wtorek, 28 września, 2021
0,00 PLN

Brak produktów w koszyku.

Strona głównaAktualnościRajd Cielądza zakończy RSMOŁ

Rajd Cielądza zakończy RSMOŁ

Automobilklub Tomaszowski zapowiedział na 16-17 października 2015 r. organizację Soltrade Premio 1. Rajdu Cielądza. Zawody będą stanowić trzecią, finałową rundę premierowego sezonu Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Okręgu Łódzkiego (w rajdach okręgowych) i Mistrzostw Okręgu Łódzkiego w Super KJS (nowej formuły rajdowej dla zawodników bez licencji sportu samochodowego).

Organizator przygotował krętą trasę asfaltową przez wioski w gminach Cielądz i Rawa Mazowiecka. Tak jak w poprzednich rundach RSMOŁ, bazę stanowi Spała. Załogi będą rywalizować na 42 kilometrach oesowych, które stanowią trzykrotnie przejeżdżane 7-kilometrowe odcinki Matyldów (z 200-metrowym łącznikiem szutrowym) oraz Sierzchowy. Techniczne próby sportowe znajdują się w niedalekim sąsiedztwie sprinterskich oesów sierpniowego Rajdu Doliny Krzemionki (jak wyglądał można zobaczyć na filmie tutaj: https://www.youtube.com/watch?v=zjQLb4xUop4).

Rajd pierwotnie miał się odbyć w dniach 9-10 października. Jednak ze względu na organizowany w tym samym terminie myśliwski Hubertów Spalski, zdecydowano się na nowy termin, który nie grozi zwalczaniem się na miejscu dwóch odmiennych imprez. Koliduje on z kolei z datą Rajdu Dolnośląskiego, dlatego ze stawki klasy Gość z pewnością wypadną uczestnicy Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski. Organizator liczy za to na przyjazd załóg licznie startujących m.in. w Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Śląska. Zawodnicy z tego cyklu walczą m.in. o mistrzostwo w klasyfikacji generalnej, gdzie na koniec sezonu do wygrania jest bon o wartości 2500 zł na komplet opon.

 DSC_5453

Lista zgłoszeń zostanie otwarta w poniedziałek, 21 września. Wpisowe wynosi 550 złotych dla załóg RO i 300 zł dla ekip startujących w wspieranym przeze Tedex, Super KJS (rywalizacja na odcinkach skróconych do 3 km od startu). Regulamin oraz wszystkie inne dokumenty związane z imprezą pojawią się na administrowanej przez Automobilklub Tomaszowski stronie http://rajdyspalskie.pl/.

inf.pras.

RALLY AND RACE NA INSTARGRAMIE

NOWOŚCI

Track Day Trophy 2021 – 2 runda, Toruń

Track Day Trophy
To było godne pożegnanie cyklu Track Day Trophy z rundami lotniskowymi. Podczas zawodów na obiekcie Aeroklubu Pomorskiego...

Samochodowe Mistrzostwa Tychów runda VII – ZAPISY

SMT
50 zgłoszeń w dwie godziny po uruchomieniu zapisów! To SMT, czyli Samochodowe Mistrzostwa Tychów runda VII. Zawody...

2 runda EXIDE Puchar Toru Słomczyn 2021 – ZAPISY

Puchar Toru Słomczyn
Ruszyły zapisy na 2 rundę EXIDE Puchar Toru Słomczyn 2021, która odbędzie się 09.10.2021. Wpisowe 200 zł...

Samochodowe Igrzyska – 1 runda Nitro Rallycross

W Ameryce wszystko musi być większe i lepsze. Tak samo rallycross. Nie wystarczy formuła rywalizacji bok w...

Simracingowe wyzwanie od Apex One!

W najbliższą środę we wrocławskiej galerii Sky Tower odbędzie się premierowe, simracingowe wyzwanie Apex One. W stolicy...

NAJPOCZYTNIEJSZE