Wyka wygrywa Memoriał im. Adama Smorawińskiego i tytuł 318is Cup PL

Fot. Tomasz Kubiak

Karol Wyka obronił tytuł mistrzowski w pucharze Game Expert 318is Cup PL. W znakomitym stylu wygrał ostatni wyścig sezonu, czyli Memoriał im. Adama Smorawińskiego.

Mistrz Polski wystartował z trzeciego pola, lecz niemal od razu wyszedł na prowadzenie i nie oddawał go do samego końca. Na drugie miejsce wyszedł Marcin Lempert, za którym plasował się lider klasyfikacji generalnej Artur Lempert.

W połowie wyścigu Artur Lempert wyprzedził swojego brata i rozpoczął pościg za liderem. Choć prezentował dużo szybsze tempo, zabrakło mu dystansu i Wyka odniósł zwycięstwo różnicą 1,565 sekundy. Komplet punktów z ostatniego wyścigu pozwolił mu zakończyć sezon na pierwszym miejscu w klasyfikacji generalnej.

Podobnie jak w sobotę, na podium stanął Wojciech Smorawiński. Wnuk wspominanego Adama Smorawińskiego na ostatnim okrążeniu wyprzedził Marcina Lemperta.

Po starcie z końca stawki, na piąte miejsce na mecie przebił się Rafał Kazana. Finiszował przed Andrzejem Skrzekiem, Michałem Całkiem i Marceliną czepiel. Pierwszą dziesiątkę uzupełnili Marcin Wydra i Piotr Imbierowicz. Kolejne pozycje zajęli Karol Mirowski, Szymon Nowak i Artur Marciniak. Do mety nie dojechała Anna Bigos.