środa, 7 grudnia, 2022
0,00 PLN

Brak produktów w koszyku.

Strona głównaAktualności Plan GT3 Poland wykonany

Plan GT3 Poland wykonany

Pierwszy tegoroczny wyścig ekipy GT3 Poland zakończył się zdobyciem 27 miejsca w klasyfikacji generalnej 12 godzinnego wyścigu w Mugello oraz 10 miejscem w klasie 991/997 Cup. Za kierownicą Porsche 991 z numerem bocznym 50 zasiedli Marcin Jedliński, Stanisław Jedliński oraz Robert Lukas i Bartosz Opioła.

Pierwszy dzień długodystansowego wyścigu zakończył się po 4 godzinach. Ekipa GT3 Poland w momencie interwencji i zatrzymania samochodów na linii startu w parc ferme znajdowała się na 53 pozycją w klasyfikacji generalnej wyścigu i na 15 miejscu w klasie.

Dobra jazda podczas sobotniej odsłony pozwoliła wykonać skok o 23 pozycje w górę pod koniec 8 godzinnej jazdy.

– Super start – komentuje na bieżąco Bartosz Opioła. Wszyscy jesteśmy zadowoleni z wykonanego planu. Oczywiście był małe usterki, wypadnięcia z toru, ale to była dla nas nauka po pierwsze nowego samochodu, a  po drugie dobry trening przed rozpoczynającym się już za blisko miesiąc sezonem Porsche Platinum GT3 Cup Challenge Central Europe.

Techniczny tor w Mugello pozwolił zawodnikom wykorzystać w pełni świetne warunki panujące przez cały tydzień w okolicy Florencji. Ostra walka rozgrywała się w czubie stawki, gdzie ekipy ścigały się na żyletki. W 991/997 Cup obyło się bez dramaturgii.

– Dla nas najważniejsze jest, że auto wraca całe do Polski – dopowiada Opioła. Jeśli naszym założeniem była by jazda o wynik, to na pewno musiałaby być inna strategia. Na pewno przetrenowaliśmy procedurę zmian podczas wyścigu, mieliśmy okazję spędzić kilka godzin w aucie i poznać go dobrze. Teraz wracamy do Polski, jesteśmy na lotnisku i powoli wracamy do pracy jaką musimy wykonać przed sezonem pucharowym.

Już niedługo zawodnicy GT3 Poland w pełnym składzie wybiorą się na testy, które będą dopełnieniem cyklu przygotowań przed sezonem 2015. W planach jest również prawdopodobnie kolejny wyścig z serii International Endurance Series, który tym razem odbędzie się w Zaandvort 29 i 30 maja.

Mugello po

Inf.pras.

RALLY AND RACE NA INSTARGRAMIE

NOWOŚCI

Best of rally 2022

Czas ogórkowy po zakończonych kluczowych rundach ma to do siebie, że można coś powspominać, aby odświeżyć swoją...

Nicolas Gilsoul wraca do WRC. Dołączy do ekipy M-Sport?

Nicolas Gilsoul
Nicolas Gilsoul zajmie miejsce Vincenta Landaisa, który przez ostatnie lata pilotował Loubeta. Niedawno przyjął ofertę Sebastiena Ogiera...

Robert Kubica nie dołączył do Lamborghini. Zamiast niego wybrali Grosjeana

Robert Kubica nie pojedzie w Lamborghini. Zamiast niego Romain Grosjean
Robert Kubica nie będzie kierowcą ekipy Lamborghini w wyścigach długodystansowych od 2024 roku. Zamiast polskiego kierowcy Włosi...

HOONIGAN Gymkhana 2022: Travis Pastrana w Subaru Wagon o mocy 862HP [wideo]

HOONIGAN Gymkhana 2022: Travis Pastrana w Subaru Wagon
HOONIGAN Gymkhana 2022 tym razem z prawdziwym, wściekłym samochodem spalinowym! Po elektrycznym Audi, przyszła pora na Subaru...

Kryterium Asów 2022 – Hołek show na ulicy Karowej [wideo]

Czym byłoby Kryterium Asów bez Krzysztofa Hołowczyca i Macieja Wisławskiego? Legendarny duet wykonał nie lada show na...

NAJPOCZYTNIEJSZE