piątek, 22 września, 2023
Strona głównaAktualnościGładysz w dziesiątce FIA CEZ Jankov Vrsok

Gładysz w dziesiątce FIA CEZ Jankov Vrsok

W miniony weekend na Słowacji odbyły się rundy Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski połączone z wyścigiem FIA CEZ Hill Climb Championship, w których startował Marcin Gładysz.

Za kierownicą Volkswagena Scirocco R Tarnowianin w stawce 114 zgłoszonych zawodników zajął kolejno 10 i 9 miejsce w klasyfikacji generalnej wyścigu Impuls Leasing Jankov Vrsok.

Dzięki zebranym punktom Marcin Gładysz utrzymał 5 miejsce w sezonie 2014 i traci zaledwie 2 oczka do czwartego Marcina Słobodziana.

Wyścig w okolicach Banovców nad Bebravou rozgrywany był w zmiennych warunkach pogodowych. Przez nawałnicę jaka przeszła nad trasą w sobotnie popołudnie, decyzją organizatora przełożony został drugi podjazd wyścigowy, który odbył się w niedzielę tuż przed dwoma podjazdami wyścigowymi 10 rundy GSMP i rundy FIA CEZ.

Marcin Gładysz: To były bardzo dobre zawody. Stawka zawodników jacy pojawili się na Jankov Vrsok była bardzo mocna. Rywalizowaliśmy z zawodnikami ze Słowacji, którzy na swoim terenie są bardzo dobrzy. Ostatecznie dojechałem na 9 i 10 miejscu w klasyfikacji generalnej. Rekordowy przejazd trasy udało mi się wykręcić podczas ostatniego wyścigu z czasem 2.00.012, co pokazuje, że mogę nawiązywać walkę z najszybszymi kierowcami GSMP. Po 10 rundach jestem jednym z niewielu zawodników, którzy regularnie pojawiają się na mecie. Udało mi się zgromadzić 61 punktów i na trzy weekendy wyścigowe przed końcem sezonu zajmują 5 pozycje w klasyfikacji generalnej. W klasie E1+2000 w 9 rundzie zająłem 5 a w 10 6 miejsce, co daje realne szanse na tytuł na koniec sezonu. Oprócz rywalizacji na trasie musieliśmy zmagać się z warunkami atmosferycznymi, które zaskoczyły wszystkich zawodników. Nawałnica jaka w sobotę przeszła nad trasą, przerwała zawody, które dokończyliśmy w niedzielę. Jestem bardzo zadowolony ze swojej jazdy, z podjazdu na podjazd poprawiałem czasy na bardzo technicznej trasie na górę Jankov Vrsok. Dziękuję polskim kibicom, którzy pojawili się w Banovcach za gorący doping. Chciałem podziękować moim partnerom, którzy wspierają moje starty w tym roku: Volkwagen Racing Polska – www.vwracing.pl, firmie ZBUD z Dąbrowy Tarnowskiej – www.zbud.com.pl, sponsorowi Black Energy – www.foodcare.pl oraz mediom: TVP Kraków, Interia.pl,  RDN Małopolska, gazecie lokalnej TEMI i portalowi www.wyscigigorskie.pl. Zapraszam na moją galerię zdjęć z zawodów oraz do oglądania filmów na profilu Facebook: www.facebook.com/gladyszmarcin.

inf. pras.

NOWOŚCI

Roman Baran zadowolony z debiutu w Wyścigu Szczawne


Ekipa Roman Baran Racing sfinalizowała swój 22 sezon Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski. To nie jedyna sportowa statystyka,...

Łukasz Zoll przed FIA CEZ na torze Nyirad

Przedostatnia runda FIA CEZ Rallycross odbędzie się w dniach 23-24 września na węgierskim torze w Nyirad z...

6 runda Rallycross MP i FIA CEZ – action wideo

Za nami wyścigowy weekend na Autodromie Słomczyn z Mistrzostwami Polski i FIA CEZ w Rallycrossie. Emocji na...

Verstappen najszybszy w skróconym FP2 na Suzuce

Verstappen Grand Prix Japonii FP2
Max Verstappen uzyskał najlepszy czas okrążenia podczas drugiej sesji treningowej przed Grand Prix Japonii. Kierowca Red Bulla...

Verstappen wraca na pierwsze miejsce

Grand Prix Singapuru było bardzo niecharakterystyczne dla Maxa Verstappena, który nie był najszybszy w żadnej sesji rozegranej...

NAJPOCZYTNIEJSZE

Paste your AdWords Remarketing code here