51 Rajd Świdnicki ma wstępny harmonogram. 132 km rywalizacji

51 Rajd Świdnicki - harmonogram
51 Rajd Świdnicki - harmonogram

51 Rajd Świdnicki ma już wstępny harmonogram. Zawodnicy powalczą o zwycięstwo na 13 odcinkach specjalnych o łącznej długości 132 km. Do rozpoczęcia sezonu 2023 pozostał już niecały miesiąc.

51 Rajd Świdnicki odbędzie się w podobnej formule jak w ubiegłym roku. Zawodnicy muszą się nastawiać na rywalizację w sobotę i niedzielę. W pierwszy dzień (22 kwietnia) zaplanowano odcinek testowy w godzinach 9-12, ale oficjalne rozpoczęcie zawodów odbędzie się o godz. 14:30 w hali lodowiska w Świdnicy.

Zobacz: 50 Rajd Świdnicki-Krause – Galeria Jakub Rozmus

Organizatorzy z Automobilklubu Sudeckiego zaplanowali pierwszy etap z czterech odcinków specjalnych. W harmonogramie pojawia się dwa przejazdy widowiskowe oraz popularny „oes” rozgrywany na ulicach Świdnicy. Na niedzielę przygotowano dziewięć odcinków specjalnych, które będą przebiegać po asfaltowych drogach Gór Sowich i Wałbrzyskich. Ceremonia mety odbędzie się 23 kwietnia o godz. 18:00.

Więcej informacji ze świata motorsportu znajdziesz na stronie głównej rallyandrace.pl

Szczegółowy harmonogram imprezy będzie opublikowany 28 marca br. (wtorek). Ostateczna lista załóg, które wystartują w pierwszej rundzie RSMP 2023 pojawi się na stronie internetowej organizatora 12 kwietnia br. (środa).

Zobacz: 50 Rajd Świdnicki-Krause – Wróblewski / Wróbel niespodziewanie wygrywają na ostatnich…

Zwycięzcami ubiegłorocznego Rajdu Świdnickiego zostali Kacper Wróblewski i Jakub Wróbel (Skoda Fabia Rally2 evo). Na drugim miejscu podium wylądowali Grzegorz Grzyb i Adrian Sadowski (Skoda Fabia Rally2 evo). Trzeci stopień podium należał do Szwedów – Toma Kristenssona i Andreasa Johanssona (Hyundai i20 R5).