poniedziałek, 3 października, 2022
0,00 PLN

Brak produktów w koszyku.

Strona głównaAktualnościBouffier liderem, pech Grzyba (1. Etap)

Bouffier liderem, pech Grzyba (1. Etap)

Bryan Bouffier i Thibault de la Haye w Fordzie Fiesta Proto są nieoficjalnymi liderami po pierwszym etapie 24. Rajdu Rzeszowskiego.  Pecha mieli Grzegorz Grzyb i Robert Hundla w Fordzie Fiesta R5, którzy z powodu awarii półosi spadli z pierwszego na czwarte miejsce.

Podium obok trzykrotnego Mistrza Polski Bouffiera po sześciu rozegranych w piątek odcinkach specjalnych  uzupełniają Łukasz Habaj i Piotr Woś oraz Tomasz Kuchar i Daniel Dymurski w Fordach Fiesta R5.

Początek zawodów przebiegał pod dyktando lidera klasyfikacji RSMP po trzech rundach, Grzegorza Grzyba, który wygrał trzy OS-y i po pierwszej pętli prowadził z przewagą 2,6 sekundy nad Bouffierem. Trzeci Habaj tracił 7,5 sekundy. W gronie załóg w samochodach z napędem na jedną oś liderowali Jan Chmielewski i Jacek Nowaczewski w Citroenie DS3 R3.

Drugi przejazd OS Konieczkowa odebrał szansę na sukces Grzybowi. Ukręcona półoś zwolniła tempo załogi – musieli oddać przodownictwo Francuzom. Na kolejnych dwóch próbach jeden z głównych faworytów stracił w sumie ponad 50 sekund, spadając w klasyfikacji.

Dwa odcinki drugiej pętli wygrał Bouffier, jeden – Habaj.

Według nieoficjalnych wyników w „oście” prowadzą Chmielewski i Nowaczewski (siódma pozycja w „generalce”) przed Dariuszem Polońskim i Grzegorzem Doboszem (Peugeot 208 VTI – strata 12,7 sekundy).

Pechowcami okazali się Patryk Osowiecki i Adam Piwowarski, którzy wypadli z trasy, po czym ich Honda Civic zapaliła się. Wcześniej zawodnicy opuścili samochód, ale nie mogli już kontynuować rajdu.

inf. pras.
fot. Mirosław Jąkała

RALLY AND RACE NA INSTARGRAMIE

NOWOŚCI

140 zgłoszeń na MP i CEZ Rallycross na Slovakiaring

Organizator podał prowizoryczną listę zgłoszeń na zawody Mistrzostw Polski i FIA CEZ Rallycross na Slovakiaring. Na starcie...

Puchar Toru Słomczyn – rywalizacja dla kierowców amatorów

W najbliższy weekend kierowcy z Warszawy i okolic będą mieli idealną okazję do rywalizacji na torze wyścigowym....

Best of Rajd Wisły 2022 – Kupchuck Records

Kolejna dawka ciekawych ujęć z trasy 67 Rajdu Wisły. Zapraszamy do produkcję filmową od Kupchuck Records.

Wierzbicki mistrzem Unitel Mazda MX-5 Cup 2022

Najmłodszy kierowca tegorocznej, drugiej edycji pucharu Unitel Mazda MX-5 Cup Poland już w piątek po południu, po...

Kowalczyk i Hryniuk ukończyli Rajd Wisły na 6 odcinku

Rajd Wisły okazał się pechowy dla załogi Hubert Kowalczyk i Jarek Hryniuk. Jadący Peugeotem 208 RS radzili...

NAJPOCZYTNIEJSZE