Święto na torze

Narodowe Święto Niepodległości obchodzić można na różne sposoby. W piątek, 11. listopada w toruńskim MotoParku odbędzie się Track Day „Dzień Niepodległości”. Tor tego dnia otwarty będzie niemal dla wszystkich chętnych.

 klasyki2

Dzięki tej inicjatywie asfaltowa pętla toru rallycrossowego w tym dniu będzie dostępna prawie dla wszystkich zmotoryzowanych. Wystarczy tylko dysponować sprawnym samochodem, w piątek rano lub przedpołudniem pojawić się nim w MotoParku Toruń przy ul. Łukasiewicza 66, zapoznać się z regulaminem wydarzenia i podpisać stosowne oświadczenie dotyczące odpowiedzialności za ewentualne wyrządzone szkody. Ostatnim warunkiem jest uiszczenie wpisowego w wysokości 30 złotych (drifterzy, biorący udział w zorganizowanym treningu, dla których tor będzie dłużej dostępny – 100 złotych). Wskazane jest posiadanie przez kierowców i ich pasażerów kasków, jednak nie jest to warunek konieczny. Klatki bezpieczeństwa również nie są wymogiem. W przejazdach mogą wziąć udział także typowo cywilne auta, nie tylko te fachowo przygotowane do sportu samochodowego. Nie ważna jest marka, moc i pojemność silnika, stopień zaawansowania technologicznego. Ruch po torze będzie odbywał się tylko w lewo.

Mimo, że Track Day „Dzień Niepodległości” ma charakter integracyjny, a przejazdy po torze będą miały głównie wymiar treningowy, to jednak nie zabraknie odrobiny sportowej rywalizacji. Każdy kierowca będzie mógł zmierzyć się z czasem na zasadach konkurencji typu time attack. Na najszybszego będzie czekał puchar. Dodatkowe wpisowe od uczestników przejazdów na czas nie będzie pobierane.

Posiadacze aut spod znaku trójramiennej gwiazdy mogą wziąć udział ponadto w ósmej już edycji Mercedes Sport Meetingu. To odrębny challenge, w którym uczestnicy będą podzieleni na cztery klasy: Tourist (Mercedesy młodsze niż 25-letnie bez większych przeróbek i z mniejszymi silnikami benzynowymi) oraz Sport ( auta przystosowane do sportu samochodowego i młodsze niż 25-letnie z większymi jednostkami benzynowymi), Diesel i K (klasa dla pań). Na trzech najszybszych kierowców każdej z klas będą czekały puchary.

Posiadacze zabytkowych pojazdów nie zainteresowani przejazdami po torze, a jedynie ich prezentacją w parku maszyn, na teren obiektu wjeżdżają za darmo. Wstęp dla widzów także jest darmowy.

Otwarcie parku maszyn dla uczestników nastąpi o godz. 9.00. Wskazane jest, żeby uczestnicy stawili się w tym miejscu go godz. 9.30, jednak spóźnialscy zgłaszać się będą mogli w zasadzie przez cały czas trwania jazd. Zakończenie otwartego treningu jest planowane około godz. 14.00. Dla drifterów w przypadku większej zorganizowanej grupy tor będzie dostępny dłużej.

Organizatorem wydarzenia jest Mercedes Toruń Club.

Track Day „Dzień Niepodległości 2016” & 8. Mercedes Sport Meeting – program wydarzenia

Piątek, 11. listopada 2016

godz. 09.00 – otwarcie parku maszyn;

godz. 09.30 – odprawa dla uczestników TD „Dzień Niepodległości”, 8. Mercedes Sport Meetingu i treningu driftingowego;

godz. 14.00 – dekoracja zwycięzców zawodów;

godz. 15.00 – zakończenie otwartego treningu*

*Godzina zakończenia imprezy może ulec zmianie w przypadku dużej ilości uczestników. Maksymalna zakładana ilość uczestników TD to 50 kierowców (decyduje kolejność zgłoszeń). Dla zorganizowanej grupy drifterów tor dostępny będzie dłużej.

Więcej informacji pod adresem kontakt@mercedestorunclub.pl lub pod numerem 605 58 57 51.

inf.pras.

Dodaj komentarz