sobota, 28 stycznia, 2023
0,00 PLN

Brak produktów w koszyku.

Strona głównaAktualnościBouffier liderem, pech Grzyba (1. Etap)

Bouffier liderem, pech Grzyba (1. Etap)

Bryan Bouffier i Thibault de la Haye w Fordzie Fiesta Proto są nieoficjalnymi liderami po pierwszym etapie 24. Rajdu Rzeszowskiego.  Pecha mieli Grzegorz Grzyb i Robert Hundla w Fordzie Fiesta R5, którzy z powodu awarii półosi spadli z pierwszego na czwarte miejsce.

Podium obok trzykrotnego Mistrza Polski Bouffiera po sześciu rozegranych w piątek odcinkach specjalnych  uzupełniają Łukasz Habaj i Piotr Woś oraz Tomasz Kuchar i Daniel Dymurski w Fordach Fiesta R5.

Początek zawodów przebiegał pod dyktando lidera klasyfikacji RSMP po trzech rundach, Grzegorza Grzyba, który wygrał trzy OS-y i po pierwszej pętli prowadził z przewagą 2,6 sekundy nad Bouffierem. Trzeci Habaj tracił 7,5 sekundy. W gronie załóg w samochodach z napędem na jedną oś liderowali Jan Chmielewski i Jacek Nowaczewski w Citroenie DS3 R3.

Drugi przejazd OS Konieczkowa odebrał szansę na sukces Grzybowi. Ukręcona półoś zwolniła tempo załogi – musieli oddać przodownictwo Francuzom. Na kolejnych dwóch próbach jeden z głównych faworytów stracił w sumie ponad 50 sekund, spadając w klasyfikacji.

Dwa odcinki drugiej pętli wygrał Bouffier, jeden – Habaj.

Według nieoficjalnych wyników w „oście” prowadzą Chmielewski i Nowaczewski (siódma pozycja w „generalce”) przed Dariuszem Polońskim i Grzegorzem Doboszem (Peugeot 208 VTI – strata 12,7 sekundy).

Pechowcami okazali się Patryk Osowiecki i Adam Piwowarski, którzy wypadli z trasy, po czym ich Honda Civic zapaliła się. Wcześniej zawodnicy opuścili samochód, ale nie mogli już kontynuować rajdu.

inf. pras.
fot. Mirosław Jąkała

RALLY AND RACE NA INSTARGRAMIE

NOWOŚCI

Znamy składy Race of Champions 2023

Race of Champions 2023
Mattias Ekstrom uzupełnił skład kierowców Race of Champions 2023, dołączając do zespołu Szwecji. Impreza odbędzie się na...

Fiat Punto w wersji amfibia. Czego to ludzie nie wymyślą

Fiat Punto w wersji amfibia
Fiat Punto to samochód, który ma swoją historię w motorsporcie. Tymczasem powstała wersja, która potrafi pływać. Fiat Punto...

BMW M3 CS oficjalnie zaprezentowane. Jeszcze więcej mocy i karbonu

BMW M3 CS
BMW M3 CS w końcu zadebiutowało. Bawarska marka pochwaliła się najmocniejszym wariantem M3 w historii. BMW M3 CS...

Oficjalnie: Orlen zostaje w F1, ale zmienia „barwy klubowe”

Orlen
Koniec plotek. Orlen pozostanie w Formule 1 na sezon 2023, ale zmieni swoje "barwy klubowe''. Koncern rozstał...

Hubert Laskowski opowiada nam o roli kierowcy rozwojowego Fiesty Rally4

Bez cienia wątpliwości, Hubert Laskowski jest jednym z największych, rajdowych talentów ostatnich lat. Umiejętności i szybki rozwój...

NAJPOCZYTNIEJSZE

Paste your AdWords Remarketing code here