czwartek, 9 grudnia, 2021
0,00 PLN

Brak produktów w koszyku.

Strona głównaAktualnościGorący Tor Poznań Track Day pod znakiem licznych awarii

Gorący Tor Poznań Track Day pod znakiem licznych awarii

W ostatnią sobotę odbyła się X edycja Tor Poznań Track Day – popularnej, wśród amatorów szybkiej jazdy samochodem, imprezy. Spotkanie zgromadziło kierowców ponad 60 sportowych maszyn takich jak Lamborghini Gallardo, Ferrari F430 Sportissimo, Porsche 911 GT3 RS, Ford Mustang Shelby czy ponad 600 konna Toyota Supra.

Pierwszym etapem szkolenia była odprawa podczas, której uczestnicy dowiedzieli się o regułach bezpieczeństwa obowiązujących na torze wyścigowym, a także poznali znaczenie poszczególnych flag sygnalizacyjnych, które podczas jazdy na torze są jedynym komunikatorem pomiędzy nimi a Marschalami – sędziami wirażowymi czuwającymi nad bezpieczeństwem treningów. Następnie, zgodnie z harmonogramem rozpoczęły się, jazdy w poszczególnych sektorach toru, gdzie pod okiem instruktorów uczestnicy ćwiczyli poprawną „linię wyścigową” by już od godziny 10:00 zdobyte umiejętności wykorzystać podczas jazdy po pełnej nitce Toru „Poznań” w czasie sesji z pomiarem czasu.

Słoneczna aura i wysokie temperatury wystały sprzęt oraz kierowców na ciężką próbę, której kilka samochodów nie przeszło zmuszając właścicieli do powrotu na lawecie. Najczęstszymi usterkami były awarie układu chłodzenia oraz przegrzanie systemu hamulcowego… a także szybsze zużywanie się opon. Serwis oponiarski imprezy Oponeo,  podobnie jak zapewniany dla uczestników, serwis mechaniczny miał pełne ręce roboty.

W trakcie imprezy na Torze szkolili się nie tylko kierowcy jeżdżący własnymi samochodami. Ponad 40 chętnych na przejażdżki samochodami partnera Tor Poznań Track Day, firmy Carrera Cars Team stawiło się aby zażyć dawki adrenaliny za kółkiem sportowego Porsche. Po ćwiczeniach na torze kartingowym, szczęśliwcy, jeden po drugim, zasiadali za kółkiem Porsche 911 Carrera oraz dwóch Porsche 911 GT3 RS. Upał nie oszczędził nawet przygotowanego do jazdy torowej jednego z nich, eliminując go z jazdy pod koniec dnia z powodu pęknięcia przewodu chłodniczego – samochód przebył tego dnia w trudnych, torowych warunkach ponad 400 km!

Mimo problemów ze sprzętem wszyscy bawili się znakomicie, co widać było nie tylko po uśmiechniętych twarzach ale i po czasach jakie udało im się wykręcić podczas sesji pomiarowych. Po raz kolejny górował Maciej w Radical SR3 z czasem 1:41.257, zaraz za nim również w klasie Profi Mitsubishi Lancer EVO X z Tadeuszem za kierownicą, a trójkę najlepszych zamykał w BMW M3 E46 z czasem 1:49.621. W klasie Sport – samochodów seryjnych samochodów powyżej 200 KM – na pudle staną Tomek jeżdżący Porsche Boxster S z czasem 1:54.206. Drugi stopień podium przypadł Markowi prowadzącemu Toyotę Suprę, natomiast 3 miejsce zajął Pavlo – kierowca Mitsubishi Lancera EVO IX.

Bardzo ciekawy był również pojedynek w klasie City, seryjnych samochodów, o mocy do 200 KM. Tutaj prym wiódł kierowca Lotusa Elise S2 – Jędrzej, wykręcając najlepsze kółko w czasie 1:57.891. Drugi w klasie był Jacek ze swoim BMW 318ti, a trzecie miejsce zdobył Sebastian Hondą Civic.

Wszyscy chętni na pogłębianie lub zdobywanie umiejętności w sportowej jeździe po Torze będą mieli możliwość jazdy już 14 lipca w poniedziałek. Wtedy to odbędzie się kolejna już 11 w tym roku edycja Tor Poznań Track Day, na którą organizatorzy serdecznie zapraszają. Tor Poznań Track Day jest imprezą otwartą dla widzów, a wejście na teren toru jest w trakcie imprezy bezpłatne.

Szczegółowe informacje dotyczące terminarza, harmonogramu oraz uczestnictwa w imprezie znajdują się na stronie www.tptd.pl

inf. pras.

 

Poprzedni artykułKręta droga do przyczepności
Następny artykułSukces w Austrii

RALLY AND RACE NA INSTARGRAMIE

NOWOŚCI

Toyota GR Yaris Proto – udany debiut na Barbórce

Toyotę GR Yaris można już spotkać na rajdowych trasach w Europie, a w przyszłym sezonie hybrydowy GR...

59 Rajd Barbórka 2021 Action

59 Rajd Barbórka 2021 Action z odcinków Służew i Karowa od RosciszowRallyVideo.

Legalna rajdówka? Jest okienko ale…

Po odebraniu kilku kierowcom dowodów rejestracyjnych za poruszanie się autem rajdowym po drodze na dojazdówce rajdu Barbórka,...

F1 GP Abu Zabi 2021 – harmonogram zawodów

Przed nami ostatni wyścigowy weekend Formuły 1 w tym roku. Oto pełny harmonogram finałowego 22 wyścigu F1...

Fiat Panda 1 by M-Sport – 300KM

Fiat Panda 1 generacji przygotowany przez M-SPORT. Panda posiada silnik 1.6-litre Ford EcoBoost o mocy 300 KM...

NAJPOCZYTNIEJSZE