wtorek, 5 lipca, 2022
0,00 PLN

Brak produktów w koszyku.

Strona głównaAktualnościZaczyna się intensywny czerwiec Hołowczyca

Zaczyna się intensywny czerwiec Hołowczyca

Już w najbliższy weekend popularny Hołek wspólnie z Łukasze Kurzeją w roli pilota wystartuje w trzeciej rundzie Mistrzostw Polski Samochodów Terenowych – Columna Medica Baja Czarne. Rajd rozpocznie piątkowy odcinek o długości nieco ponad 40 kilometrów, w sobotę rozegrane zostaną dwa kolejne odcinki specjalne.

Łączna długość odcinków specjalnych rajdu to 203km. Na starcie obok Hołowczyca pojawią się zajmujący drugie miejsce w Mistrzostwach Polski Michał Małuszyński w MINI JCW Rally  czy dobrze znany w Polsce czeski kierowca Miroslav Zapletal w Hummerze H3.

Występ w trzeciej rundzie Mistrzostw Polski to nie koniec motorsportowych wydarzeń w kalendarzu Hołowczyca. Jak sam podsumowuje:

Nadchodzący miesiąc zapowiada się intensywnie, a miał być jeszcze bardziej ekscytujący, w najbliższy weekend startujemy w Mistrzostwach Polski, potem wspólnie z Łukaszem mieliśmy jechać z zespołem X-Raid na rundę Mistrzostw Świata – Rajd Andaluzji. Bardzo cieszyłem się na możliwość startu, jednak jak się okazało, rajdy są nieprzewidywalne (śmiech), impreza została przełożona na jesień z powodu zagrożenia pożarowego w regionie Hiszpanii, w którym jest rozgrywany. Cóż, pojawimy się tam jesienią. Dla moich kibiców mam jeszcze jedną niespodziankę, 17 czerwca wybieram się do Holandii na tor Zandvoort – wystartuję w Alpine Elf Europa Cup. To będzie zupełnie inne doświadczenie, tor, pucharowe samochody, rywalizacja bok w bok. Ostatni raz na wyścigowym torze byłem w grudniu, gdzie miałem okazję testować samochód kategorii LMP3 z polskim zespołem Inter Europol Competiton.

Trzymajcie kciuki – będzie się działo!

 

W klasyfikacji generalnej Mistrzostw Polski Krzysztof Hołowczyc zajmuje pierwsze miejsce po wygranych dwóch pierwszych rundach.

redakcjahttp://rallyandrace.pl
Profil redakcyjny dla artykułów stworzonych przez kilku naszych redaktorów.

RALLY AND RACE NA INSTARGRAMIE

NOWOŚCI

Grudziądzki Mistrz Kierownicy 2022 runda 2 – 10.07.2022 – zapisy

Grudziądzki Mistrz Kierownicy 2022 runda 2
Grudziądzki Mistrz Kierownicy 2022 runda 2 odbędzie się 10 lipca 2022. To impreza w cyklu Grudziądzkiego Mistrza...

2. Super Sprint Ziemi Sanockiej – trwają zapisy

W niedzielę 10 lipca odbędzie się organizowany przez Koło Ziemi Sanockiej przy Automobilklubie Małopolskim Krosno, 2. Super...

Rajd Safari – tak było – czytała Krystyna Czubówna

Podsumowanie Sarafi Rally Kenya 2022 z tryumfem Kajetana Kajetanowicza i Macieja Szczepaniaka ze specjalnym lektorem. zobacz także: Kajetan...

16-letni Hubert Laskowski wygrywa w Mistrzostwach Europy!

Hubert Laskowski, który coraz śmielej radzi sobie na odcinkach specjalnych całej Europy, ma za sobą najtrudniejszy start...

5 Runda SMT 2022 – Action by JVHD [wideo]

5 Runda SMT 2022 – Action by JVHD [wideo]
5 Runda SMT 2022 padła łupem Rafała Wlazłowskiego w Subaru Impreza. Zapraszamy na składankę video z tej...

NAJPOCZYTNIEJSZE