czwartek, 11 sierpnia, 2022
0,00 PLN

Brak produktów w koszyku.

Strona głównaWyścigiJan Przyrowski z trofeum WSK Euro Series

Jan Przyrowski z trofeum WSK Euro Series

Polski kartingowy wicemistrz Europy Jan Przyrowski wygrał pierwszą odsłonę WSK Euro Series, którą rozegrano na torze w Lonato. To kontynuacja znakomitej passy polskiego kierowcy po zwycięstwie na torze Franciacorta w europejskim cyklu. W imprezie wystąpiło również czternaścioro innych polskich kierowców.

Jan Przyrowski został zwycięzcą inauguracyjnej odsłony WSK Euro Series w Lonato. Polak w przekonujący sposób zwyciężył wygrywając prefinał i finał zawodów. Kwalifikacje Przyrowski rozpoczął jednak od 19. pozycji w czasówce i konsekwentnie przebijał się w stawce do przodu. To jego kolejna wygrana w zawodach dużej rangi w ostatnim czasie. W finale Kartingowych Mistrzostw Europy na torze Franciacorta Polak również wygrał, zapewniając sobie tytuł wicemistrzowski.

W WSK Euro Series w Lonato wystartowali również Klara Kowalczyk, Borys Łyżeń, Leonardo Górski, Bruno Gryc, Jan Stencel, Ksawery Rafalik oraz Kacper Rajpold (wszyscy w kategorii Mini 60). Maciej Gładysz, Adam Sydor i Marcel Kasprzycki w kategorii OK Junior, Maksymilian Angelard i Gustaw Wiśniewski w OK oraz Karol Pasiewicz i Jakub Wójcik w KZ2.

Do wyścigów finałowych dotarła tylko dziewiątka polskich zawodników. W kategorii Mini 60 zobaczyliśmy Borys Łyżenia, który zajął 24. pozycję oraz Bruno Gryca, który miał pecha w finale i nie ukończył rywalizacji odpadając na pierwszym kółku. W kategorii OK Junior oprócz zwycięzcy Jana Przyrowskiego, wystartowali Marcel Kasprzycki, który ukończył finał na 14. pozycji oraz Maciej Gładysz, który minął metę na 24. miejscu.

W finale seniorskich kategorii OK i KZ2 wystartowali Max Angelard (P14) i Gustaw Wiśniewski (P22) w OK i KZ2: Karol Pasiewicz (P27) i Jakub Wójcik (P30) w KZ2.

Zwycięzcami inauguracyjnych zawodów w Lonato zostali:
Mini 60: Vladimir Ivannikov (Gamoto)
OKJ: Jan Przyrowski POL (Tony Kart)
OK: Kean Nakamura Berta JAP (KR)
KZ2: Giuseppe Palomba ITA (Birel ART)

Paweł Surynowiczhttp://polskikarting.pl
Autor jest dziennikarzem Polskiego Kartingu. Od lat związany ze sportem kartingowym. Komentator, reporter, felietonista.

RALLY AND RACE NA INSTARGRAMIE

NOWOŚCI

Pasja do motoryzacji na wyciągnięcie ręki

Prosty przepis na wspaniały spot i to jeszcze cykliczny. To efekt pracy lokalnego stowarzyszenia, które przez 10...

OPEL Astra F 1994 rok, 5 drzwi- 260 km/h [wideo]

OPEL Calibra Turbo 260 kmh
OPEL Astra F, kolor bordowy, styl dziadkowy. "Przy 290 na godzinę na autostradzie niemieckiej auto się zachowuje...

Track Masters 2022 Tor Poznań – wyniki

Za nami piąta runda cyklu Track Masters. Tym razem zawodnicy Central Europe Time Attack wrócili do domu,...

Nowy, elektryczny rekord okrążenia na Nordschleife!

Oficjalnie, Nordschleife zyskało nowego, elektrycznego króla! Lars Kern, kierowca rozwojowy Porsche pobił rekord okrążenia "zielonego piekła'' wśród...

25. Grand Prix Sopot – Gdynia Harmonogram GSMP

Przed nami wyjątkowe Jubileuszowe 25. Grand Prix Sopot – Gdynia czyli Górskie Samochodowe Mistrzostwa Polski nad morzem....

NAJPOCZYTNIEJSZE