Pojawiło się światełko w tunelu problemów z rejestracją pojazdów sporotwych wyposażonych w klatkę bezpieczeństwa oraz sportowe fotele i pasy. Dyrektor Biura Ministra Infrastruktury zobowiązał się skierować projekt do prac legislacyjnych.

Zobacz także: Certyfikacja klatek bezpieczeństwa – jakie koszty ponosi producent

W Krakowie organizowanej przez Radio Kraków, która odbyła się 3 lutego, optymistyczne słowa padły ze strony Macieja Michałowskiego, Dyrektora Biura Ministra Infrastruktury Andrzeja Adamczyka:

„W najbliższym czasie skierujemy do prac legislacyjnych projekt ustawy Prawo o ruchu drogowym, pozwalający kierowcom samochodów rajdowych, sportowych rejestrować te samochody, aby mogły bezpiecznie jeździć między odcinkami specjalnymi”.

Liczne „podejścia” do projektów ustaw były już wielokrotnie robione. PZM zapewnił, że już dawno temu złożono odpowiednie wnioski. Teraz kropla ruszyła skałę. Jest dobra wola, ale do końca batalii jeszcze daleko.

Zobacz także: Koniec klatek załącznikowych (zał. J) w RO i Mistrzostwach Polski od 2023

Do zapewnień odniósł się także prezes PZM Michał Sikora:

„Bardzo nas cieszy, że Ministerstwo Infrastruktury odpowiedziało na nasze apele i jesteśmy już na końcu prac nad projektem zmian. Wierzymy, że uda się wprowadzić zmiany jak najszybciej. Jako Polski Związek Motorowy pozostajemy do dyspozycji i służymy wsparciem, aby projekt zmian, tak oczekiwany przez środowisko sportów motorowych stał się faktem”