wtorek, 5 grudnia, 2023
42 numer w sklepie online, dostawa GRATIS
Strona głównaAktualnościWRC Rajd Chorwacji: bójka kibiców na odcinku specjalnym

WRC Rajd Chorwacji: bójka kibiców na odcinku specjalnym

Jak mawia stare przysłowie, „głupich nie sieją, sami się rodzą”. Na jednym z odcinków specjalnych WRC Rajdu Chorwacji doszło do naprawdę niebezpiecznej sytuacji. Dwóch zwaśnionych „kibiców” postanowiło rozstrzygnąć spór przy użyciu pięści, wchodząc na… trasę odcinka specjalnego. Służbom porządkowym udało się na szczęście w porę uspokoić sytuację i ściągnąć obu wojowników.

Ciężko jest opisać słowami to, co wydarzyło się wczoraj na trasie czwartej rundy Mistrzostw Świata WRC… Zwłaszcza w chwili, w której całe środowisko pogrążone jest w żałobie, zaś charakter rozgrywanej imprezy uległ zmianie. Niestety, w myśl zacytowanej powyżej frazy, nie brakuje głupców, którzy dla udowodnienia swoich racji zaryzykują życie, zdrowie, czy przyszłość rajdów. Na szczęście w owym przypadku udało się ściągnąć „kibiców” z drogi, i kamery oficjalnej relacji na żywo nie zarejestrowały tego wydarzenia. Mamy nadzieję, iż służbom udało się przekazać obu „wojowników” w ręce chorwackich służb mundurowych.

Jak na razie liderem czwartej rundy WRC jest Walijczyk, Elfyn Evans. Po piętach depcze mu Ott Tanak, ale wydaje się już, iż tylko kataklizm odbierze zwycięstwo zawodnikowi Toyoty… Wirtualne „pudło” Rajdu Chorwacji uzupełnia kierowca Hyundaia, Fin Esapekka Lappi. Przed nami już tylko dwie próby sportowe, w tym dodatkowo punktowany power stage. O tym kto zostanie zwycięzcą imprezy dowiemy się zapewne około godziny 14:00. Relację na żywo z oesów na Bałkanach z komentarzem ekspertów znajdziecie naturalnie na antenie Motowizji.

Klasyfikację generalną Rajdu Chorwacji 2023 znajdziecie na oficjalnej stronie czempionatu. Zmagania na Bałkanach relacjonujemy też na rallyandrace.pl, zachęcamy Was do dyskusji, wyrażania własnej opinii i rozmowy na temat rajdu w naszych mediach społecznościowych.

redakcja
redakcjahttp://rallyandrace.pl
Profil redakcyjny dla artykułów stworzonych przez kilku naszych redaktorów.

NOWOŚCI

Rotax Grand Finals ruszył w Bahrajnie

Rotax Grand Finals
Rotax Grand Finals 2023 – jedna z największych imprez kartingowych świata wystartowała na słynnym torze Sakhir w...

FIA powołuje grupę roboczą ds. rajdów

Międzynarodowa Federacja Samochodowa FIA podjęła decyzję o utworzeniu nowej grupy roboczej, która ma zająć się przyszłością rajdów...

Race for Glory – historia największego rajdowego pojedynku na dużym ekranie

Fanów sportów motorowych czeka tej zimy nie lada uczta. 29 grudnia nastąpi polska premiera kinowa filmu Ferrari,...

F1 ogłasza kalendarz sprintów w sezonie 2024

Chiny wracają do kalendarza F1 ze sprintem
Podobnie jak w tegorocznym sezonie kierowcy F1 wezmą udział w sześciu sprintach F1 w 2024 roku. Liberty...

Kubica wraca do ELMS

Robert Kubica powróci po roku przerwy do Europejskiej Serii Le Mans, którą wygrał w sezonie 2021. Polak...

NAJPOCZYTNIEJSZE