Firma M-Sport ogłosiła swój najnowszy projekt rozwoju sportów motorowych. Dzięki nawiązaniu współpracy ze znanym producentem rajdowych samochodów terenowych, Neil Woolridge Motorsport (NWM) spełnią się marzenia o wystartowaniu w najcięższym rajdzie świata, Rajdzie Dakar.

Neil Woolridge Motorsport to światowej sławy producent terenowych samochodów rajdowych z siedzibą w Pietermaritzburgu w RPA. Podobnie jak M-Sport, ma długą historię związaną z Fordem. W tym roku świętują 25-lecie współpracy z kultowym niebieskim owalem.

Wspólne przedsięwzięcie sprawia, że ​​M-Sport staje się europejską centralą NWM i globalnym dystrybutorem pojazdu NWM Ford Ranger T1+.

Zobacz też: Prezes Forda na prawym fotelu Pumy Rally1

Partnerstwo zakłada, że ​​dwóch kultowych, niezależnych producentów połączył długoterminowy cel, jakim jest zmierzenie się ze znanym na całym świecie rajdem Dakar. Jednocześnie będą pracowali nad światowej klasy programem rajdowym dla klientów.

Rajd Dakar zawsze był długoletnią ambicją i marzeniem M-Sport i NWM, a to najnowsze partnerstwo może utorować drogę obu stronom do ostatecznego zrealizowania swojego celu i ostatecznego stworzenia konkurencyjnego wejścia do walki o zwycięstwo.

Zobacz też: 50. Rajd Świdnicki – Krause z zagraniczną gwiazdą

fot. Neil Woolridge Motorsport

Partnerstwo M-Sport z NWM pozwala dwóm markom dzielić się swoimi umiejętnościami technicznymi i zasobami, które zostały zbudowane podczas dwudziestu pięciu nieprzerwanych lat pracy w bezpośredniej współpracy z Fordem.

fot. Neil Woolridge Motorsport

Aby osiągnąć cel jakim jest szturm na Dakar, obie firmy muszą opracować odpowiednią infrastrukturę. Pierwszym etapem partnerstwa obu form jest rozpoczęcie przez M-Sport programu obsługi klienta w centrali w Dovenby. Oprócz obsługi klienta, M-Sport będzie współpracować z NWM nad rozwojem NWM Ford Ranger T1+, poprzez testowanie i zbieranie opinii z wszelkich programów dla klientów. Oczekuje się, że pierwszy NWM Ford Ranger T1+ pojawi się w Europie pod koniec maja, a wkrótce potem będzie dostępny do testów i programu dla klientów.

fot. Neil Woolridge Motorsport

„Ja i Matthew wybraliśmy się niedawno do RPA, aby spotkać się z Neilem Woolridgem i jego synami i porozmawiać o Fordzie Ranger T1+. Jest to dla mnie ważna i ekscytująca perspektywa. Przez prawie 45 lat w rajdowym biznesie, rajdy i Dakar zawsze wzbudzały moje zainteresowanie. Jest to dyscyplina, której nie lekceważę i zdaję sobie sprawę, że wymaga wieloletniego doświadczenia i wiedzy.” – mówi Malcom Wilson, dyrektor zarządzający M-Sport

„Nie mam żadnego wcześniejszego doświadczenia w prowadzeniu lub obsłudze pojazdu T1+, ale pierwsze wrażenie było naprawdę To jest bardzo istotne, ponieważ mamy dobrą bazę do pracy. Czujemy, że dzięki współpracy będziemy w stanie przeforsować program rozwoju pojazdu we współpracy z Neilem i jego zespołem.” – mówi Matthew Wilson, dyrektor M-Sport i kierowca ds. rozwoju

„To przełomowy moment dla NWM i dla mnie osobiście i jestem z tego dumny. Malcolma zawsze podziwiałem z daleka, a M-Sport to firma, z którą zawsze chciałem współpracować z różnych powodów. Nasz Ranger T1+ to pojazd z potencjałem. Z niecierpliwością czekamy na jego rozwój. M-Sport udowodnił, że umie budować silną linię klientów. Nasz T1+ Ranger jest zbudowany na niezawodnym i dobrze przetestowanym fundamencie naszej poprzedniej generacji Rangera i dzięki temu stawia nasz nowy pojazd na świetnym początkowym poziomie osiągów w porównaniu z konkurencją. W związku z tym możemy wykorzystać Rajdowe Mistrzostwa Afryki Południowej jako pole testowe dla naszego pojazdu bezpośrednio przeciwko naszym konkurentom, co daje nam pewność, że możemy zabrać nasz pojazd na światową scenę.” – powiedział Neil Woolridge, właściciel Neil Woolridge Motorsport

„Wspaniale było powitać Malcolma i Matthew w naszej centrali, a także zaoferować im możliwość zobaczenia Rangera T1+ w akcji. Matthew podniósł kilka interesujących kierunków rozwoju i właśnie tą wiedzę wnosimy na pokład dzięki partnerstwu z M-Sport. – dodał Neil Woolridge

fot. Neil Woolridge Motorsport

 

M-Sport będzie współpracował z NWM przy testowaniu i rozwijaniu Rangera T1+. Rally Raid Championship najprawdopodobniej będzie miejscem testowym tego samochodu. Kierowca Veloce Extreme E Lance Woolridge i jego brat Gareth – synowie właściciela zespołu Neila – zasiądą za kierownicą.

Jest to najnowszy z długiej linii nowych projektów M-Sport, który niedawno nawiązał współpracę z Ford Performance, aby opracować samochód wyścigowy Mustang GT3 dla serii IMSA w USA. Od tego roku będzie również dostarczać silnik TOCA dla zespołów w Brytyjskich Mistrzostwach Samochodów Turystycznych.