Mini z silnikiem Subaru 2.5 Turbo – pierwsze jazdy! [wideo]

Mini z silnikiem Subaru Impreza 2.5 Turbo

Mini z silnikiem Subaru Impreza 2.5 Turbo! Brzmi jak dobry pomysł? Tak, to jest doskonały pomysł!

Mini z silnikiem od Subaru Impreza 2.5 Turbo ciekawy przeciwnik dla Fiata 126P z silnikiem Subaru 2.2 Turbo, który bardzo przypadł Wam do gust gdy pokazaliśmy go na łamach rallyandrace.

1961 Morris Mini Turbo

Prezentowany projekt pochodzi z Australii. Do małej przednionapędówki z 1961 oku został przeszczepiony silnik EJ25 (2.5L) z Subaru Impreza WRX z roku 2010. Nie trudno się domyślić, że jak w większości tego typu swapów, zawieszenie i napęd są customem, połączonym z dopasowanymi elementami od innych modeli. W tym przypadku znalazły się np połączone ze sobą elementy Mazdy MX-5 i Subaru WRX, z których powstała rama pomocnicza. Opis i dokładne zdjęcia ukazujące sposób montażu silnika znajdują się na stronie projektu: dutchysmini.com

mini subaru Turbo
Mini z silnikiem Subaru Impreza 2.5 Turbo fot. www.dutchysmini.com

Z ciekawszych rzeczy wewnątrz wylądowały fotele z Subaru, pedalbox Wilwooda, a zegary zastąpił wyświetlacz. Na zdjęciach z przebudowy środka zobaczycie również jak wzmocnione zostało nadwozie, które przy kilkukrotnie zwiększonej mocy i odpowiednich oponach mogłoby nie wytrzymać przeciążeń.

mini subaru Turbo 2.5 boxer
fot. www.dutchysmini.com

Pierwsza przejażdżka

Auto, odpala, jeździ i zaczyna dostarczać frajdę autorom! Zobacz video z przejażdżki, które dodatkowo pięknie eksponuje brzmienie silnika typu Boxer. Nie jest to pierwszy szalony pomysł tego mechanika, ma bowiem już na koncie Mini z silnikiem VTEC, a dokładnie B16A z Hondy Civic. Gratulujemy autorom i polecamy Wam zapoznaniem się ze stroną internetową:

fot. www.dutchysmini.com