Renault zdominowało listę zgłoszeń Rajdu Monte-Carlo

9
Renault
fot. Renault Clio Cup - oficjalny profil Facebook

Z 70 załóg zgłoszonych do startu w tegorocznym Rajdzie Monte-Carlo aż 18 drużyn skorzysta z wyczynowej maszynerii Renault.

Kto mógłby się spodziewać, iż to Renault zdominuje listy startowe rundy WRC? Francuska marka pochwaliła się znakomitą frekwencją na liście zgłoszeń zbliżającego się już wielkimi krokami 92. Rajdu Monte-Carlo. Emblemat koncernu z Boulogne-Billancourt pojawi się na masce aż 18 rajdówek – pojazdów kategorii Rally5, Rally4, Rally3RT i najnowszego Rally3!

Zobacz też: PZM: „Uspokajamy, mamy rozwiązanie na „nowe” SKJS”

Na starcie zlokalizowanym nieopodal portu w Monako zobaczymy aż 9 samochodów Rally5, 2 maszyny Rally3RT, 2 przednionapędowe Clio Rally4 oraz 5 najmocniejszych pojazdów z czteronapędowej grupy Rally3. Jednego z najnowszych „czterobutów” Renault poprowadzi Matteo Chatillon – debiutujący w świecie WRC juniorski czempion Clio Trophy France Terre.

Na wzgórzach Monte-Carlo zobaczymy 13 konstrukcji Skody, 13 Toyot  2 funkcyjne), po 9 pojazdów Forda i Hyundaia, 8 Peugeotów, 5 Alpine oraz 3, nieco leciwe już Volkswageny. Najmniej liczną reprezentację (zaledwie 2 załogi w C3 Rally2) desygnował zespół Citroena.

Więcej przepełnionych motorsportem materiałów znajdziecie naturalnie na rallyandrace.pl.

Przy okazji, zachęcamy do zakupu… najnowszego, 42. numeru magazynu Rally and Race. Znajdziecie w nim wszystkie, najciekawsze informacje ze świata motorsportu. Od rajdów, przez wyścigi torowe, górskie, F1, po cross country, drift, simracing, rallycross czy karting. W Wasze ręce oddajemy przeszło 150 stron, przesiąkniętych emocjami z czołowych aren!

Podobają Ci się nasze newsy? Zaobserwuj Rally And Race także na Google News.