czwartek, 8 grudnia, 2022
0,00 PLN

Brak produktów w koszyku.

Strona głównaAktualnościWyka wygrywa Memoriał im. Adama Smorawińskiego i tytuł 318is Cup PL

Wyka wygrywa Memoriał im. Adama Smorawińskiego i tytuł 318is Cup PL

Karol Wyka obronił tytuł mistrzowski w pucharze Game Expert 318is Cup PL. W znakomitym stylu wygrał ostatni wyścig sezonu, czyli Memoriał im. Adama Smorawińskiego.

Mistrz Polski wystartował z trzeciego pola, lecz niemal od razu wyszedł na prowadzenie i nie oddawał go do samego końca. Na drugie miejsce wyszedł Marcin Lempert, za którym plasował się lider klasyfikacji generalnej Artur Lempert.

W połowie wyścigu Artur Lempert wyprzedził swojego brata i rozpoczął pościg za liderem. Choć prezentował dużo szybsze tempo, zabrakło mu dystansu i Wyka odniósł zwycięstwo różnicą 1,565 sekundy. Komplet punktów z ostatniego wyścigu pozwolił mu zakończyć sezon na pierwszym miejscu w klasyfikacji generalnej.

Podobnie jak w sobotę, na podium stanął Wojciech Smorawiński. Wnuk wspominanego Adama Smorawińskiego na ostatnim okrążeniu wyprzedził Marcina Lemperta.

Po starcie z końca stawki, na piąte miejsce na mecie przebił się Rafał Kazana. Finiszował przed Andrzejem Skrzekiem, Michałem Całkiem i Marceliną czepiel. Pierwszą dziesiątkę uzupełnili Marcin Wydra i Piotr Imbierowicz. Kolejne pozycje zajęli Karol Mirowski, Szymon Nowak i Artur Marciniak. Do mety nie dojechała Anna Bigos.

Tomasz Kubiakhttp://swiatwyscigow.pl
Redaktor naczelny ŚwiatWyścigów.pl, związany z RALLY and RACE od 2014 roku. Wyścigi to moja pasja.

RALLY AND RACE NA INSTARGRAMIE

NOWOŚCI

Tor Poznań ugości… wyścigi ciężarówek FIA ETRC

FIA ETRC
To już oficjalna wiadomość. Na Tor Poznań zawitają... wyścigi ciężarówek! Obiekt w wielkopolsce zostanie gospodarzem czwartej rundy...

Maserati odsłoniło Tipo Folgore – swój pierwszy, elektryczny bolid

Stało się. Maserati przeszło już na elektryczną, motorsportową stronę mocy. W Modenie pokazano światu malowanie elektrycznego bolidu...

Thierry Neuville przesiadł się do BMW M3 E30

Reprezentant Hyundaia nie może już doczekać się startu kolejnego sezonu WRC, więc aby nie wyjść z wprawy,...

60 Rajd Barbórka 2022 – action wideo

Zapraszamy na obszerne filmowe podsumowanie przejazdów podczas 60 Rajdu Barbórka 2022.

Oficjalnie, Ott Tanak wraca do M-Sportu

Ott
Białe plamy na mapie przyszłorocznego sezonu WRC zapełniają się coraz szybciej. M-Sport potwierdził, że Ott Tanak ponownie...

NAJPOCZYTNIEJSZE