sobota, 28 stycznia, 2023
0,00 PLN

Brak produktów w koszyku.

Strona głównaAktualnościGładysz w dziesiątce FIA CEZ Jankov Vrsok

Gładysz w dziesiątce FIA CEZ Jankov Vrsok

W miniony weekend na Słowacji odbyły się rundy Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski połączone z wyścigiem FIA CEZ Hill Climb Championship, w których startował Marcin Gładysz.

Za kierownicą Volkswagena Scirocco R Tarnowianin w stawce 114 zgłoszonych zawodników zajął kolejno 10 i 9 miejsce w klasyfikacji generalnej wyścigu Impuls Leasing Jankov Vrsok.

Dzięki zebranym punktom Marcin Gładysz utrzymał 5 miejsce w sezonie 2014 i traci zaledwie 2 oczka do czwartego Marcina Słobodziana.

Wyścig w okolicach Banovców nad Bebravou rozgrywany był w zmiennych warunkach pogodowych. Przez nawałnicę jaka przeszła nad trasą w sobotnie popołudnie, decyzją organizatora przełożony został drugi podjazd wyścigowy, który odbył się w niedzielę tuż przed dwoma podjazdami wyścigowymi 10 rundy GSMP i rundy FIA CEZ.

Marcin Gładysz: To były bardzo dobre zawody. Stawka zawodników jacy pojawili się na Jankov Vrsok była bardzo mocna. Rywalizowaliśmy z zawodnikami ze Słowacji, którzy na swoim terenie są bardzo dobrzy. Ostatecznie dojechałem na 9 i 10 miejscu w klasyfikacji generalnej. Rekordowy przejazd trasy udało mi się wykręcić podczas ostatniego wyścigu z czasem 2.00.012, co pokazuje, że mogę nawiązywać walkę z najszybszymi kierowcami GSMP. Po 10 rundach jestem jednym z niewielu zawodników, którzy regularnie pojawiają się na mecie. Udało mi się zgromadzić 61 punktów i na trzy weekendy wyścigowe przed końcem sezonu zajmują 5 pozycje w klasyfikacji generalnej. W klasie E1+2000 w 9 rundzie zająłem 5 a w 10 6 miejsce, co daje realne szanse na tytuł na koniec sezonu. Oprócz rywalizacji na trasie musieliśmy zmagać się z warunkami atmosferycznymi, które zaskoczyły wszystkich zawodników. Nawałnica jaka w sobotę przeszła nad trasą, przerwała zawody, które dokończyliśmy w niedzielę. Jestem bardzo zadowolony ze swojej jazdy, z podjazdu na podjazd poprawiałem czasy na bardzo technicznej trasie na górę Jankov Vrsok. Dziękuję polskim kibicom, którzy pojawili się w Banovcach za gorący doping. Chciałem podziękować moim partnerom, którzy wspierają moje starty w tym roku: Volkwagen Racing Polska – www.vwracing.pl, firmie ZBUD z Dąbrowy Tarnowskiej – www.zbud.com.pl, sponsorowi Black Energy – www.foodcare.pl oraz mediom: TVP Kraków, Interia.pl,  RDN Małopolska, gazecie lokalnej TEMI i portalowi www.wyscigigorskie.pl. Zapraszam na moją galerię zdjęć z zawodów oraz do oglądania filmów na profilu Facebook: www.facebook.com/gladyszmarcin.

inf. pras.

RALLY AND RACE NA INSTARGRAMIE

NOWOŚCI

Znamy składy Race of Champions 2023

Race of Champions 2023
Mattias Ekstrom uzupełnił skład kierowców Race of Champions 2023, dołączając do zespołu Szwecji. Impreza odbędzie się na...

Fiat Punto w wersji amfibia. Czego to ludzie nie wymyślą

Fiat Punto w wersji amfibia
Fiat Punto to samochód, który ma swoją historię w motorsporcie. Tymczasem powstała wersja, która potrafi pływać. Fiat Punto...

BMW M3 CS oficjalnie zaprezentowane. Jeszcze więcej mocy i karbonu

BMW M3 CS
BMW M3 CS w końcu zadebiutowało. Bawarska marka pochwaliła się najmocniejszym wariantem M3 w historii. BMW M3 CS...

Oficjalnie: Orlen zostaje w F1, ale zmienia „barwy klubowe”

Orlen
Koniec plotek. Orlen pozostanie w Formule 1 na sezon 2023, ale zmieni swoje "barwy klubowe''. Koncern rozstał...

Hubert Laskowski opowiada nam o roli kierowcy rozwojowego Fiesty Rally4

Bez cienia wątpliwości, Hubert Laskowski jest jednym z największych, rajdowych talentów ostatnich lat. Umiejętności i szybki rozwój...

NAJPOCZYTNIEJSZE

Paste your AdWords Remarketing code here