Jan Przyrowski z trofeum WSK Euro Series

Jan Przyrowski
Jan Przyrowski, fot. Sportinphoto

Polski kartingowy wicemistrz Europy Jan Przyrowski wygrał pierwszą odsłonę WSK Euro Series, którą rozegrano na torze w Lonato. To kontynuacja znakomitej passy polskiego kierowcy po zwycięstwie na torze Franciacorta w europejskim cyklu. W imprezie wystąpiło również czternaścioro innych polskich kierowców.

Jan Przyrowski został zwycięzcą inauguracyjnej odsłony WSK Euro Series w Lonato. Polak w przekonujący sposób zwyciężył wygrywając prefinał i finał zawodów. Kwalifikacje Przyrowski rozpoczął jednak od 19. pozycji w czasówce i konsekwentnie przebijał się w stawce do przodu. To jego kolejna wygrana w zawodach dużej rangi w ostatnim czasie. W finale Kartingowych Mistrzostw Europy na torze Franciacorta Polak również wygrał, zapewniając sobie tytuł wicemistrzowski.

W WSK Euro Series w Lonato wystartowali również Klara Kowalczyk, Borys Łyżeń, Leonardo Górski, Bruno Gryc, Jan Stencel, Ksawery Rafalik oraz Kacper Rajpold (wszyscy w kategorii Mini 60). Maciej Gładysz, Adam Sydor i Marcel Kasprzycki w kategorii OK Junior, Maksymilian Angelard i Gustaw Wiśniewski w OK oraz Karol Pasiewicz i Jakub Wójcik w KZ2.

Do wyścigów finałowych dotarła tylko dziewiątka polskich zawodników. W kategorii Mini 60 zobaczyliśmy Borys Łyżenia, który zajął 24. pozycję oraz Bruno Gryca, który miał pecha w finale i nie ukończył rywalizacji odpadając na pierwszym kółku. W kategorii OK Junior oprócz zwycięzcy Jana Przyrowskiego, wystartowali Marcel Kasprzycki, który ukończył finał na 14. pozycji oraz Maciej Gładysz, który minął metę na 24. miejscu.

W finale seniorskich kategorii OK i KZ2 wystartowali Max Angelard (P14) i Gustaw Wiśniewski (P22) w OK i KZ2: Karol Pasiewicz (P27) i Jakub Wójcik (P30) w KZ2.