwuj Rally And Race także na Google News.