Już w najbliższy weekend, 24-25 czerwca, na Torze Poznań odbędzie się 3. runda wyścigów ciężarówek z serii Goodyear FIA European Truck Racing Championship. Do walki o zwycięstwo stanie 13 kierowców, wśród nich m.in. Norbert Kiss, w FIA ETRC uznawany za najszybszego kierowcę swojego pokolenia, który będzie bronił tytułu mistrza z 2022 roku.

Tor Poznań jest jedynym nowym punktem dodanym do tegorocznego kalendarza zmagań. Kibicie będą mogli obserwować fascynujące pojedynki kierowców z całej Europy, w tym sześciokrotnego zdobywcy tytułu Jochena Hahna (DE) i czterokrotnego, aktualnego mistrza Europy Norberta Kissa (HUN).

Zobacz także: Wyścigi ciężarówek na torze Poznań – harmonogram i mapa

Wszyscy zawodnicy będą ścigać się wyłącznie na oponach Goodyear, co zapewnia jednolitą platformę do rywalizacji. Opony wyścigowe są zbudowane na podobnej osnowie co opony do codziennej jazdy, natomiast bieżnik i mieszanka gumowa zostały w nich zmodyfikowane, aby zapewnić przyczepność na mokrych i suchych nawierzchniach oraz pomóc w rozpraszaniu ciepła wytwarzanego przez ważące 5,3 tony ciężarówki rozpędzające się do prędkości ponad 160 km/h.

Zobacz także: TRUCK GRAND PRIX OF POLAND – znamy ceny biletów

Akcja na torze rozpocznie się już w piątek od sesji treningowej. Wyścigi z serii Goodyear FIA ETRC wystartują w sobotę o godz. 12.45 i zostaną poprzedzone kwalifikacjami o godz. 10. Pełen harmonogram weekendowych zmagań na Torze Poznań jest dostępny na stronie  https://truckgpofpoland.pl/.

Motorsportowa feta na Torze Poznań

Zmaganiom ponad 1200-konnych ciągników, które od 0 do 100 km/h rozpędzają w kilka sekund niczym prawdziwe wyścigówki, towarzyszyć będą liczne atrakcje dla kibiców w każdym wieku, w tym m.in. strefa  fanzon, gdzie będzie można spróbować swoich sił na symulatorze dachowania, strefa dla dzieci z „dmuchańcami” i animacjami oraz rozbudowana przestrzeń gastronomiczna z foodtruckami. Przy okazji wyścigowej imprezy obędzie się także zlot specjalnie zmodyfikowanych ciężarówek, zarówno współczesnych, jak i historycznych.