środa, 28 września, 2022
0,00 PLN

Brak produktów w koszyku.

Strona głównaAktualnościMarcin Wrona debiutuje w Mistrzostwach Europy

Marcin Wrona debiutuje w Mistrzostwach Europy

Gorący weekend w wyścigach górskich zbliża się wielkimi krokami, bowiem już w dniach 19-21 czerwca na trasie ze Starej Wsi do Przełęczy Pod Ostrą odbędą się zawody zaliczane do rundy Mistrzostw Europy, w których wystąpi najmłodszy polski kierowca, 17 letni Marcin Wrona.

Rzeszowianin wystartuje po raz drugi na trasie wyścigu górskiego. Pierwsze szlify zaliczył już podczas rundy FIA Hill Climb Cup w Załużu. Tym razem Marcin stanie w szranki z najlepszymi europejskimi oraz polskimi kierowcami.

W klasie N-2000 w której zgłoszony został Marcin Wrona widnieje 7 zawodników w samochodach Renault Clio oraz Honda Civic Type-R.

W najbliższy piątek odbędzie się badanie kontrolne i odbiór administracyjny, otwierające zmagania zawodników w Limanowej. Sobota i niedziela to rywalizacja na najdłuższej trasie wyścigu górskiego w Polsce. Pierwsze podjazdy treningowe odbędą się już o godzinie 7:30, natomiast wyścigi w sobotę ruszają o godzinie 13:00, a w niedzielę już o 11:00.

Wrona

Marcin Wrona:

W najbliższy weekend czeka na mnie spore wyzwanie. Przyznam się, że odczuwam lekką presję przed zawodami rangi Mistrzostw Europy. Cieszę się, że mogę ponownie w tym sezonie wystartować w wyścigu górskim. Limanowa to najdłuższa trasa, a więc i najwięcej emocji. Weekend ma być deszczowy i dosyć chłodny, ale ja się z tego cieszę. W Załużu pokazałem, że czuję się dużo lepiej na mokrej nawierzchni. Odcinek do Przełęczy Pod Ostrą jest bardzo techniczny i szybki. Jestem debiutantem w tym sezonie i od początku chce zbierać jak najwięcej doświadczenia. Liczę na to, że debiut w rundzie Mistrzostw Europy będzie udany. Ponownie klasa jest bardzo liczna i walka z zawodnikami seryjnych samochodów o pojemności do 2000cm3 będzie od pierwszego podjazdu. Dziękuję za wsparcie w startach podczas GSMP 2015 moim partnerom: Rockstar Energy Drink, Pepsico, Maxlift, Cerbex, Farutex i Instal-Poż oraz firmie Kwaśniak Nieruchomości, która dołączyła do moich sponsorów. Zapraszam wszystkich kibiców na trasę w okolice Limanowej.

inf.pras.

RALLY AND RACE NA INSTARGRAMIE

NOWOŚCI

19 Rajd Włocławski – Choceń 2022 – KJS – zapowiedź

19 Rajd Włocławski - Choceń 2022, będący III Rundą MOB w KJS odbędzie się w niedzielę, 16 października. Zachęcamy do udziału i kierujemy na organizatora - Automobilklub Włocławski.
19 Rajd Włocławski - Choceń 2022, będący III Rundą MOB w KJS odbędzie się w niedzielę, 16...

Best of 6 runda MP Rallycross [wideo]

Najciekawsze sytuacje na Autodromie Słomczyn podczas minionej 6 rundy Mistrzostw Polski Rallycross i Pucharu Polski Autocross. Weekend...

Kajetanowicz po testach przed WRC Rajdem Nowej Zelandii [wideo]

Kajetan Kajetanowicz ma już za sobą szutrowe testy przed WRC Nowej Zelandii. Polska załoga zapoznała się już...

Toyota GT Series Polska – trzecia runda na torze w Kielcach

Dobiega końca drugi sezon Toyota GT Series Polska. W tym roku do zawodów zapisało się ponad 110...

Piotr Więcek przed szansą na tytuł Mistrza Europy w driftingu

W najbliższą sobotę oczy wszystkich kibiców driftingu zwrócone będą na łódzką Moto Arenę, gdzie odbędzie się ostatnia...

NAJPOCZYTNIEJSZE