wtorek, 26 października, 2021
0,00 PLN

Brak produktów w koszyku.

Strona głównaAktualnościRallye du Maroc - Prolog

Rallye du Maroc – Prolog

Pierwsze, rozgrzewkowe starcie na Rallye du Maroc 2021 za zawodnikami. Saharyjską rozgrywkę rozpoczął 11-kilometrowy prolog, który przyniósł już pierwsze polskie zwycięstwo!

Pierwszy oes i pierwsze polskie zwycięstwo w Rallye du Maroc – Marek Goczał i Rafał Marton z Energylandia Rally Team triumfowali w grupie T4 na piątkowym prologu. Tuż za nimi, z zaledwie 2-sekundową stratą, zameldowała się druga z załóg Energylandii – Michał Goczał i Szymon Gospodarczyk. Podium tego krótkiego odcinka uzupełnili Sebastian Guayasamin i Ricardo Torlaschi. Z 5. czasem i zaledwie 8 sekundami straty do liderów prolog ukończyli Aron Domżała i Maciej Marton.

Kuba Przygoński i Timo Gottschalk zajęli 5 miejsce w generalce samochodów. Pierwszymi liderami rajdu zostali Nasser Al-Attiyah i Mathieu Baumel, 2 miejsce zajęli ich koledzy z zespołu Toyoty, Yazeed Al-Rajhi i Michael Orr, a najniższy stopień oesowego podium zdobyli Mathieu Serradori i Loic Minaudier w Century CR6.

Konrad Dąbrowski finiszował z 28. czasem w motocyklowej kategorii Rally GP, w której klasyfikowani są tzw. „elite riders”. W tej grupie najlepszy czas na prologu należał do Joaquima Rodriguesa, z 2. lokatą na metę dotarł Toby Price, a na 3 miejscu znalazł się Ross Branch. W kategorii Juniorów Dąbrowski zajął 2 miejsce, ulegając swojemu Chilijskiemu rywalowi, Tomasowi de Gavardo, o 36 sekund.

Rafał Sonik na prologu zameldował się z 8 miejscem wśród quadowców. Najszybszy na tym oesie był Tomas Kubiena, 2 miejsce zajął Laisvydas Kancius, a z 3. lokatą prolog ukończył Alexandre Giroud.

W sobotę zawodników czeka pierwsze poważne starcie – do przejechania będą mieli oes liczący 287 km.

 

AM

Fot. Energylandia Rally Team

 

Anna Michalska
Twórca portalu crosscountrypolska.pl, fanatyczka rajdów cross-country, licencjonowany sędzia sportu samochodowego i motocyklowego, kocha góry i podróże.

RALLY AND RACE NA INSTARGRAMIE

NOWOŚCI

Płonące Clio Toksportu na Rajdzie Węgier [WIDEO]

Załoga Bastien Bergounhe i Mathieu Descharne wypadła z trasy na jednym z odcinków Rajdu. Niestety, auto spłonęło...

7. runda Mistrzostw Polski Rallycross od „OdcinekSpecjalny”

Migawki z 7. rundy Mistrzostw Polski Rallycross na Autodromie Słomczyn od „OdcinekSpecjalny”. Zapraszamy do obejrzenia tego co...

Nowy dźwięk elektrycznej rajdówki

Nowy mechaniczny system, który przy okazji generuje nowe dźwięk elektrycznego auta rajdowego zbliża nas do normalności. To...

Spektakularne sytuacje na trasie Rajdu Ciudad de Pozoblanco

Zapraszamy na materiał filmowy z trasy Rajdu Ciudad de Pozoblanco 2021.

Rajd Barbórka 2021 na nowym torze!

Rajd Barbórka zawita w tym roku do zupełnie nowej lokalizacji. Areną zmagań pierwszych odcinków specjalnych będzie Autodrom...

NAJPOCZYTNIEJSZE