piątek, 1 grudnia, 2023
42 numer w sklepie online, dostawa GRATIS
Strona głównaAktualności Plan GT3 Poland wykonany

Plan GT3 Poland wykonany

Pierwszy tegoroczny wyścig ekipy GT3 Poland zakończył się zdobyciem 27 miejsca w klasyfikacji generalnej 12 godzinnego wyścigu w Mugello oraz 10 miejscem w klasie 991/997 Cup. Za kierownicą Porsche 991 z numerem bocznym 50 zasiedli Marcin Jedliński, Stanisław Jedliński oraz Robert Lukas i Bartosz Opioła.

Pierwszy dzień długodystansowego wyścigu zakończył się po 4 godzinach. Ekipa GT3 Poland w momencie interwencji i zatrzymania samochodów na linii startu w parc ferme znajdowała się na 53 pozycją w klasyfikacji generalnej wyścigu i na 15 miejscu w klasie.

Dobra jazda podczas sobotniej odsłony pozwoliła wykonać skok o 23 pozycje w górę pod koniec 8 godzinnej jazdy.

– Super start – komentuje na bieżąco Bartosz Opioła. Wszyscy jesteśmy zadowoleni z wykonanego planu. Oczywiście był małe usterki, wypadnięcia z toru, ale to była dla nas nauka po pierwsze nowego samochodu, a  po drugie dobry trening przed rozpoczynającym się już za blisko miesiąc sezonem Porsche Platinum GT3 Cup Challenge Central Europe.

Techniczny tor w Mugello pozwolił zawodnikom wykorzystać w pełni świetne warunki panujące przez cały tydzień w okolicy Florencji. Ostra walka rozgrywała się w czubie stawki, gdzie ekipy ścigały się na żyletki. W 991/997 Cup obyło się bez dramaturgii.

– Dla nas najważniejsze jest, że auto wraca całe do Polski – dopowiada Opioła. Jeśli naszym założeniem była by jazda o wynik, to na pewno musiałaby być inna strategia. Na pewno przetrenowaliśmy procedurę zmian podczas wyścigu, mieliśmy okazję spędzić kilka godzin w aucie i poznać go dobrze. Teraz wracamy do Polski, jesteśmy na lotnisku i powoli wracamy do pracy jaką musimy wykonać przed sezonem pucharowym.

Już niedługo zawodnicy GT3 Poland w pełnym składzie wybiorą się na testy, które będą dopełnieniem cyklu przygotowań przed sezonem 2015. W planach jest również prawdopodobnie kolejny wyścig z serii International Endurance Series, który tym razem odbędzie się w Zaandvort 29 i 30 maja.

Mugello po

Inf.pras.

NOWOŚCI

Łukasz Borowski: „Mam nadzieję, że zobaczymy się na Karowej!”

Borowski
Łukasz Borowski to stały bywalec superoesów i amatorskich imprez torowych, na których święcił już niejeden triumf. Przed...

Trwa badanie kontrolne przed 61. Rajdem Barbórka

Trwa badanie kontrolne przed 61. Rajdem Barbórka. Jesteśmy na miejscu! Badanie Kontrolne do 61. Rajdu Barbórka zlokalizowane jest...

Czy to koniec The Grand Tour? Nakręcono już ostatni odcinek?

Grand Tour
Wygląda na to, że słowa Clarksona wypowiedziane w 2019 roku okazały się prorocze... Według najnowszych doniesień, Amazon...

61. Rajd Barbórka – utrudnienia w ruchu, zamknięte ulice

Dosłownie godziny dzielą nas od startu 61. edycji Rajdu Barbórka. Włodarze Warszawy poinformowali o wszystkich utrudnieniach w...

61 Rajd Barbórka – harmonogram i relacje LIVE

Już w sobotę 2 grudnia wielki finał sezonu za sprawą 61 Rajdu Barbórka. W tegorocznej edycji zmierzy...

NAJPOCZYTNIEJSZE