piątek, 19 sierpnia, 2022
0,00 PLN

Brak produktów w koszyku.

Strona głównaAktualnościRotax po raz kolejny w Słomczynie

Rotax po raz kolejny w Słomczynie

Kierowcy Rotax Max Challenge Poland rozpoczynają piątą odsłonę tegorocznej serii. Po raz kolejny wyjadą na Autodromie Słomczyn, by walczyć o punkty do klasyfikacji generalnej. Do końca rozgrywek zostały tylko trzy weekendy wyścigowe.

Przed nami emocje związane ze startem w kolejnej rundzie Rotax. Tor Słomczyn jest gotowy na przyjęcie kilkudziesięciu zawodników, którzy po raz drugi w tym sezonie zawitają na Mazowsze. Majowa runda serii na tym kartodromie była niezwykle emocjonująca, a dzisiejszy weekend wyścigowy to pierwszy po półmetku sezonu. Zapowiada się więc ciekawe w każdej z sześciu klasyfikacji kategorii, bo przewaga punktowa liderów jest minimalna.

Wśród najmłodszych prowadzi Marcel Rudnicki (Bambini Racing), który o zaledwie 11 punktów wyprzedza Antoniego Ociepę (KRK). Wśród „miniaków” przewodzi stawce ukraiński kierowca JR Racing Rostislav Kostyna, który ma przewagę 9 oczek nad Borysem Łyźniem (KRZ Motorsport).
W kategorii juniorskiej liderem jest David Aulejtner (Wyrzykowski), którego najgroźniejszym rywalem jest Filip Niewiadomski (KRZ). Różnica między obu kierowcami to zaledwie 5 punktów!

W kategorii senior Max przewodzi Tymoteusz Ksiądz (Ernst), który wyprzedza swojego teamowego partnera Piotra Borowczyka o 23 oczka, a w kategorii DD2 lideruje Karol Kręt (K-Dyno Kart) z 20-punktową przewagą nad Dawidem Maślakiewiczem (46Team). Wreszcie wśród najstarszych kierowców – DD2 Masters przewodzi stawce Sławomir Murański (46Team), który wrócił po pauzie w bydgoskiej rundzie i ponownie objął prowadzenie w klasyfikacji. Drugi jest Daniel Zając (DD Motorsport), który traci do Murańskiego 38 punktów.

Start zawodów w Słomczynie w sobotnie przedpołudnie.

fot. Leodrone

Paweł Surynowiczhttp://polskikarting.pl
Autor jest dziennikarzem Polskiego Kartingu. Od lat związany ze sportem kartingowym. Komentator, reporter, felietonista.

RALLY AND RACE NA INSTARGRAMIE

NOWOŚCI

WRC Rajd Belgii 2022, piątek – relacja na żywo

Czempionat Rajdowych Mistrzostw Świata WRC powraca na belgijskie asfalty. Po wczorajszych treningach, rozpoczynamy walkę na poważnie! W...

Władze F1 zajęły stanowisko w sprawie Rosji. Wszystko jest już jasne

GP Rosji
Władze Formuły 1 kierują się kwestiami finansowymi przy podejmowaniu decyzji biznesowych. To częsty zarzut w kierunku osób...

Honda planuje powrót do F1! Do jakiego zespołu dołączy?

Honda wróci do F1?
Honda może dołączyć do Porsche i Audi, które lada moment potwierdzą swój akces do F1 od 2026...

Unitel Mazda MX-5 Cup Poland pierwszy raz za granicą

Siódma i ósma runda wyścigowego pucharu Unitel Mazda MX-5 Cup Poland odbędzie się na torze Slovakiaring, 40...

Szymon Ładniak gotowy do walki na Lausitzringu

„Chcę wygrywać w klasyfikacji juniorskiej i generalnej”, zapowiada Szymon Ładniak przed startem na DEKRA Lausitzringu. Na lublinianina...

NAJPOCZYTNIEJSZE