GR Yaris Rally1 zwycięża w szutrowym 2. Rally del Brunello

142
GR Yaris
fot. Fuckmatie World Rally Team

Lorenzo Bertelli i Simone Scattolin wygrali szutrowy 2. Rally del Brunello 2023. Syn założycielki domu modowego Prada po raz kolejny skorzystał z wypożyczonej konstrukcji GR Yarisa Rally1.

Organizatorzy 2. Rally del Brunello zaplanowali jedenaście odcinków specjalnych o długości przeszło osiemdziesięciu kilometrów. Ostatecznie rozegrano dziesięć prób, zaś finałowy oes odwołano z powodu opóźnienia w harmonogramie. Na linii startu pojawiło się sześćdziesiąt jeden załóg, sklasyfikowano dokładnie pięćdziesiąt zespołów. Impreza z bazą w Montalcino (region Toskanii, w prowincji Siena) nie była zaliczana do żadnego, narodowego pucharu.

Pierwszymi liderami szutrowych zmagań zostali Alberto Battistolli i Nicolo Gonelli w Skodzie Fabii RS Rally2. Duet startujący na co dzień w Rajdowych Mistrzostwach Europy okazał się najszybszy na OS „Castiglion del Bosco”. Następnie do głosu doszli faworyci, dysponujący znacznie potężniejszą konstrukcją Rally1. Bertelli oraz Scattolin zatriumfowali na aż ośmiu sprawdzianach, odskakując oponentom na przeszło dwadzieścia sekund. Battistolli i Gonelli uplasowali się na drugim miejscu, włoskie podium uzupełnili Emanuele Dati i Manuel Fenoli.

Dla drużyny Fuckmatie World Rally Team był to trzeci występ za sterami GR Yarisa Rally1. Wcześniej zajęli czternaste miejsce na śnieżnych oesach WRC Rajdu Szwecji 2023 (ósme wśród załóg Rally1), wystartowali również w pokazowej części Rallylegend San Marino. W poprzednich latach spadkobierca domu modowego Prada związany był z ekipą M-Sportu. Startował w wielu generacjach Fiesty, od kategorii R5 po najmocniejsze wersje WRC. W 2022 roku wystartował w Rajdzie Nowej Zelandii za kierownicą najnowszej Pumy Rally1.

Klasyfikację szutrowego, 2. Rally del Brunello 2023 znajdzicie na stronie ewrc-results.com.

Więcej przepełnionych motorsportem materiałów znajdziecie naturalnie na rallyandrace.pl.

Przy okazji, zachęcamy do zakupu… najnowszego, 41. numeru magazynu Rally and Race. Znajdziecie w nim wszystkie, najciekawsze informacje ze świata motorsportu. Od rajdów, przez wyścigi torowe, górskie, F1, po cross country, drift, simracing, rallycross czy karting. W Wasze ręce oddajemy przeszło 150 stron, przesiąkniętych emocjami z czołowych aren!

Podobają Ci się nasze newsy? Zaobserwuj Rally And Race także na Google News.