Ławski ponownie na pole position w Trofeo di serie

Mistrz sezonu 2021 Wyścigowych Mistrzostw Polski Trofeo di serie wystartuje z pole position do pierwszego wyścigu czerwcowej rundy na Torze Poznań, rozgrywanej przy FIA ETRC.

Zwycięzca ostatniego wyścigu już na swoim pierwszym pomiarowym okrążeniu wykręcił czas 2:05,237, który pozostał niepoprawiony do samego końca 25-minutowych kwalifikacji. Ławski wywalczył pole position z przewagą 0,561 sekundy nad Julianem Śmiechowskim, który również pojechał najszybciej na swojej pierwszej próbie.

Trzecie miejsce zajął Nikodem Sobczyk, który o zaledwie 0,039 sekundy pokonał Rafała Paprotę – ten jako jeden z zaledwie dwóch kierowców pojechał szybciej po swoim drugim wyjeździe z boksów. Pierwszą piątkę uzupełnił Franciszek Hałatnik, który o niecałą jedną dziesiątą sekundy pokonał Franza Dziwoka. Dawid Dziwok był siódmy, plasując się przed debiutującym w ten weekend Mateuszem Peczką. Dziesiątkę uzupełnili Michał Radołowicz i Filip Dzitko.

Pierwszy wyścig weekendu Trofeo di serie jest zaplanowany na godzinę 14:10.