czwartek, 11 sierpnia, 2022
0,00 PLN

Brak produktów w koszyku.

Strona głównaAktualnościZwycięski weekend Artura Lemperta

Zwycięski weekend Artura Lemperta

Artur Lempert objął prowadzenie w klasyfikacji generalnej Game Expert 318is Cup PL, dzięki wygranej także w drugim wyścigu lipcowej rundy na Torze Poznań. Dotychczasowy lider tabeli Karol Wyka nie dojechał do mety.

Po odwróceniu kolejności sobotniego wyścigu, na pole position ustawił się Karol Mirowski, mając za sobą Piotra Imbierowicza i Andrzeja Skrzeka.

Na koniec pierwszego okrążenia prowadził jednak startujący z czwartego pola Michał Całek. Do przodu przebijali się także Artur i Marcin Lempertowie, awansując na czwarte i piąte miejsce. Lider klasyfikacji generalnej Karol Wyka stracił na starcie i spadł z piątej na jedenastą pozycję.

Zwycięzca sobotniego wyścigu Artur Lempert kontynuował swój marsz w górę stawki, wyprzedzając Mirowskiego i awansując na drugie miejsce. Imbierowicz spadł z kolei niemal na sam koniec stawki, na czym zyskali także Marcin Lempert, Marcelina Czepiel, Rafał Kazana, Andrzej Skrzek, Anna Bigos, Wyka i Szymon Nowak – ten ostatni miał jednak do odbycia karę drive-through, czego nie zrobił i został zdyskwalifikowany.

Dramat przeżył aktualny mistrz Karol Wyka, który zatrzymał się na torze i nie dotarł do mety szóstego okrążenia. Oznaczało to, że po raz pierwszy w tym sezonie nie zdobędzie punktów do klasyfikacji generalnej.

Była to doskonała okazja dla Artura Lemperta, aby objął prowadzenie w punktacji sezonu. Szybko zabrał się do pracy i na początku piątego okrążenia próbował wyprzedzić Całka. Ten odparł jednak atak i pozostał na prowadzeniu. Ta dwójka kontynuowała walkę aż do siódmego okrążenia, kiedy to w końcu Lempert objął prowadzenie i od tego momentu zmierzał już pewnie po swoje drugie zwycięstwo z rzędu.

Na trzecie miejsce awansował z kolei Mirowski, wyprzedzając Marcina Lemperta – ponownie zamienili się jednak pozycjami na dziesiątym kółku. Mirowski szybko stracił jeszcze jedną lokatę, wyprzedzony przez Rafała Kazanę. Pod koniec wyścigu doszło do incydentu w zakręcie Kukurydza, po którym Mirowski spadł na ósmą lokatę, za Marcelinę Czepiel, Andrzeja Skrzeka i Piotra Imbierowicza. Karę drive-through otrzymała natomiast Anna Bigos, co zepchnęło ją na dziewiątą lokatę. Dziesiątkę zamknął Marcin Wydra.

Tomasz Kubiakhttp://swiatwyscigow.pl
Redaktor naczelny ŚwiatWyścigów.pl, związany z RALLY and RACE od 2014 roku. Wyścigi to moja pasja.

RALLY AND RACE NA INSTARGRAMIE

NOWOŚCI

Pasja do motoryzacji na wyciągnięcie ręki

Prosty przepis na wspaniały spot i to jeszcze cykliczny. To efekt pracy lokalnego stowarzyszenia, które przez 10...

OPEL Astra F 1994 rok, 5 drzwi- 260 km/h [wideo]

OPEL Calibra Turbo 260 kmh
OPEL Astra F, kolor bordowy, styl dziadkowy. "Przy 290 na godzinę na autostradzie niemieckiej auto się zachowuje...

Track Masters 2022 Tor Poznań – wyniki

Za nami piąta runda cyklu Track Masters. Tym razem zawodnicy Central Europe Time Attack wrócili do domu,...

Nowy, elektryczny rekord okrążenia na Nordschleife!

Oficjalnie, Nordschleife zyskało nowego, elektrycznego króla! Lars Kern, kierowca rozwojowy Porsche pobił rekord okrążenia "zielonego piekła'' wśród...

25. Grand Prix Sopot – Gdynia Harmonogram GSMP

Przed nami wyjątkowe Jubileuszowe 25. Grand Prix Sopot – Gdynia czyli Górskie Samochodowe Mistrzostwa Polski nad morzem....

NAJPOCZYTNIEJSZE