Janduła wygrywa o włos

Lider klasyfikacji generalnej Maluch Trophy Mirosław Janduła odniósł swoje trzecie zwycięstwo w sezonie 2021. W pierwszym wyścigu lipcowej rundy na Torze Poznań pokonał Macieja Wielgosza różnicą zaledwie 0,015 sekundy.

Janduła startował do wyścigu z czwartego pola, za Tomaszem Kozą, Qbą Sykuckim i Wielgoszem. Koza i Janduła już na pierwszym okrążeniu zepchnęli Sykuckiego na czwartą pozycję, a prowadzenie po starcie z pole position utrzymywał Wielgosz.

Na trzecim okrążeniu Janduła wyprzedził Kozę i awansował na drugą pozycję, a następnie przez kilka kolejnych okrążeń atakował prowadzącego Wielgosza. Do walki o zwycięstwo próbował się jeszcze włączyć Koza, lecz na szóstym okrążeniu wycofał się z rywalizacji.

Wielgosz prowadził na mecie każdego okrążenia aż do ostatniego, kiedy to Janduła przekroczył linię mety o 15 milisekund wcześniej. Podium uzupełnił Sykucki, pokonując Roberta Wilka.

W dywizji 0 różnicą zaledwie 0,3 sekundy wygrał Jacek Chojnacki, pokonując Marka Kurzętkowskiego. 26 sekund za nimi finiszował Henryk Pinis, a tuż za podium znalazł się Paweł Krakowski. Kolejne pozycje zajęli Eric Czajor, Mariusz Podkalicki, Jarosław Matuszak i Grzegorz Socha.