wtorek, 5 lipca, 2022
0,00 PLN

Brak produktów w koszyku.

Strona głównaAktualnościLewis Hamilton ma wielkie serce. Wydał 7 proc. swojego majątku na szczytne...

Lewis Hamilton ma wielkie serce. Wydał 7 proc. swojego majątku na szczytne cele

Lewis Hamilton to człowiek, o którym można powiedzieć wiele, ale z pewnością nie można mu odmówić wielkiego serca i zaangażowania w wiele ważnych spraw dla mniejszości i różnych wykluczonych społeczeństw. Kierowca F1 wydał w ubiegłym roku sporą część swojego majątku na cele charytatywne.

Brytyjski dziennik „Sunday Times” opublikował listę mieszkańców Wielkiej Brytanii, którzy najmocniej wspierają różne organizacje charytatywne w tym kraju. Co ciekawe, lista została sporządzone w oparciu o oficjalne dane dostępne w różnych zestawieniach i raportach.

Okazało się, że Lewis Hamilton znajduje się w czołówce ludzi darczyńców. Kierowca Mercedesa przekazał w ubiegłym roku aż 25 mln dolarów na różnego rodzaju akcje, co stanowi prawie 7 proc. jego całkowitego majątku. Według brytyjskich mediów kierowca F1 całkowity majątek Hamiltona to ok. 360 mln dolarów.

Zobacz: Lewis Hamilton – obrońca biżuterii w F1

Co ciekawe, niemal cała kwota trafiła na rzecz organizacji Mission 44. To fundacja założona przez wielokrotnego mistrza F1 w celu wspierania społeczności osób czarnoskórych. To właśnie za sprawą tej fundacji kierowca sfinansował w ostatnim czasie stypendia dla dzieci ze środowisk wykluczonych, żeby zachęcić je do nauki przedmiotów ścisłych. Oprócz tego uruchomił specjalne stypendium dla czarnoskórych nauczycieli.

W pierwszej dziesiątce listy przygotowanej przez brytyjską prasę znalazł się również inny sportowiec. To Mohamed Salah, piłkarz klubu piłkarskiego Liverpool FC. W zeszłym roku przekazał ok. 3,1 mln dolarów na wspieraniu fundacji, które prowadzą działania związane ze zdrowiem i niesieniem pomocy medycznej.

Jędrzej Stoner
Redaktor. Lubi wysokie obroty, sztywne zawieszenia, krótkie przełożenia, kosmiczne przyspieszenia.

RALLY AND RACE NA INSTARGRAMIE

NOWOŚCI

Grudziądzki Mistrz Kierownicy 2022 runda 2 – 10.07.2022 – zapisy

Grudziądzki Mistrz Kierownicy 2022 runda 2
Grudziądzki Mistrz Kierownicy 2022 runda 2 odbędzie się 10 lipca 2022. To impreza w cyklu Grudziądzkiego Mistrza...

2. Super Sprint Ziemi Sanockiej – trwają zapisy

W niedzielę 10 lipca odbędzie się organizowany przez Koło Ziemi Sanockiej przy Automobilklubie Małopolskim Krosno, 2. Super...

Rajd Safari – tak było – czytała Krystyna Czubówna

Podsumowanie Sarafi Rally Kenya 2022 z tryumfem Kajetana Kajetanowicza i Macieja Szczepaniaka ze specjalnym lektorem. zobacz także: Kajetan...

16-letni Hubert Laskowski wygrywa w Mistrzostwach Europy!

Hubert Laskowski, który coraz śmielej radzi sobie na odcinkach specjalnych całej Europy, ma za sobą najtrudniejszy start...

5 Runda SMT 2022 – Action by JVHD [wideo]

5 Runda SMT 2022 – Action by JVHD [wideo]
5 Runda SMT 2022 padła łupem Rafała Wlazłowskiego w Subaru Impreza. Zapraszamy na składankę video z tej...

NAJPOCZYTNIEJSZE