piątek, 1 grudnia, 2023
42 numer w sklepie online, dostawa GRATIS
Strona głównaAktualnościOgromna wycena zespołu F1 Astona Martina

Ogromna wycena zespołu F1 Astona Martina

Od dawna spekuluje się o sprzedaży zespołu Formuły 1 Astona Martina w związku z tym, że Lawrence Stroll zrozumiał, że nie zapewni w ten sposób swojemu synowi mistrzostwa świata. Te plotki częściowo stały się faktem.

AMR Holdings GP Limited sprzedało niewielki pakiet swoich udziałów prywatnej firmie inwestycyjnej Arctos Partners. Nie jest to pierwszy taki przypadek w ostatnim czasie, bowiem Alpine kilka miesięcy temu sprzedało 24% zespołu m.in. Ryanowi Reynoldsowi.

Sam fakt sprzedaży nie jest tak interesujący, jak uzgodniona kwota. Arctos Partners zgodziło się kupić udziały przy wartości zespołu równej miliardowi dolarów.

Ta okrągła kwota jest oczkiem w głowie wszystkich właścicieli ekip, którzy zarzekają, że ich ekipy są tyle warte w związku z ogromnymi dochodami, jakie generuje Formuła 1. Jest to też główny powód, dla którego obecne 10 ekip nie chce dopuścić do rozszerzenia stawki, bo automatycznie zmniejszyłoby to ich wartość.

Dla porównania, sprzedaż udziałów Alpine odbyła się przy wycenie około 900 milionów dolarów.

„Jestem zachwycony mogąc powitać Arctos Partners jako nowego partnera oraz mniejszościowego udziałowca w Aston Martin Formula 1 Team” – powiedział dyrektor generalny Lawrence Stroll.

Założony zaledwie trzy lata temu fundusz Arctos Partners specjalizuje się w inwestycjach sportowych. W swoim portfolio ma chociażby zespół NBA Golden State Warrios oraz drużynę NHL Tampa Bay Lightning.

Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami ze świata motorsportu obserwuj serwis RALLY and RACE w Wiadomościach Google.

Tomasz Kubiak
Tomasz Kubiakhttp://swiatwyscigow.pl
Redaktor naczelny ŚwiatWyścigów.pl, związany z RALLY and RACE od 2014 roku. Wyścigi to moja pasja.

NOWOŚCI

Trwa badanie kontrolne przed 61. Rajdem Barbórka

Trwa badanie kontrolne przed 61. Rajdem Barbórka. Jesteśmy na miejscu! Badanie Kontrolne do 61. Rajdu Barbórka zlokalizowane jest...

Łukasz Borowski: „Mam nadzieję, że zobaczymy się na Karowej!”

Borowski
Łukasz Borowski to stały bywalec superoesów i amatorskich imprez torowych, na których święcił już niejeden triumf. Przed...

Czy to koniec The Grand Tour? Nakręcono już ostatni odcinek?

Grand Tour
Wygląda na to, że słowa Clarksona wypowiedziane w 2019 roku okazały się prorocze... Według najnowszych doniesień, Amazon...

61. Rajd Barbórka – utrudnienia w ruchu, zamknięte ulice

Dosłownie godziny dzielą nas od startu 61. edycji Rajdu Barbórka. Włodarze Warszawy poinformowali o wszystkich utrudnieniach w...

61 Rajd Barbórka – harmonogram i relacje LIVE

Już w sobotę 2 grudnia wielki finał sezonu za sprawą 61 Rajdu Barbórka. W tegorocznej edycji zmierzy...

NAJPOCZYTNIEJSZE