piątek, 22 września, 2023
Strona głównaAktualnościBouffier liderem, pech Grzyba (1. Etap)

Bouffier liderem, pech Grzyba (1. Etap)

Bryan Bouffier i Thibault de la Haye w Fordzie Fiesta Proto są nieoficjalnymi liderami po pierwszym etapie 24. Rajdu Rzeszowskiego.  Pecha mieli Grzegorz Grzyb i Robert Hundla w Fordzie Fiesta R5, którzy z powodu awarii półosi spadli z pierwszego na czwarte miejsce.

Podium obok trzykrotnego Mistrza Polski Bouffiera po sześciu rozegranych w piątek odcinkach specjalnych  uzupełniają Łukasz Habaj i Piotr Woś oraz Tomasz Kuchar i Daniel Dymurski w Fordach Fiesta R5.

Początek zawodów przebiegał pod dyktando lidera klasyfikacji RSMP po trzech rundach, Grzegorza Grzyba, który wygrał trzy OS-y i po pierwszej pętli prowadził z przewagą 2,6 sekundy nad Bouffierem. Trzeci Habaj tracił 7,5 sekundy. W gronie załóg w samochodach z napędem na jedną oś liderowali Jan Chmielewski i Jacek Nowaczewski w Citroenie DS3 R3.

Drugi przejazd OS Konieczkowa odebrał szansę na sukces Grzybowi. Ukręcona półoś zwolniła tempo załogi – musieli oddać przodownictwo Francuzom. Na kolejnych dwóch próbach jeden z głównych faworytów stracił w sumie ponad 50 sekund, spadając w klasyfikacji.

Dwa odcinki drugiej pętli wygrał Bouffier, jeden – Habaj.

Według nieoficjalnych wyników w „oście” prowadzą Chmielewski i Nowaczewski (siódma pozycja w „generalce”) przed Dariuszem Polońskim i Grzegorzem Doboszem (Peugeot 208 VTI – strata 12,7 sekundy).

Pechowcami okazali się Patryk Osowiecki i Adam Piwowarski, którzy wypadli z trasy, po czym ich Honda Civic zapaliła się. Wcześniej zawodnicy opuścili samochód, ale nie mogli już kontynuować rajdu.

inf. pras.
fot. Mirosław Jąkała

NOWOŚCI

6 runda Rallycross MP i FIA CEZ – action wideo

Za nami wyścigowy weekend na Autodromie Słomczyn z Mistrzostwami Polski i FIA CEZ w Rallycrossie. Emocji na...

Verstappen najszybszy w skróconym FP2 na Suzuce

Verstappen Grand Prix Japonii FP2
Max Verstappen uzyskał najlepszy czas okrążenia podczas drugiej sesji treningowej przed Grand Prix Japonii. Kierowca Red Bulla...

Verstappen wraca na pierwsze miejsce

Grand Prix Singapuru było bardzo niecharakterystyczne dla Maxa Verstappena, który nie był najszybszy w żadnej sesji rozegranej...

Hubert Laskowski wraca za kierownicę rajdówki

Hubert Laskowski powraca za kierownicę Fiesty Rally3! Młodemu zawodnikowi z Dolnego Śląska udało się przełamać finansowy marazm,...

Simracing na wielkim ekranie dzięki ekipie Pitlane Esports

Pitlane
Jedna z największych galerii handlowych w Polsce. Dziesiątki tysięcy klientów i spacerowiczów, a w samym centrum uwagi......

NAJPOCZYTNIEJSZE

Paste your AdWords Remarketing code here