wtorek, 21 września, 2021
0,00 PLN

Brak produktów w koszyku.

Strona głównaAktualnościTor Rallycross Poznań, pierwsze wrażenia widza

Tor Rallycross Poznań, pierwsze wrażenia widza

Na ten dzień czekaliśmy bardzo długo. Premiera nowego toru rallycross w Poznaniu złapała opóźnienie przez epidemię o ponad rok. Ale wreszcie jest, na razie jako tymczasowy, ale po ukończeniu wszystkich prac i dokumentacji będzie już na stałe.

Organizator – Automobilklub Wielkopolski wykonał zabieg, który jest obecnie bardzo powszechny w Mistrzostwach Świata. Czyli wykorzystana została infrastruktura istniejącego toru wyścigowego i część jego asfaltu. Tutaj znaczna część jest z pętli kartingowej na wzór Autodromu Słomczyn. Zawodnicy jadą pod prąd trasy z WSMP i skręcają szutrem na karting, który też jadą pod prąd. Część szutrowa to nie przejazdy na wprost pomiędzy asfaltem, ale liczne zakręty. To daje widowiskowe przejazdy także w najniższych klasach. Wykorzystanie sekcji z dwóch różnych dyscyplin podzieliło tor RX na część szybką (ok. 150km/h w Fieście SuperCars Light) i część techniczną.

Czwartek pokazał, że ciekawy układ będzie wymagał od zawodników lepszego przygotowania. Znacznie większa liczba zakrętów i dłuższa trasa jest bardziej wymagająca dla kierowców jak i sprzętu. Długi Joker Lap będzie skutkował dłuższym odstępami pomiędzy autami w wyścigach i będzie trudniej oszacować skutki jego przejechania.

Łączniki szutrowe świeżo wykończone jeszcze poddają się podczas przejazdów. Efektem ubocznym jest bardzo widowiskowy przejazd szczególnie aut klasy SuperCars. Za to służby mają pełne ręce roboty, aby trasę równać przed kolejnymi wyścigami.

Piątkowe treningi z większą liczbą aut i same weekendowe zawody na pewno pokażą gdzie są słabe punkty, aby obiekt dopracować i przygotować na kolejną rundę. Bo potencjał jest bardzo duży. Mamy nadzieję, że Automobilklub Wielkopolski zrealizuje w pełni wszystkie założenia i obiekt będzie się rozwijał. Chętnych do jazdy na pewno nie zabraknie. Pierwsi goście z Belgii i Czech będą już w ten weekend. Runda CEZ jest na wyciągnięcie ręki jak tylko organizator uzna, że tor jest w pełni gotowy na międzynarodowe zawody.

W piątek po zakończeniu drugiego dnia testowego zaprezentujemy wypowiedzi kierowców.

redakcjahttp://rallyandrace.pl
Profil redakcyjny dla artykułów stworzonych przez kilku naszych redaktorów.

RALLY AND RACE NA INSTARGRAMIE

NOWOŚCI

Rajd Azorów – debiut rodem z marzeń

55 Rajd Azorów, impreza rozgrywana na wyspie São Miguel, pośrodku Oceanu Atlantyckiego to jeden z najbardziej...

Rotax Max Challenge Poland po raz szósty w Toruniu

W miniony weekend na torze Awix Racing w Toruniu zakończyła się szósta odsłona serii pucharowej Rotax Max...

Szombierki Rally Cup 2 runda – video

Szombierki Rally Cup 2021
2 runda Szombierki Rally Cup odbyła się 19.09.2021. Sprawdźcie video z tej imprezy, na którym ekipa JVHD...

Świetna obsada w klasach markowych i samotny SuperCar

5 runda Mistrzostw Polski Rallycross to powrót na Autodrom Słomczyn. Po Sosnovej i dwóch rundach na nowym...

5 Rajdowy Ustroń 2021 – Rajdowe Kryterium Ustronia

Rajdowe Kryterium Ustronia o Puchar Kajetana Kajetanowicza + prolog

NAJPOCZYTNIEJSZE