Maciej Gładysz zostaje Mistrzem WSK Open Cup 2020

W ubiegłym tygodniu odbyły się dwie rundy WSK Open Cup na torze Adria we Włoszech, do których w kategorii Mini 60 zgłosiło 67 zawodników z całego świata. Polski kierowca w najlepszy możliwy sposób kończy swoją wielką przygodę w tejże kategorii, zdobywając mistrzostwo WSK Open Cup!

Maciej po dwóch bardzo dobrych sesjach kwalifikacyjnych, które zakończył się pierwszej rundzie na drugim miejscu, a w drugiej rundzie wywalczył pole position, wystartował w ośmiu wyścigach kwalifikacyjnych (tzw. heatach). Doskonała jazda w heat’ach zaowocowała dobrymi miejscami startowymi w sobotnich półfinałach. Maciek wygrał pierwszy półfinał, a w drugim po zaciętej walce minął linię mety na drugim miejscu ze stratą 0,003s do swojego rywala.

W niedzielnym finale 1. rundy WSK Open Cup zawodnik Parolin Racing Kart bardzo dobrze wystartował z pole position i walczył bezbłędnie przez cały wyścig. Kapitalna jazda podczas finału zaowocowała zwycięstwem na mecie oraz najszybszym czasem okrążenie wyścigu.

W finale 2. rundy tego weekendu walka była bardzo zacięta. Maciej przyjechał na piątym miejscu ale ilość zdobytych punktów dały mu tytuł Mistrza WSK Open Cup 2020! Drugie miejsce zdobył T. Monza z Singapuru, a trzecie R. Lammers z Holandii.

„To był bardzo wymagający weekend, wszystkie sesje były podwójne, ale też wszystko poukładało się po mojej myśli ii cieszę się, że zdobyłem ostatnie mistrzostwo  w kategorii Mini 60 WSK Open Cup. Wielkie podziękowania dla teamu Parolin Racing, dla mojego mechanika Marcina Binkowskiego, Simone ma Engines, za wsparcie od Lorenzo Travisanutto i dla wszystkich, którzy z nami pracowali, dla mojej rodziny i moich sponsorów. Do zobaczenia w kategorii OKJ!”.