Rallye du Maroc – Prolog

Pierwsze, rozgrzewkowe starcie na Rallye du Maroc 2021 za zawodnikami. Saharyjską rozgrywkę rozpoczął 11-kilometrowy prolog, który przyniósł już pierwsze polskie zwycięstwo!

Pierwszy oes i pierwsze polskie zwycięstwo w Rallye du Maroc – Marek Goczał i Rafał Marton z Energylandia Rally Team triumfowali w grupie T4 na piątkowym prologu. Tuż za nimi, z zaledwie 2-sekundową stratą, zameldowała się druga z załóg Energylandii – Michał Goczał i Szymon Gospodarczyk. Podium tego krótkiego odcinka uzupełnili Sebastian Guayasamin i Ricardo Torlaschi. Z 5. czasem i zaledwie 8 sekundami straty do liderów prolog ukończyli Aron Domżała i Maciej Marton.

Kuba Przygoński i Timo Gottschalk zajęli 5 miejsce w generalce samochodów. Pierwszymi liderami rajdu zostali Nasser Al-Attiyah i Mathieu Baumel, 2 miejsce zajęli ich koledzy z zespołu Toyoty, Yazeed Al-Rajhi i Michael Orr, a najniższy stopień oesowego podium zdobyli Mathieu Serradori i Loic Minaudier w Century CR6.

Konrad Dąbrowski finiszował z 28. czasem w motocyklowej kategorii Rally GP, w której klasyfikowani są tzw. „elite riders”. W tej grupie najlepszy czas na prologu należał do Joaquima Rodriguesa, z 2. lokatą na metę dotarł Toby Price, a na 3 miejscu znalazł się Ross Branch. W kategorii Juniorów Dąbrowski zajął 2 miejsce, ulegając swojemu Chilijskiemu rywalowi, Tomasowi de Gavardo, o 36 sekund.

Rafał Sonik na prologu zameldował się z 8 miejscem wśród quadowców. Najszybszy na tym oesie był Tomas Kubiena, 2 miejsce zajął Laisvydas Kancius, a z 3. lokatą prolog ukończył Alexandre Giroud.

W sobotę zawodników czeka pierwsze poważne starcie – do przejechania będą mieli oes liczący 287 km.