sobota, 30 września, 2023
Strona głównaAktualnościMarcin Wrona debiutuje w Mistrzostwach Europy

Marcin Wrona debiutuje w Mistrzostwach Europy

Gorący weekend w wyścigach górskich zbliża się wielkimi krokami, bowiem już w dniach 19-21 czerwca na trasie ze Starej Wsi do Przełęczy Pod Ostrą odbędą się zawody zaliczane do rundy Mistrzostw Europy, w których wystąpi najmłodszy polski kierowca, 17 letni Marcin Wrona.

Rzeszowianin wystartuje po raz drugi na trasie wyścigu górskiego. Pierwsze szlify zaliczył już podczas rundy FIA Hill Climb Cup w Załużu. Tym razem Marcin stanie w szranki z najlepszymi europejskimi oraz polskimi kierowcami.

W klasie N-2000 w której zgłoszony został Marcin Wrona widnieje 7 zawodników w samochodach Renault Clio oraz Honda Civic Type-R.

W najbliższy piątek odbędzie się badanie kontrolne i odbiór administracyjny, otwierające zmagania zawodników w Limanowej. Sobota i niedziela to rywalizacja na najdłuższej trasie wyścigu górskiego w Polsce. Pierwsze podjazdy treningowe odbędą się już o godzinie 7:30, natomiast wyścigi w sobotę ruszają o godzinie 13:00, a w niedzielę już o 11:00.

Wrona

Marcin Wrona:

W najbliższy weekend czeka na mnie spore wyzwanie. Przyznam się, że odczuwam lekką presję przed zawodami rangi Mistrzostw Europy. Cieszę się, że mogę ponownie w tym sezonie wystartować w wyścigu górskim. Limanowa to najdłuższa trasa, a więc i najwięcej emocji. Weekend ma być deszczowy i dosyć chłodny, ale ja się z tego cieszę. W Załużu pokazałem, że czuję się dużo lepiej na mokrej nawierzchni. Odcinek do Przełęczy Pod Ostrą jest bardzo techniczny i szybki. Jestem debiutantem w tym sezonie i od początku chce zbierać jak najwięcej doświadczenia. Liczę na to, że debiut w rundzie Mistrzostw Europy będzie udany. Ponownie klasa jest bardzo liczna i walka z zawodnikami seryjnych samochodów o pojemności do 2000cm3 będzie od pierwszego podjazdu. Dziękuję za wsparcie w startach podczas GSMP 2015 moim partnerom: Rockstar Energy Drink, Pepsico, Maxlift, Cerbex, Farutex i Instal-Poż oraz firmie Kwaśniak Nieruchomości, która dołączyła do moich sponsorów. Zapraszam wszystkich kibiców na trasę w okolice Limanowej.

inf.pras.

NOWOŚCI

Rajd Chile 2023. Wyniki po pierwszej pętli

Załogi rywalizujące w Rajdzie Chile pokonały już trzy odcinki specjalne, z których składała się pierwsza pętla zmagań....

Bracia Lempertowie z jednakową ilością punktów przed finałem 318is Cup PL

Marcin Lempert odniósł swoje szóste zwycięstwo w sezonie 2023 318is Cup PL, które pozwoliło mu zrównać się...

Drabent odnosi kluczowe zwycięstwo w walce o tytuł WORK STUFF Super S Cup

Jerzy Drabent odniósł zwycięstwo w pierwszym wyścigu finałowej rundy WORK STUFF Super S Cup na Torze Poznań....

Zielonka wygrywa piątkowe WSMP

Jacek Zielonka zamienił pole position na zwycięstwo w przedostatniej rundzie sezonu 2023 Wyścigowych Samochodowych Mistrzostw Polski na...

Emocje od pierwszych metrów, trwa rywalizacja w Rajdzie Chile

Załogi rywalizujące w Rajdzie Chile pokonały już trzy odcinki specjalne, z których składała się pierwsza pętla zmagań....

NAJPOCZYTNIEJSZE

Paste your AdWords Remarketing code here