piątek, 1 lipca, 2022
0,00 PLN

Brak produktów w koszyku.

Strona głównaAktualnościZacięta walka w Daciach

Zacięta walka w Daciach

Rajd Columna Medica Baja Borne Sulinowo rozegrany w ostatni weekend był drugim rajdem tegorocznego sezonu zaliczanym do cyklu Dacia Duster Motrio Cup. Zawodnicy mieli do pokonania cztery odcinki specjalne, o łącznej długości nieco ponad 200km. Pomimo tego, że rajd nie był długi, działo się naprawdę dużo.

Pierwszy odcinek, rozgrywany w piątkowe popołudnie wygrał zwycięzca pierwszej rundy Dacia Duster Motrio Cup – Bartek Wajzer, wszyscy zawodnicy przejechali go bez najmniejszych problemów.

Sobota przyniosła nieoczekiwane zmiany na wszystkich pozycjach a zawodnicy nie oszczędzali siebie i sprzętu.

Wajzer pierwszy sobotni odcinek rozpoczął bardzo agresywnie, co niestety skończyło się uszkodzeniem koła i postojem na odcinku, na prowadzenie wyszedł Maciej Grabowski, na drugim miejscu ukończył Tadeusz Rzeżuchowski, a trzecim Wojtek Musiał. OS 3 również wygrał Maciek Grabowski, na drugim miejscu zameldował się Wojtek Musiał a na trzecim Anna Gańczarek-Rał. Tadeusz Rzeżuchowski z Wojtkiem Jermakowem złapali kapcia i musieli zatrzymać się na odcinku. Ostatnia próba przyniósła kolejne przetasowania w całej stawce, Grabowski utrzymał prowadzenie w całym rajdzie na drugie miejsce awansowali Wojtek Musiał z Danielem Siatkowskim a trzecie padło łupem Tadeusza Rzeżuchowskiego z Wojtkiem Jermakowem.

To z pewnością początek zaciętej rywalizacji w Dacia Duster Motrio Cup, wyrównana stawka sprawia, że każdy zawodnik może wygrać. Następna runda już na początku czerwca (3-4/06) – Columna Medica Baja Czarne – zapraszamy!

redakcjahttp://rallyandrace.pl
Profil redakcyjny dla artykułów stworzonych przez kilku naszych redaktorów.

RALLY AND RACE NA INSTARGRAMIE

NOWOŚCI

Polski zespół Subaru Historic Rally Team na trasach WRC

Już po raz siódmy zespół Subaru Historic Rally Team stanie na starcie Rajdu Mittelrhein (w randze WRC...

Szutrowych zmagań ciąg dalszy – trzecia runda Motul Gravel Cup 2022

W nadchodzący weekend (01-02.07) na terenie obiektu Atlas Ward Speed Academy w Kamieniu Śląskim odbędzie się trzecia...

Zobacz i usłysz P25 + wnętrze [wideo]

Najnowsze dziecko ze stajni prodrive czyli Subaru Impreza P25. W materiale nagranie z przejazdów oraz szczegółowa prezentacja...

Kaprzyk powalczy o podium w świątyni prędkości

Mateusz Kaprzyk gotowy na kolejny wyścig European Le Mans Series w sezonie 2022. Zawodnik ORLEN Team zapowiada...

Przełożona pierwsza runda World RX1e

W nadchodzący weekend miało odbyć się wielkie otwarcie nowego sezonu FIA World Rallycross Championship 2022 na powracającym...

NAJPOCZYTNIEJSZE