czwartek, 29 września, 2022
0,00 PLN

Brak produktów w koszyku.

Strona głównaDriftDrift Open - wielki finał sezonu w Toruniu!

Drift Open – wielki finał sezonu w Toruniu!

Wszystko co dobre, szybko się kończy. Fani driftu zebrani na obiekcie Motopark Toruń będą w ten weekend świadkami finałowej rundy sezonu serii Drift Open.

Obecny weekend jest bez grama wątpliwości jedną z najważniejszych dat w kalendarzach wszystkich fanów jazdy bokiem, palenia opon i braku przyczepności. Pełen emocji i przede wszystkim, znakomitych starć sezon, ma się już ku końcowi. Ostatnią odsłoną cyklu w 2021 roku będzie runda zorganizowana na obiekcie w Toruniu. A dodatek „grand final” w tytule tej imprezy idealnie oddaje charakter finałowej rozgrywki. Poza zabawą, pasją i wielką fetą związaną z kolejnym już udanym sezonem, nie zabraknie rywalizacji o punkty. Wiele ekip wciąż walczy o mistrzowskie tytuły oraz awanse do wyższych klas. Emocje gwarantowane!

fot. Drift Open – oficjalny profil Facebook

Toruń driftingową stolicą Polski

Możemy chyba zaryzykować stwierdzenie, że Toruń jest już swego rodzaju stolicą gwiazd. To piękne miasto wydało na świat Mikołaja Kopernika, który pozwolił ludzkości w zupełnie nowy sposób spojrzeć na kwestię astronomii. Dziś prawdziwe gwiazdy zobaczymy tam nie tylko na niebie. Do Torunia zawitała cała śmietanka polskiego świata driftu, która podczas finału zaprezentuje wiele pięknych dzieł. Obrotów sfer niebieskich na pewno nie zabraknie!

Organizator w ten sposób zapowiada wielki finał sezonu na toruńskim Motoparku:

To był jeden z najgrubszych sezonów Drift Open w historii ligi! Czas postawić mocną kreskę pod nim! Wielki finał! To na nim okaże się którzy kierowcy zmagający się na trasach górskich, lotniskowych, miejskich oraz torowych są godni tytułu mistrza IDF Drift Open w sezonie 2021! Czas na walkę do ostatniego kompletu opon – zapraszamy na Grand Final”.

Zawody odbywające się pod patronatem organizacji IDF (International Drift Federation) rozpoczęły się oficjalnie od sobotnich kwalifikacji. Obecnie trwają przejazdy rozgrzewkowe poszczególnych grup a prawdziwy finał rozpocznie się chwilę po godzinie 12:00. Zawodnicy rywalizują w klasach PRO AM, PRO oraz królewskiej Masters – dla absolutnie najlepszych kierowców i zdecydowanie najmocniejszych maszyn. Reprezentantem grupy PRO jest m.in. Blanka Turska, z którą rozmawialiśmy w zeszłym miesiącu. Zachęcamy Was zatem do sprawdzenia naszego obszernego wywiadu o kobiecej stronie driftu, przeciwnościach i pasji.

Jak na razie liderem klasyfikacji PRO AM jest Tomasz Krzyżanowski. W grupie PRO na czele tabeli znajduje się Jakub Dudek, ale jego przewaga nad Pawłem Jureckim oraz Pawłem Kubiakiem wynosi zaledwie dziewięć punktów. Jeszcze ciaśniej jest w klasie Masters. Tobiasz Puścian prowadzi mając zaledwie trzy oczka przewagi nad Jakubem Królem Bartoszem Stolarskim. Kwestia mistrzowskich tytułów jest więc wciąż otwarta!

fot. driftopen.com

Do ostatniego kompletu opon!

Jeżeli przegapiliście wczorajsze kwalifikacje, nic straconego. Poniżej znajdziecie zapis wideo z sobotniej walki o możliwość pokazania swojego talentu w niedzielnych finałach. Jeżeli jesteście dziś na miejscu i kibicujecie na żywo, koniecznie podzielcie się z nami Waszymi fotografiami. Musimy przyznać, że seria Drift Open jest nam bardzo bliska i chyba możemy obiecać, że w przyszłym sezonie będziemy częściej odwiedzać areny walki driftingowych gladiatorów. Kto wie, może sami spróbujemy w końcu swoich sił za kierownicą driftowozu?

Wszystkie szczegóły dotyczące finałowej rundy w Toruniu, relację live z imprezy oraz filmowe podsumowanie poszczególnych przejazdów znajdziecie na oczywiście na oficjalnej stronie internetowej serii Drift Open, w mediach społecznościowych i na kanale Youtube.

Jakub Socha
Z motoryzacją związany od dziecka. Ponoć zanim zaczął płynnie mówić, już rozpoznawał wszystkie marki samochodów podczas spacerów w wózku. Fan simracingu. Trenuje, aby przenieść umiejętności z symulatora na prawdziwe tory oraz odcinki specjalne. Najlepiej odnajduje się w roli komentatora, z czym chce związać swoją dziennikarską przyszłość.

RALLY AND RACE NA INSTARGRAMIE

NOWOŚCI

155 aut na finał Wyścigowych Samochodowych Mistrzostw Polski

Już tylko godziny dzielą nas od rozpoczęcia finałowego weekendu Wyścigowych Samochodowych Mistrzostw Polski 2022. Po raz czwarty...

Ściganie w rodzinnych stronach

Już w piątek, 30 września, rozpocznie się 67. Rajd Wisły. Jest to domowa impreza dla Jarosława i...

Czy w Beskidach poznamy nowego mistrza Polski?

Wyniki 67. Rajdu Wisły (30 września – 1 października) mogą okazać się decydujące dla losów tegorocznej rywalizacji...

Kowalczyk i Hryniuk jadą 67. Rajd Wisły

Jutro startuje 67. Rajd Wisły, w którym między innymi zobaczymy załogę Hubert Kowalczyk/ Jarosław Hryniuk. W dniach...

Rajd Nowej Zelandii 2022 – zapowiedź i harmonogram czasowy

Rajd Nowej Zelandii powraca do kalendarza WRC po 10 latach. Pięknie położone malownicze krajobrazy w połączeniu z...

NAJPOCZYTNIEJSZE