Miko Marczyk prezentuje onboard ze zwycięskiego Kryterium Asów 2023

204

Miko Marczyk opublikował w sieci swój onboard ze zwycięskiego Kryterium Asów 2023. Przenieśmy się do wnętrza Fabii RS Rally2 i… zatańczmy z „Panią Karową”!

Marczyk i Gospodarczyk przecięli metę lotną z czasem 2:10:750. Drugie miejsce, ze stratą blisko półtorej sekundy, zajęli Michał Ratajczak i Jędrzej Szcześniak (Fabia Rally2 evo). Na najniższym stopniu stołecznego podium stanęli bracia Szejowie, dla których był to pierwszy start za sterami rajdówki z Mlada Boleslav. Na wielką uwagę i spory aplauz zasługuje wynik Jakuba Matulki i Daniela Dymurskiego. Podopieczni Lotto Matulka Rally Team wykorzystali dobre warunki pogodowe, wskakując na… czwarte miejsce! Należy tu nadmienić, iż świeżo upieczeni mistrzowie RSMP w klasie 3. dysponowali znacznie słabszą maszynerią… Rally3.

Marczyk i Gospodarczyk zatriumfowali w „generalce” Kryterium Asów oraz w kategorii R1. Grupa R2 padła łupem drużyny Zielonej Oliwki, Huberta Kowalczyka i Jarosława Hryniuka, w R3 najszybsi byli Michał Chorbiński oraz Adam Chrzanowski. W klasach stworzonych dla youngtimerów zwyciężyli Terlikowski/Rybarczyk (Y1) i Kowalski/Wenta (Y2). Ze zwycięstwa w „historykach” cieszyli się Madziara/Zapart (H1), Szczepański/Amanowicz (H2) i Jerschina i Orlikowski. Według oficjalnych wyników PZM, sklasyfikowano trzydzieści siedem zespołów.

Marczyk i Gospodarczyk kończą sezon 2023

Dwukrotni czempioni Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski znaleźli się w tym roku na listach startowych jedenastu, oficjalnych imprez. Reprezentanci Orlen Teamu skupili się przede wszystkim na walce w WRC, zaliczając sześć występów. Ich najlepszym rezultatem w kategorii WRC2 było piąte miejsce na szutrach Sardynii. Mikołaj i Szymon uplasowali się wtedy na dziewiątej lokacie w „generalce” oraz drugim miejscu w subklasie „Challenger”. Ostatecznie nasi rodacy zakończyli kampanię na dziesiątej pozycji w WRC2 (41 punktów) i czwartej w WRC2 Challenger (77 „oczek”). Tak jak przed rokiem, Marczyk i Gospodarczyk mogli cieszyć się z wygranych odcinków, zdobyli również… jeden punkt na power stage’u!

Poza rywalizacją w WRC, Polacy zaliczyli też dwa epizody na Starym Kontynencie. Sezon 2023 otworzył start w Rajdzie Fafe (czwarte miejsce), Miko i Szymon przystąpili także do obrony zeszłorocznego zwycięstwa na Mazurach. Na metę 79. Orlen Rajdu Polski wjechali na trzecim miejscu. Poza tym, biało-czerwona Skoda stanęła też na najwyższym stopniu podium Memoriału Janusza Kuliga i Mariana Bublewicza, Barbórki oraz… Kryterium Asów!

Wszystkie informacje o 61. edycji Rajdu Barbórka znajdziecie na oficjalnej stronie imprezy. Po więcej emocji z rodzimych i europejskich odcinków zapraszamy Was na rallyandrace.pl.

W Rally and Race cenimy sobie zdanie naszych czytelników. Zachęcamy Was do wyrażania własnych opinii i dyskusji w mediach społecznościowych. Jesteśmy też otwarci na wymianę argumentów. Wspólnie budujmy i wspierajmy społeczność kibiców oraz polski motorsport!