środa, 22 marca, 2023
0,00 PLN

Brak produktów w koszyku.

Strona głównaRajdyMcRae wystartuje w ERC. Trzecie pokolenie rajdowego klanu

McRae wystartuje w ERC. Trzecie pokolenie rajdowego klanu

McRae to nazwisko, którego nie trzeba specjalnie przedstawiać w świecie rajdów. W tym sezonie w Rajdowych Mistrzostwach Europy pojawi się Max.

McRae znów pojawi się na listach startowych europejskich zmagań w ramach ERC. Max to młody zawodnik, który wystartuje w cyklu Rajdowych Mistrzostw Europy. McRae to bratanek Colina – mistrza świata WRC i syn Alistera – startującego kiedyś w mistrzostwach świata.

Więcej informacji ze świata rajdów znajdziesz na stronie głównej rallyandrace.pl

Młody zawodnik już od dłuższego czasu planował przenosiny na europejskie odcinki specjalne. Przez ostatnie lata jego kariera rajdowa skupiała się wyłącznie na startach w domowych mistrzostwach w Australii.

Zobacz: Filmowe wspomnienia Colina McRae [kompilacja]

W zeszłym roku młody zawodnik testował Forda Fiestę w specyfikacji Rally3. 18-latek planował starty w JWRC, ale ostatecznie wybrał program Junior ERC. Ta kategoria w ramach mistrzostw Europy jest otwarta dla maszyn Rally4 i Rally5 oraz kierowców w wieku do 27 lat. Tegoroczne zmagania rajdowej młodzieży startują już w maju od Rajdu Polski.

W tegorocznym kalendarzu nie zabraknie ciekawych imprez, które oferują zupełnie różną charakterystykę dróg – od superszybkich oesów w Polsce i na Łotwie przez asfaltowe rundy w Zlinie i Rzymie. Nie zabraknie zmagań na śniegu podczas rajdu w Szwecji.

Przeczytaj koniecznie: Impreza 555 w hołdzie dla Colina

Starty w Junior ERC oznaczają dla Maxa McRae konieczność przeprowadzki z australijskiego Perth do Europy. Zawodnik pojedzie śladami swojego ojca (Alistera), wujka (Colina) i dziadka (Jimmiego). Max będzie trzecim pokoleniem klanu McRae startującym m.in. w ERC. Dziadek Jimmy McRae zajął drugie miejsce w mistrzostwach Europy w 1982 roku. Startował Oplem Asconą 400 i odniósł cztery zwycięstwa.

Jędrzej Stoner
Redaktor. Lubi wysokie obroty, sztywne zawieszenia, krótkie przełożenia, kosmiczne przyspieszenia.

RALLY AND RACE NA INSTARGRAMIE

NOWOŚCI

Frydrych odzyskuje pozycję Mistrza Polski 2022, ale tytuły rozdano 3 miesiące temu

Dzisiaj Trybunał Polskiego Związku Motorowego uchylił dyskwalifikację techniczną Jarosława Frydrycha z 6 rundy MPRC 2022. Ta decyzja...

Kalle Rovanpera dołącza do stawki Drift Masters!

Kalle
Włodarze Drift Masters odkrywają kolejne karty. Do stawki sezonu 2023 dołącza Kalle Rovanpera, Rajdowy Mistrz Świata 2022....

Bolid Schumachera z V10 na sprzedaż. Legendarne Ferrari F1-2000 trafi pod młotek

Bolid Schumachera F1-2000 trafi na aukcję
Bolid Schumachera po raz kolejny trafi na aukcję. Po sukcesie ostatniej licytacji, kolejny bolid wielokrotnego mistrza świata...

Greensmith nie zamierza spoczywać na laurach

Greensmith
Gus Greensmith powrócił na łono WRC w iście królewskim stylu. Po rozwiązaniu kontraktu z M-Sportem Brytyjczyk "spadł''...

Subaru Impreza 22B STi jako restomod. Niezwykły projekt

Subaru Impreza 22B STi jako restomod
Subaru Impreza 22B STi to jeden z najbardziej pożądanych modeli na rynku wtórnym. Jednak dostępność tych samochodów...

NAJPOCZYTNIEJSZE

Paste your AdWords Remarketing code here