środa, 22 marca, 2023
0,00 PLN

Brak produktów w koszyku.

Strona głównaWyścigi"Zakaz pedałowania" dla kierowców F1. Nowe przepisy weszły w życie

„Zakaz pedałowania” dla kierowców F1. Nowe przepisy weszły w życie

„Zakaz pedałowania” zaczyna obowiązywać podczas tegorocznych Grand Prix F1. Kierowcy i członkowie załóg nie mogą już korzystać z rowerów oraz innych środków transportu podczas czwartkowego zapoznania na torze wyścigowym.

„Zakaz pedałowania” uderzy najbardziej w uczestników, którzy wykorzystywali do zapoznania różne środki lokomocji. Obostrzenie dotyczy pojazdów napędzanych siłą mięśni (np. rowery) lub elektrycznie (np. hulajnogi).

Zobacz: Angela Cullen rozstała się z Lewisem Hamiltonem. Byli blisko przez 7 lat

Większość ekip już w czwartek pojawia się na nitce toru., żeby omówić zmiany lub utrudnienia, które mogą się pojawić podczas weekendu wyścigowego. Ta czynność jest nawet wpisana oficjalnie do harmonogramu wyścigowego. Kierowcy i członkowie zespołów mają do dyspozycji specjalnie przypisane okno czasowe, które pozwala poruszać się po torze.

Jednak coraz częściej zawodnicy wykorzystywali rowery lub hulajnogi elektryczne do sprawdzania stanu toru. Dlatego władze F1 postanowiły to ukrócić. Przed Grand Prix Arabii Saudyjskiej wprowadzono zakaz, który nie spodobał się kierowcom.

Przeczytaj również: Lewis Hamilton zapowiada bunt przeciwko FIA. Nie uznaje nowych zasad

– Aby wyjaśnić i uniknąć przyszłych nieporozumień, korzystanie z jakichkolwiek środków transportu (rowerów, e-rowerów, skuterów, e-hulajnóg itp.) jest zabronione w przedziale czasowym określonym jako „Team Track Walks” w harmonogramie imprezy. Żadne wyjątki nie będą dozwolone. Ta decyzja została uzgodniona z FIA. – poinformowano w notatce przekazanej do ekip startujących w F1.

Więcej informacji ze świata motorsportu znajdziesz na stronie głównej rallyandrace.pl

Kilku kierowców okazało głośne niezadowolenie z tego powodu. Charles Leclerc poinformował, że w takim razie będzie omijać czwartkowe zapoznanie z torem. Zamiast tego będzie korzystać z materiałów wideo.

Jędrzej Stoner
Redaktor. Lubi wysokie obroty, sztywne zawieszenia, krótkie przełożenia, kosmiczne przyspieszenia.

RALLY AND RACE NA INSTARGRAMIE

NOWOŚCI

Bolid Schumachera z V10 na sprzedaż. Legendarne Ferrari F1-2000 trafi pod młotek

Bolid Schumachera F1-2000 trafi na aukcję
Bolid Schumachera po raz kolejny trafi na aukcję. Po sukcesie ostatniej licytacji, kolejny bolid wielokrotnego mistrza świata...

Greensmith nie zamierza spoczywać na laurach

Greensmith
Gus Greensmith powrócił na łono WRC w iście królewskim stylu. Po rozwiązaniu kontraktu z M-Sportem Brytyjczyk "spadł''...

Subaru Impreza 22B STi jako restomod. Niezwykły projekt

Subaru Impreza 22B STi jako restomod
Subaru Impreza 22B STi to jeden z najbardziej pożądanych modeli na rynku wtórnym. Jednak dostępność tych samochodów...

Wolff potwierdza odejście Mercedesa od koncepcji „zero sidepod”

Toto Wolff przyznał, że koncepcja samochodu Mercedesa określana mianem „zero sidepod” zostanie porzucona przez jego zespół, a...

Przygotowania do kluczowego sezonu Damiana Litwinowicza

Ubiegły sezon zakończony na drugiej pozycji w klasyfikacji Mistrzostw Europy zaostrzył wszystkim apetyty. Damian Litwinowicz jest już...

NAJPOCZYTNIEJSZE

Paste your AdWords Remarketing code here