wtorek, 21 września, 2021
0,00 PLN

Brak produktów w koszyku.

Strona głównaAktualnościRotax po raz kolejny w Słomczynie

Rotax po raz kolejny w Słomczynie

Kierowcy Rotax Max Challenge Poland rozpoczynają piątą odsłonę tegorocznej serii. Po raz kolejny wyjadą na Autodromie Słomczyn, by walczyć o punkty do klasyfikacji generalnej. Do końca rozgrywek zostały tylko trzy weekendy wyścigowe.

Przed nami emocje związane ze startem w kolejnej rundzie Rotax. Tor Słomczyn jest gotowy na przyjęcie kilkudziesięciu zawodników, którzy po raz drugi w tym sezonie zawitają na Mazowsze. Majowa runda serii na tym kartodromie była niezwykle emocjonująca, a dzisiejszy weekend wyścigowy to pierwszy po półmetku sezonu. Zapowiada się więc ciekawe w każdej z sześciu klasyfikacji kategorii, bo przewaga punktowa liderów jest minimalna.

Wśród najmłodszych prowadzi Marcel Rudnicki (Bambini Racing), który o zaledwie 11 punktów wyprzedza Antoniego Ociepę (KRK). Wśród „miniaków” przewodzi stawce ukraiński kierowca JR Racing Rostislav Kostyna, który ma przewagę 9 oczek nad Borysem Łyźniem (KRZ Motorsport).
W kategorii juniorskiej liderem jest David Aulejtner (Wyrzykowski), którego najgroźniejszym rywalem jest Filip Niewiadomski (KRZ). Różnica między obu kierowcami to zaledwie 5 punktów!

W kategorii senior Max przewodzi Tymoteusz Ksiądz (Ernst), który wyprzedza swojego teamowego partnera Piotra Borowczyka o 23 oczka, a w kategorii DD2 lideruje Karol Kręt (K-Dyno Kart) z 20-punktową przewagą nad Dawidem Maślakiewiczem (46Team). Wreszcie wśród najstarszych kierowców – DD2 Masters przewodzi stawce Sławomir Murański (46Team), który wrócił po pauzie w bydgoskiej rundzie i ponownie objął prowadzenie w klasyfikacji. Drugi jest Daniel Zając (DD Motorsport), który traci do Murańskiego 38 punktów.

Start zawodów w Słomczynie w sobotnie przedpołudnie.

fot. Leodrone

Paweł Surynowiczhttp://polskikarting.pl
Autor jest dziennikarzem Polskiego Kartingu. Od lat związany ze sportem kartingowym. Komentator, reporter, felietonista.

RALLY AND RACE NA INSTARGRAMIE

NOWOŚCI

Rajd Azorów – debiut rodem z marzeń

55 Rajd Azorów, impreza rozgrywana na wyspie São Miguel, pośrodku Oceanu Atlantyckiego to jeden z najbardziej...

Rotax Max Challenge Poland po raz szósty w Toruniu

W miniony weekend na torze Awix Racing w Toruniu zakończyła się szósta odsłona serii pucharowej Rotax Max...

Szombierki Rally Cup 2 runda – video

Szombierki Rally Cup 2021
2 runda Szombierki Rally Cup odbyła się 19.09.2021. Sprawdźcie video z tej imprezy, na którym ekipa JVHD...

Świetna obsada w klasach markowych i samotny SuperCar

5 runda Mistrzostw Polski Rallycross to powrót na Autodrom Słomczyn. Po Sosnovej i dwóch rundach na nowym...

5 Rajdowy Ustroń 2021 – Rajdowe Kryterium Ustronia

Rajdowe Kryterium Ustronia o Puchar Kajetana Kajetanowicza + prolog

NAJPOCZYTNIEJSZE