wtorek, 5 grudnia, 2023
42 numer w sklepie online, dostawa GRATIS
Strona głównaNA TOPIEJakub Matulka rozpoczyna sezon RSMP. LOTTO partnerem tytularnym

Jakub Matulka rozpoczyna sezon RSMP. LOTTO partnerem tytularnym

Jakub Matulka przebojem wdarł się na polską, rajdową scenę, zdobywając aż trzy tytuły w swoim debiutanckim sezonie. Kampania 2023 będzie przełomowa – Kuba przesiada się do czteronapędowej Fiesty Rally3, na jego prawym fotelu zasiądzie doświadczony Daniel Dymurski, zaś oficjalnym partnerem tytularnym tej drużyny została należąca do Totalizatora Sportowego marka LOTTO. Priorytetem Matulki i Dymurskiego będą starty na rodzimych oesach RSMP. Polacy pojawią się także za granicą, zbierając kluczowe, motorsportowe szlify w Mistrzostwach Europy ERC!

Kwiecień stanowi zazwyczaj dość szczególny okres w motorsportowym kalendarzu. Właśnie wtedy poznajemy najwięcej szczegółów odnośnie zbliżającej się kampanii Mistrzostw Polski, a kluczowi zawodnicy odkrywają swoje rajdowe karty… Nie inaczej będzie i w tym roku. Do tego pokerowego grona dołącza także Jakub Matulka, który wyciąga z rękawa prawdziwego asa! Ubiegłoroczny czempion Śląska w klasie OPEN2 wykona wielki krok w swojej karierze. Kuba zmienia maszynę, pilota i ogłasza współpracę z należącą do Totalizatora Sportowego marką LOTTO, która została oficjalnym partnerem tytularnym jego startów w tym sezonie!

Tegoroczna kampania naznaczona będzie licznymi zmianami. Po pierwsze, Kuba pozostanie wierny konstrukcji Forda, ale wysłużoną Fiestę R200 zamienia na… czteronapędowe Rally3! Tym samym Matulka przesiada się do profesjonalnej maszyny, i narzędzia stworzonego do wygrywania. Prawy fotel Fiesty przejmie Daniel Dymurski, pilot z nie lada doświadczeniem na rodzimych, i zagranicznych trasach. Do realizacji ambitnych planów tej załogi potrzebny był odpowiedni partner. Pomocną, motorsportową dłoń wyciągnęła więc marka LOTTO. Tym samym drużyna LOTTO Matulka Rally Team zgłasza gotowość. Jakuba i Daniela zobaczymy na trasie Rajdowych Mistrzostw Polski (klasa 3.) oraz… Rajdowych Mistrzostw Europy ERC. Reprezentanci zespołu LOTTO wystartują w wybranych imprezach na Starym Kontynencie!

fot. Jakub Matulka – materiały prasowe

Mieszanka młodości z doświadczeniem

W naszej świadomości utarło się już powiedzenie o łączących się przeciwnościach, zaś duet Matulka/Dymurski jest tego najlepszym przykładem. Pilotem Jakuba w tym sezonie będzie Daniel Dymurski – niezwykle doświadczony zawodnik i ubiegłoroczny czempion Rajdowych Mistrzostw Europy ERC3 (w duecie z Igorem Widłakiem). Co kluczowe, 43-latek doskonale poznał konstrukcję Forda Fiesty Rally3, która pozwoliła mu wywalczyć europejskie złoto. Ta mieszanka młodości i pasji po stronie kierowcy, i opanowania oraz kompetencji na prawym fotelu może być kluczem do ewentualnych sukcesów. Panowie nie kryją, że ich współpraca układa się znakomicie, a Jakub i Daniel znaleźli wspólny język już od pierwszego kilometra.

Jakub Matulka

”Cieszę się, że rozpoczynamy nowy sezon. Czeka mnie sporo zmian, począwszy od samochodu, przez pilota i barwy. To wszystko daje mi świetne podstawy do dalszej nauki i poznawania „dużych rajdów”. Dotychczas wziąłem udział w tylko czterech rundach RSMP i muszę mierzyć siły na zamiary. Nie zmienia to jednak faktu, że razem z Danielem i całym zespołem LOTTO Matulka Rally Team zrobimy wszystko, by do każdego startu przygotować się jak najlepiej. Chcemy z rajdu na rajd stawać się coraz bardziej konkurencyjni”.

Daniel Dymurski

Niezmiernie mi miło, że zasiadłem u boku tak młodego kierowcy, z jak już zdążyłem się przekonać, dużym potencjałem. Wierzę, że przy moim wieloletnim doświadczeniu połączonym z talentem Kuby, będziemy w stanie realizować krok po kroku nasze założone cele i walczyć o najwyższe laury”.

Po przetarciu w ramach 7. edycji Rajdu Memoriału Janusza Kuliga i Mariana Bublewicza, i wiktorii na odcinkach specjalnych pierwszej rundy Rajdowych Mistrzostw Dolnego Śląska, duet Matulka/Dymurski rozpoczyna prawdziwą walkę. Reprezentanci LOTTO Matulka Rally Team staną na linii startu w Świdnicy, w ramach pierwszej rundy krajowego czempionatu.

fot. Jakub Matulka – materiały prasowe

Wsparcie mecenasa sportu

Tempo sportowego rozwoju Jakuba i jego plany na dalszy rozwój zostały dostrzeżone przez Totalizator Sportowy, właściciela marki LOTTO. Firma od ponad 67 lat wspiera polski sport. Mecenat Totalizatora Sportowego obejmuje: infrastrukturę sportową, związki, organizacje i kluby sportowe oraz sportowców na mocy indywidualnych umów. Marka nieustannie zasila również Fundusz Rozwoju Kultury Fizycznej, do którego od 1994 roku trafiło już ponad 15,7 miliardów złotych. Wśród wspieranych przez spółkę inicjatyw znajdują się m.in. Sponsoring Generalny Polskiej Reprezentacji Olimpijskiej, piłkarska Ekstraklasa, kolarski wyścig Tour de Pologne, LOTTO SuperLIGA (tenis ziemny), jak również LOTTO Superliga Tenisa Stołowego.

Na głęboką, europejską wodę!

Jakub Matulka szlifował swoje umiejętności na odcinkach czempionatu SMT (Samochodowe Mistrzostwa Tychów). Jego profesjonalny, rajdowy debiut przypada na początek kampanii 2022. Gliwiczanin traktował ubiegły rok jako wielki poligon doświadczalny, zaliczając blisko dwadzieścia startów w Polsce, Czechach oraz w Niemczech. Mimo tego, że Jakub skupiał się na nauce rajdowego rzemiosła i poprawie opisu, osiągnął pierwsze, motorsportowe sukcesy.  Przede wszystkim, 22-latek pojawił się na trasach Rajdowych Mistrzostw Polski, na których wywalczył brązowy medal w kategorii NAT4. Poza tym, Matulka został Mistrzem Śląska w grupie OPEN2 oraz wicemistrzem cyklu Tarmac Masters w klasie PRO2. Wisienką na torcie jego dziewiczego sezonu za sterami rajdówki był występ na ulicy Karowej w Warszawie i możliwość podziękowania swoim sympatykom na najbardziej kultowym odcinku nad Wisłą.

Zachęcamy do zaobserwowania mediów społecznościowych Jakuba, na których Gliwiczanin regularnie opisuje swoje starty, i relacjonuje poszczególne, rajdowe imprezy. Zapraszamy również na jego kanał YouTube, na którym znajdziecie onboardy oraz filmy z przejazdów.

Po więcej rajdowych emocji i wiadomości z odcinków RSMP zapraszamy na rallyandrace.pl.

Jakub Socha
Jakub Socha
Z motoryzacją związany od dziecka. Ponoć zanim zaczął płynnie mówić, już rozpoznawał wszystkie marki samochodów. Fan simracingu. Trenuje, aby przenieść umiejętności z symulatora na tory oraz odcinki specjalne. Najlepiej odnajduje się w roli komentatora.

NOWOŚCI

Mery Czepiel – „Puma” wylatuje z gniazda

Mery
W sezonie 2023 Mery Czepiel sięgnęła po trzeci tytuł WSMP, zdobywając brązowy medal za rywalizację w długim...

Briggs Polish Kart Series zmienia się w… Kart Masters

Kart
Włodarze cyklu Briggs Polish Kart Series poinformowali o istotnych zmianach w formule czempionatu. Puchar został całkowicie odświeżony,...

Rotax Grand Finals ruszył w Bahrajnie

Rotax Grand Finals
Rotax Grand Finals 2023 – jedna z największych imprez kartingowych świata wystartowała na słynnym torze Sakhir w...

FIA powołuje grupę roboczą ds. rajdów

Międzynarodowa Federacja Samochodowa FIA podjęła decyzję o utworzeniu nowej grupy roboczej, która ma zająć się przyszłością rajdów...

Race for Glory – historia największego rajdowego pojedynku na dużym ekranie

Fanów sportów motorowych czeka tej zimy nie lada uczta. 29 grudnia nastąpi polska premiera kinowa filmu Ferrari,...

NAJPOCZYTNIEJSZE