niedziela, 3 grudnia, 2023
42 numer w sklepie online, dostawa GRATIS
Strona głównaInformacje prasoweRobert Dąbrowski zaczyna sezon FIA CEZ na torze w Melk

Robert Dąbrowski zaczyna sezon FIA CEZ na torze w Melk

Robert Dąbrowski zaczyna rallycrossowy sezon od II rundy FIA CEZ (Strefa Europy Centralnej) na austriackim torze w Melk i od razu wskakuje na podium.

W sobotę 22 kwietnia rozpoczęła się II runda FIA CEZ. Na torze w Melk stawiło się ponad 100 teamów, z czego 13 zawodników w klasie STC-2000, w której kolejny sezon startuje Robert Dąbrowski.

Robert rozpoczął sezon od toru w austriackim Melk, gdzie ścigał się po raz pierwszy. Jednak doskonale przygotowane przez serwis Automax na drugi sezon auto – VW Polo – sprawowało się świetnie, co jest widoczne w rezultatach.

Zawodnicy zjawili się na torze w sobotni poranek z zapałem podsycanym przez piękną słoneczną pogodę, lecz pierwszego dnia dla klasy STC-2000 udało się przeprowadzić tylko pierwsze kwalifikacje, w których Robert Dąbrowski zajął 3 miejsce. Niedzielne przejazdy przebiegały już znacznie sprawniej. Pierwszy ranny przejazd – Q2 – Robert Dąbrowski skończył na 2 pozycji, podobnie Q3. Wyniki te zapewniły start w półfinale z pierwszego pola startowego, zakończony na 2 pozycji.

W swoje pierwsze zawody sezonu 2023 oraz pierwsze wyścigi na torze w Melk Robert Dąbrowski od razu wskoczył na podium i z Austrii wraca z pucharem za 3 miejsce. Tuż przed nim uplasowali się główni rywale z poprzednich sezonów – Zoltán Held również za kierownicą VW Polo oraz Roman Častoral jeżdżący Oplem Astrą.

redakcja
redakcjahttp://rallyandrace.pl
Profil redakcyjny dla artykułów stworzonych przez kilku naszych redaktorów.

NOWOŚCI

Rally Monza 2023 – video

Rally Monza 2023 Włochy
Monza Rally 2023 to ostatnia, finałowa runda "Campionato Italiano Assoluto Rally Sparco" czyli Rajdowych Mistrzostw Włoch.Trasa w...

Pražský Rallysprint 2023 – action video

Pražský Rallysprint 2023! Temat naszej, rodzimej Barbórki będzie na ustach wszystkich jeszcze przez kilka dni, ale zobaczcie...

Marczyk i Gospodarczyk wygrywają Kryterium Asów!

Marczyk
Mikołaj Marczyk i Szymon Gospodarczyk dopięli swego! Podopieczni Orlen Teamu zatriumfowali w tegorocznej edycji Kryterium Asów na...

5 godzin prac społecznych za przewinienia na Barbórce

Barbórka
Łukasz Nagraba i Grzegorz Gołda zostali ukarani dość nietypową karą za przewinienia na "dojazdówce'' między OS6 oraz...

Marczyk i Gospodarczyk wygrywają 61. Rajd Barbórka

Mikołaj Marczyk i Szymon Gospodarczyk drugi rok z rzędu zwyciężyli w Rajdzie Barbórka. Załoga Škody Fabii RS...

NAJPOCZYTNIEJSZE