Gagacki wraca do Torunia walczyć o zwycięstwo

Bydgoszczanin Marcin Gagacki wystartuje w najbliższy weekend w drugiej rundzie Oponeo Mistrzostw Polski w Rallycrossie. Startujący 570-konnym Volkswagenem Polo GTI RX kierowca ekipy Oponeo Motorsport liczy na walkę o kolejną wygraną na torze w Toruniu.

Dwukrotny wicemistrz Polski w rallycrossie, Gagacki rozpoczął sezon 2019 od dramatycznego zderzenia podczas finału pierwszej rundy w Słomczynie. Czwarty w klasyfikacji generalnej i głodny walki o tytuł, bydgoszczanin chce w Toruniu odrobić stracone punkty.

Druga runda Oponeo Mistrzostw Polski w Rallycrossie rozpocznie się na torze MotoPark przy ulicy Ignacego Łukasiewicza w sobotę i potrwa do niedzieli.

Zawody w Toruniu to dla mnie praktycznie domowa runda, więc jeszcze bardziej zależy mi, aby pokazać się z jak najlepszej strony przed kibicami z regionu – mówi Marcin Gagacki. – Co prawda po wydarzeniach z finału w Słomczynie zespół będzie do ostatniej chwili pracował nad przygotowaniem auta, do którego wsiądę dopiero w sobotę, ale nie powinno być to dla mnie problemem i chcę walczyć o kolejne zwycięstwo na torze w Toruniu. Startuję tam od początku mojej motorsportowej kariery, czyli od 1998 roku, dobrze znam tor i wygrywałem na nim w każdych warunkach. Tym razem wystartujemy w konfiguracji szybkiej, bez szykany po pierwszym lewym zakręcie i z kilkoma innymi drobnymi zmianami względem poprzednich lat. Choć sam nie testowałem tam ostatnio, to jednak pomagałem moim zespołowym kolegom podczas dwóch ostatnich dni testowych i miałem okazję dobrze przyjrzeć się nowej nitce. To będzie ciekawy weekend. Tym bardziej, że zapowiada się także zmienna pogoda. Na mokrej nawierzchni do walki w czołówce grupy SuperCars włączyć się mogą także kierowcy kategorii Lights. Mam nadzieję, że mimo potencjalnego deszczu, na trybunach nie zabraknie kibiców, dla których organizatorzy przygotowali mnóstwo atrakcji i tradycyjnie, dzięki Oponeo, darmowy wstęp.”

Więcej informacji o Marcinie Gagackim na jego oficjalnej stronie internetowej pod adresem www.gagacki.pl oraz na profilach www.facebook.com/gagacki i i www.facebook.com/oponeomotorsport . Więcej informacji o Oponeo MPRC na oficjalnej stronie mistrzostw pod adresem www.rallycross.com.pl .

inf.pras.