Rajd Elektrenów – kolejny pojedynek na szutrze

W nadchodzący weekend Tomasz Kasperczyk i Damian Syty ponownie ruszą na odcinki specjalne, aby zmierzyć się z rywalami w Rajdzie Elektrenów. Zawody na Litwie stanowią czwartą rundę Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski oraz czwartą odsłonę rywalizacji w litewskim czempionacie. Załoga Tiger Energy Drink Rally Team w „wyjazdowej” rundzie RSMP wystartuje w roli wiceliderów mistrzostw.

Wyniki poprzedniej rundy krajowego czempionatu – PZM 76. Rajdu Polski sprawiły, że sytuacja w punktacji mistrzostw stała się bardzo ciekawa. Kasperczyka i Sytego od liderów dzielą zaledwie trzy punkty. Zatem na szybkich szutrowych oesach zlokalizowanych około 50 km na zachód od Wilna należy spodziewać się ostrej walki. Tomek i Damian zmierzą się bowiem nie tylko ze swoimi rywalami z mistrzostw Polski, ale również z lokalnymi zawodnikami, którzy nie tylko dobrze znają miejscowe trasy, ale także potrafią szybko jeździć po luźnej nawierzchni.

Podczas tegorocznej edycji zawodów z bazą w mieście Elektreny, załoga Tiger Energy Drink Rally Team zmierzy się z szesnastoma szybkimi, szutrowymi odcinkami. Ściganie ruszy w piątek, 12 lipca o 16:30 polskiego czasu. Wtedy też zostaną rozegrane dwa przejazdy prologu w Elektrenach, natomiast zasadnicza część rywalizacji odbędzie się w sobotę. Wówczas kierowcy pokonają kolejnych 14 prób, a wynik Tomka Kasperczyka i Damiana Sytego poznamy nieco po godzinie 18 czasu polskiego.

W trzech rozegranych w tym sezonie rundach mistrzostw Polski Tomek z Damianem wywalczyli 77 punktów, dzięki czemu przed starciem na Litwie plasują się na drugim miejscu w tabeli. Trzy punkty więcej mają Mikołaj Marczyk z Szymonem Gospodarczykiem. Zajmujący trzecią pozycję Łukasz Habaj i Daniel Dymurski mają na swoim koncie 55 „oczek”. W Rajdzie Elektrenów do zdobycia jest maksymalnie 30 punktów – 25 za zwycięstwo i 5 za najlepszy czas na finałowym odcinku specjalnym.

Tomasz Kasperczyk:
– Równa i skuteczna jazda w Rajdzie Polski poprawiła naszą sytuację w punktacji mistrzostw Polski. Dlatego w Rajdzie Elektrenów będziemy się trzymać sprawdzonej taktyki. Skupiamy się na tym, by z każdej rundy wywozić jak najwięcej punktów. To oczywiście wymaga odpowiedniego przygotowania, koncentracji, unikania błędów, ale przede wszystkim – szybkiej jazdy i to właśnie jest celem naszego wyjazdu na Litwę. W mistrzostwach Polski nie brakuje nam świetnych, groźnych rywali i trzeba się mocno napracować, żeby skutecznie z nimi walczyć. Fajnie jednak, że o punkty powalczą także Litwini. Będziemy mieli dobry punkt odniesienia i możliwość porównania naszego tempa. To zawsze jest dodatkowy zastrzyk mobilizacji.

Punktacja Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski przed Rajdem Elektrenów:

1. Marczyk/Gospodarczyk 80 pkt
2. Kasperczyk/Syty 77 pkt
3. Habaj/Dymurski 55 pkt
4. Słobodzian/Kozdroń 41 pkt
5. Domżała/Baran 39 pkt
6. Byśkiniewicz/Cieślar 28 pkt
7. Wróblewski/Szeja 23 pkt
8. Chwist/Heller 20 pkt
9. Kołtun/Pleskot 18 pkt
10. Kotarba/Kotarba 17 pkt

inf.pras.