sobota, 30 września, 2023
Strona głównaAktualnościHockenheim przywitał Basenhurt A&T RT

Hockenheim przywitał Basenhurt A&T RT

Wspierany w tym sezonie przez firmy BASENHURT – Polska, Catred.pl – Polska, Carrobio – Włochy oraz Flexinox- Hiszpania, zespół Basenhurt A&T Racing Team 28 lutego oficjalnie rozpoczął sezon 2015, treningiem na niemieckim torze Hockenheimring. Testy zorganizowane zostały przez niemiecki Pistenclub.de, do którego zespół BASENHURT A&T RT należy od tego roku. Wspaniała atmosfera na torze i poza torem oraz pogoda sprzyjały szybkiej jeździe.

 

– Tak powinno być. Mnóstwo rasowych aut i stan na torze jak podczas wyścigu długodystansowego – mówi Marek Rzepecki manager zespołu.

Zresztą można to zobaczyć na własne oczy :

http://youtu.be/63GrzHVm6p0

W treningu Rodzinnego Teamu Basenurt A&T wzięli udział trzej kierowcy zespołu: Adam, Tomek i Marek, a także w charakterze obserwatorów i pasażerów klienci sponsorów i dwie osoby zaproszone z grona ludzi, którzy na Facebooku lubią zespół.

– Było świetnie – krótko podsumowuje Adam Rzepecki. Fajna atmosfera, raz jeździły drogowe auta, raz wyścigowe. Na początku było mokro i wysychało, więc ciężko było rozgrzać opony. Czułem się jak bym był na wyścigach, bo nikt nie odpuszczał jak do niego dojeżdżałem, wszyscy się ścigali. Chyba przez to tak mi się podobało. Fajnie, że parę razy spotkam się z tymi samymi ludźmi na innych torach, będzie się z kim „ścigać”.

 

W treningu uczestniczyły trzy auta zespołu z Poznania: Seat Leon Supercopa i dwa Renault Clio RS Cup. Pod czujnym okiem trenera zespołu Zbyszka Szwagierczaka kierowcy w pięciu 45 minutowych sesjach ćwiczyli poszczególne elementy wyścigowego rzemiosła.

– Hockenheim to chyba najlepszy tor na jakim jeździłem – mówi Tomek, najmłodszy kierowa zespołu. Pierwszy raz tor wymagał ode mnie takiej sprawności fizycznej, po zdjęciu kasku oraz kominiarki byłem cały spocony i za to uwielbiam Hockenheim. Jest mi tylko szkoda, że niema żadnej rundy w której bym uczestniczył na tym torze i nie wrócę na niego za szybko.

– Robimy to co lubimy – mówi szef zespołu Marek Rzepecki. Nie zależy nam na fałszywej popularności i nie chcemy być celebrytami. Chcemy dzielić się naszymi przeżyciami z ludźmi, którzy być może nigdy nie będą mieli okazji posmakować wyścigowego świata. Dlatego do kilku, wylosowanych osób, które lubią nas na Facebooku wysłaliśmy zaproszenia do wyjazdu z nami na weekend wyścigowy. Zaproszenia zostały przyjęte z entuzjazmem. Oczywiście wypełniamy też obowiązki wobec naszych sponsorów i praktycznie zawsze na rundę jadą z nami ich klienci. Jak mówią przeżycia godne poświęcenia czasu – komentuje Marek.

W marcu zespół zaplanował jeszcze 7 dni testowych na torach: Oschersleben, Slovakiaring, Spa Francorchamps oraz Nurburgring GP. A już od kwietnia rusza regularny sezon, w którym poznańska ekipa sporo czasu spędzi na zagranicznych startach w Volkswagen Golf Cup i ESET TWC Clio Cup.

Zapraszamy do śledzenia naszej  ekipy na profilu Facebook : https://www.facebook.com/basenhurtatracingteam

hockenheim nius

Łukasz Strzelecki

Press Officer

Inf.pras.

NOWOŚCI

Rajd Chile 2023. Wyniki po pierwszej pętli

Załogi rywalizujące w Rajdzie Chile pokonały już trzy odcinki specjalne, z których składała się pierwsza pętla zmagań....

Bracia Lempertowie z jednakową ilością punktów przed finałem 318is Cup PL

Marcin Lempert odniósł swoje szóste zwycięstwo w sezonie 2023 318is Cup PL, które pozwoliło mu zrównać się...

Drabent odnosi kluczowe zwycięstwo w walce o tytuł WORK STUFF Super S Cup

Jerzy Drabent odniósł zwycięstwo w pierwszym wyścigu finałowej rundy WORK STUFF Super S Cup na Torze Poznań....

Zielonka wygrywa piątkowe WSMP

Jacek Zielonka zamienił pole position na zwycięstwo w przedostatniej rundzie sezonu 2023 Wyścigowych Samochodowych Mistrzostw Polski na...

Emocje od pierwszych metrów, trwa rywalizacja w Rajdzie Chile

Załogi rywalizujące w Rajdzie Chile pokonały już trzy odcinki specjalne, z których składała się pierwsza pętla zmagań....

NAJPOCZYTNIEJSZE

Paste your AdWords Remarketing code here