Valassko-Tatransky Puchar 2018 odkrywa karty

37. KOWAX Valasská rally Valmez rozpocznie nie tylko Mistrzostw Czech w rajdach na sezon 2018. Drugi rok z rzędu wystartuje także Valassko-Tatransky Puchar 2018. Za przygotowanie pucharu odpowiadają organizatorzy Valasská rally (spółka JTRT pro s.r.o.) i Rallye Tatry (AOS klub Poprad).

VTP 2018 - logo

Wołosko-Tatrzański Puchar 2018 (VTP) oparty będzie na zeszłorocznej formule. Organizatorzy do klasyfikacji liczyć będą wyniki z dwóch etapów Valasska rallyi w klasyfikacji łącznej Rallye Tatry. Rejestracja załogi do VTP 2018 jest bezpłatna. Warunek jest jedynie deklaracją chęci startu w formularzu zgłoszeniowym w terminie do końca czasu regulaminowego odbioru administracyjnego. Organizator wymaga również umieszczenia na bokach samochodu dwóch naklejek w rozmiarze 30 x 20 cm.

Jak wyjaśnia Jaromir Tomastik (szef zespołu organizacyjnego 37. KOWAX Valasska rally Valmez) –„Słowackie załogi zapłacą połowę wysokości wpisowego do startu Valasska rally, a te same warunki otrzymają podczas Rallye Tatry zaplanowanego na koniec maja w Popradzie, te czeskie załogi, które startowały w Valassce. W jeszcze lepszej sytuacji będą zawodnicy zagraniczni, którzy dysponują licencją wydaną przez jedno z państw Unii Europejskiej (poza Republiką Czeską i Słowacją). Ci zawodnicy zapłacą wpisowe zgodnie z regulaminem Valasski, ale w Popradzie będą mogli wystartować za darmo (ze 100% zniżką).“

Drobne zmiany w porównaniu do ubiegłego roku zaszły w sposobie punktowania VTP 2018. Mimo wszystko to nie umniejsza szans na sukces dla załóg ze słabszych klas pojemnościowych, a wręcz przeciwnie. Zysk punktowy dla każdego uczestnika (we wszystkich z trzech zaplanowanych rund) będzie suma punktów zdobytych w klasyfikacji generalnej załóg zgłoszonych do VTP 2018, a także za miejsce w swojej klasie pojemnościowej.

Staramy się, aby VTP było atrakcyjne dla całej stawki zawodników. Szczególnie dla tych startujących słabszymi samochodami. Dla wielu z nich początek sezonu na Valasce, a później w Tatrach, może być ciekawym urozmaiceniem i możliwością do zdobycia nowych doświadczeń“ – dodaje Jaromir Tomastik.

Doceniamy decyzję organizatorów Rajdu Valasska o kontynuowaniu pucharu, co ma na celu przyciągnięcie większej liczby słowackich załóg na Morawy i jednocześnie czeskich zespołów pod Tatry Wysokie. Valasska rally i Rallye Tatry odgrywają ważną rolę w sporcie motorowym i wierzę, że tak samo są postrzegane przez zawodników. Start w pucharze będzie dla zgłoszonych załóg nie tylko okazją do zdobycia cennych nagród, ale też dużego prestiżu. Warto wspomnieć, że 44. edycja Rally Tatry został oceniony jako najlepsze imprezy w 2017 roku w Popradzie.“ – powiedział dyrektor Rally Tatry Stanislav Hanzel.

Lista nagród, która czeka na najlepsze załogi VTP 2018 jest bardzo podobna do zeszłorocznej puli. Dla zwycięskej załogi przygotowano tygodniowy pobyt w Chorwacji (łącznie dla 4 osób), a dla załóg z miejsc od 2. do 4. czekają na weekendowy wypad do Tatr Wysokich. Piąta i szósta załoga otrzyma puchary i akcesoria samochodowe.

Regulamin pucharu dostępny pod linkiem (Propozice Valašsko-Tatranského poháru 2018). Więcej informacji o 37. KOWAX Valasska rally Valmez i VTP 2018 dostępne na oficjalnych stronach www.valasskarally.cz i www.rallyetatry.sk. Chętni do udziału w rozgrywkach znajdą informację również na profilach społecznościowych Facebook obydwu rajdów.

Biuro prasowe 37. KOWAX Valasska rally ValMez 2018 – Tomáš Plachý, Dušan Póč

inf.pras.