Barbórka Warszawska 2002 – archiwalne video, Karowa w śniegu!

Rajd Barbórka 2002 Karowa, śnieg, Michał Nowosiadły Peugeot 206XS

Rajd Barbórka Warszawska 2023 już za niecały miesiąc. Dziś wspominamy Barbórkę, która miała miejsce 21 lat temu! 40 edycja Barbórki była bardzo emocjonująca. Rajd wygrał Michał Nowosiadły pilotowany przez Bartłomieja Bobę, jadący Peugeotem 206 XS.

Rajd Barbórka Warszawska zawsze jest na ustach wszystkich kibiców sportów motorowych w Polsce. Czy zgadzamy się z różnymi obostrzeniami, zapisami regulaminu, ich przestrzeganiem lub przymykaniem oka, to… Jest to nasze rajdowe święto!

Pamiętaj: Informacje o tegorocznej Barbórce znajdziecie na rallyandrace.pl

Dziś wspominamy natomiast 40 Rajd Barbórka Warszawska, który odbył się w sezonie 2002. Śnieżyca odebrała szanse na walkę o zwycięstwo czołowych w tym okresie kierowców Janusza Kuliga i Leszka Kuzaja. Na wyższe pozycje zaczęły się natomiast przesuwać słabsze, lżejsze przednionapędowe auta. Z warunków skorzystała najlepiej jak to możliwe załoga Michał Nowosiadły / Bartłomiej Boba. Przy pomocy Peugeota 206 XS wygrali rajd!

Turski broni honoru AWD na Karowej

Prawdziwa sensacja mogła wydarzyć się na kultowym odcinku Karowa. Śnieg padał tak mocno, że poddawały się mu nawet czteronapędowe potwory. Tym razem nie pomagała ani moc, ani nawet napęd. Na start w sprzyjających jeszcze warunkach wjechali Artur Ryziński / Rafał Biniszewski. Zrobili swój czas i nieoczekiwanie stali się liderem nie na chwilę, a stali przed szansą wygrania Karowej we Fiacie Cinquecento! Padał deszcz, śnieg z deszczem, warunki się pogarszały, jednak potęgę aut WRC obronił Marcin Turski! Wykorzystał swoje Subaru Impreza WRC, resztki przyczepności na trasie i wygrał Karową!

Zobaczcie w nagraniu z telewizji PULS, które udostępnia na YouTube Mariusz Chrascina jak wyglądała wtedy rywalizacja w Rajdzie Barbórka.